Äärioikeistomedioista päätellen, 2022-luvulla pitäisi olla "kova juttu", että naisetkin "saavat" äänestää - haloo ?
Myöntävät siis ek-mediatkin, että yhteiskunnan tilan, on annettu rapautua, jonnekin historian hämäriin, jolloin naisten äänioikeus, oli suuri saavutus - tasolle, ettei isoille ja vakaville yhteiskunnallisille ongelmille: ELÄKELÄISKÖYHYYS HÄTÄTILALLE, eriarvoistamiselle, kansan kahtiajaolle, isolle, korjaamattomalle köyhyysongelmalle jne ole tehty yhtään mitään muuta, kuin pahennettu.
On äärimmäisen noloa, ettei yksipuoluejärjestelmäksi, korruptoituneilla poliitikoilla /puolueilla, ole tuon kummempaa korruptiovaali-teemaa, kuin että hei, te "saatte" jopa äänestää, kuten 1900-luvun alkupuolella - wau.
Korruptiopoliitikot mainostavat egoismiaan, esiintyen "universumin valtiaina", ym kaiken kivun ja tuskan poistajina, itseltään ja kaltaisiltaan, ökyrikkailta perintö- ja verosuunnittelija-pörssikeinottelija-veroparatiisi-pörssikeinottelijoilta.
Tavallisen kansan uusi äänioikeus, on korruptiovaaleissa äänestämisestä kieltäytyminen. Tämä on vahvin valtti, myös jenkkien hyökkäysliittoon pakottamista / sotia vastaan. Älkää enää antako, painostaa itseänne, luovuttamaan oikeuksianne, läpimädälle korruptiolle korruptiovaaleissa.
Uusi äänioikeus, on korruptiovaaleissa äänestämisestä kieltäytyminen 2022
26
965
Vastaukset
- Anonyymi
Kova juttu Venäjän vaaleista.
- Anonyymi
Onko teillä Veroparatiisi-oligarkeilla PetosKokPersRKPKrdkesinliike-eilisillä, sielläkin korruptiovaalit.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17281776/despootti-niinisto-erotettava---estetaan-sodat-ja-kansan-lisaa-kurjistuminen
https://www.dw.com/en/the-russian-oligarchs-of-the-fincen-files/a-55062675 - Anonyymi
Latailet sä jotain tietokone-pelejä tänne keskusteluihin ?
- Anonyymi
Aidosta demokratiasta, oikeusvaltiosta, kansalaisten oikeusturvasta, aidoista ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksista, ei näy enää kuin takavalot, jos niitäkään.
Ei ole mitään "lääkäri-hoitaja-hoitopaikkapulaa", jota äärioikeisto / korruptipoliitikot Veroparatiisi-sotemonopoliensa kanssa, kiljuvat kurkut suorina - on huutava pula, aidosta oikeusturvasta, niistä 1 500€/kk Pohjoismaisten oikeusvaltioiden MINIMIELÄKKEISTÄ, jotka poistivat tekaistut sote-ruuhkat, kaikissa muissa Pohjoismaissa.
Suomen laiskat, ahneet pörssikeinottelija-poliitikot, eivät ansaitse ääniämme korruptiovaaleissaan. - Anonyymi
Hälyytyskellojen pitää soida ja lujaa, kun korruptiopoliitikkojen ainut tavoite, korruptiovaaleissaan, on pörssikeinottelijoiden sote-ja sotakeinottelun, voiton maksimointi verokeitaisiin. Herätkää ihmiset todellisuuteen, nyt on väärä valta Suomessa ja se ei ole Suomen kansalaisten valtaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16963977/emme-tarvitse-quothoitoon-paasyaquot-vaan-1-250ekk-minimielakkeet-oikeusturvan
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17072163/hoitajahoitopaikkapula-ei-se-ole-ongelma-sairaus-kansanelakelaisten-oikeusturvattomuus-on
Eikö ole "erikoista", että muut Pohjoismaat, kykenivät hoitamaan sote-ruuhkat, toteuttamalla kansalaisilleen aidon oikeusturvan, aitojen ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET. - Anonyymi
Äärioikeiston PetosKokPersRkpKrdkesinliike-eiliset, ovat jo myöntäneet ek-medioissaan, "kiristäneensä" Suomen, aiemmin ETÄISET, eli asialliset välit idän suuntaan, saadakseen Veroparatiisi-hävittäjä-pörssikeinottelijoiden sotabisneksiä, ja jenkkien hyökkäysliittoon pakottamista, edistettyä.
Tämän pitäisi olla syy, nostaa syytteitä maanpetoksista, kyseisiä idänsuhteiden "kiristäjiä" vastaan, miksi ei ole nostettu ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17277372/kiristamalla-pelottelemalla-uhkailemallakaan-ette-enaa-aaniamme-saa#comment-112286075 - Anonyymi
Älkääkä antako korruptio-yksipuoluejärjestelmän trollien, haukkua ja solvata teitä, kun teette oikean päätöksen, kieltäytymällä korruptio-veroparatiisi-vaaleista.
- Anonyymi
S-postiin tuli erikoinen kysely, jossa udeltiin jenkkien hyökkäysliitosta tyyliin, "jos Venäjä valtaa Ukrainan", niin pitäisikö Suomen jne. järkyttävää manipulointia ja Suomen, siis liittoutumattoman valtion, jolla ETÄISET eli asialliset suhteen idän suuntaan, varsinkin kun se laittoman ex-äärioikeistohallituksen, laiton ja Suomelle vahingollinen "isäntämaasopimus" irtisanotaan.
Maanpetos tapahtunut, eduskunnan, ym vallankäyttäjien korruptio-äärioikeisto-veroparatiisi-pörssikeinottelija-poliitikkojen toimesta - syytteiden nostamisen aika. - Anonyymi
Yhteiskuntanne, jota teille ei muuten enää edes ole, on jo "ryssitty" sellaiseen suohon, ettei siitä suosta enää nousta millään mikkihiiri-demokratia äänestämisellä.
Olette aivan liian syvällä suossa jo nyt.
Päteviä ehdokkaita tai puolueita ei ole edes olemassa, joita voisitte äänestää, ja jotka voisivat normalisoida maanne tilanteen ja varmistaa suomen olemassaolon seuraavien 500-1500 vuoden ajaksi.
Mihin on nyt kirjattu suomen valtion suunnitelmat suomen tulevaisuuden varmistamiseksi seuraavien 1000 vuoden ajaksi? Ei missään. Eikä sellaisia ole tarkoitus edes tehdä. Se kertoo kaiken asiasta.
Ja 1000 vuotta on sitten lyhyt aika, että ihan tiedoksi teille pikkulapsille, joiden ajantaju katsoo eteenpäin korkeintaan kaksi viikkoa.
Nyt kun teiltä viedään kohta pois myös teidän oma armeija, ja teidät upotetaan NATOn mahdollistamaan loputtomaan suohon, tulette siinä samalla menettämään omat kenraalinne ja armeijanne. NATO on ihan samanlainen petos kuin EU. Nämä ovat olemassa vain kansallisvaltioiden tuhoamiseksi, ei mistään muusta syystä. Ja valheet sitten päälle ja kansa uskoo.
Kun teillä ei ole enää omaa armeijaa niin ei voi sitten tapahtua myöskään ns sotilasvallankaappausta, jossa kenraalit voisivat yrittää sotilaallisin pakkokeinoin saattaa maan takaisin itsenäiseksi. Tämä onkin yksi niistä merkittävistä syistä, miksi teidät on tarkoitus upottaa NATO-suohon. Ja kaikki tämä petos syötetään kansan kurkusta alas Suuren Positiivisuuden ja Suuren Turvallisuuden nimissä.
Sellainen retoriikka voiteleekin kansan kurkut kummasti kun sitä valhetta taas painetaan kansalaisten kurkusta alas.
Kaikki tuo on valhetta. EU, NATO, multikultismi, kommunismi, vihreäliike, ilmastopetos, sosialismi, stalinismi, marxismi jne... yhtä petosten listaa ja valhetta valheen perään ... ihan siinä missä covid-1984 on valhe, petos ja kansanmurha.
Kotimaata eikä itsenäisyyttä teillä ei pidä olla. Orjaksi vaan koko kansa. Näin globaali kultti asian haluaa olevan.
Good luck.- Anonyymi
Hieman taidat yliarvioida itseäsi ja aliarvioida lukijoita, mutta ihan mielenkiintoinen kirjoituksesi sinänsä. Kirjoitat suomenkielellä "teistä", etkö itse ole suomalainen, miten osaat suomea vai käytitkö kielenkääntäjää, missa asut, mistä kirjoitat ? Kerro lisää itsestäsi, kun englanniksi toivottelet hyvää onnea, onko tarkoituksesi sitten, luoda epätoivoa, alistumista ja luuloa, ettemme muka voisi vastustaa, jenkkien sotaliittoon pakottamista, eli oletko jenkki / hyökkäysliiton suunnalta kirjoittelemassa ? Se on jo huomattu, että suomalaisia yritetään saada luulemaan, etteivät he muka voisi vastustaa, vaikka vain kourallinen, pieni ahneiden isojen talousrikollisten marginaali, sitä jenkkien hyökkäysliittoa puskee, eivät enemmistö suomalaisista, niitä tänne halua.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17224820/elamme-ajassa-jossa-sodantekijat-mainostavat-itseaan-quotrauhantekijoinaquot
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173130/elakerahastojen-biljoonat-varastettu-veroparatiisi-porssiquoteliitinquot-ahneuden-alttarille - Anonyymi
Suuri negatiivisuus on se, mitä korruptiopoliitikot, sillä näennäisellä positiivisuudellaan, juurikin tavoittelevat, eli veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden, sota- ja sotebisneksien rahoittamista, jo kansalaisten oikeusturvan, ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksien kustannuksella.
Eläkeläisiltä leikattu oikeusturva, on sairastuttamista ja painostamista Veroparatiisi-sotelaitoksiin ennenaikaisesti, kidutettaviksi ja tapettaviksi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa - Anonyymi
Ja mihin unohdit äärioikeiston ahneet veroparatiisirikolliset, tuosta aatteiden listasta, porvaripopulismin jne taisit paljastaa itsesi, olet äärioikeiston jenkkien hyökkäysliiton mainostaja, veroparatiisi-pörssikeinottelija-sota-sotebisneksien mainostaja.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17277372/kiristamalla-pelottelemalla-uhkailemallakaan-ette-enaa-aaniamme-saa#comment-112286075 - Anonyymi
Se on kyllä totta, että ns. julkiset "palvelut" kaikki, on yksityistetty, eli mitään yhteiskuntaa ei enää ole. Ihmiskaupan moderni orjuuttaminen veroparatiisi-sotessa, tuli "palvelujen" tilalle.
https://www.ts.fi/uutiset/paikalliset/4879034/Poliisi tutkii turkulaista yksityista saattohoidon kotisairaalaa yli sata potilasta todettu kuolleeksi vastoin saantoja
https://demokraatti.fi/joka-toinen-paiva-yli-65-vuotias-suomalainen-tekee-itsemurhan-onko-vanhuksienkin-suomessa-kohtapuoliin-jo-pakko-siirtya-rikollisuuden-pariin/
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16416544/vale-elakekorotukset-aiheuttaneet-itsemurhien-aallon-suomessa-#comment-102626594
https://www.theguardian.com/world/2020/jul/24/surveillance-tech-facial-recognition-terror-capitalism
Muuten en tuota uhkailu-retoriikkaasi niele, kun jätät pahimmat rikolliset, eli äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden, pörssikeinottelija-kansanmurhaajat, kokonaan pois listalta. Nehän eduskunnan ovat korruptoineet ja tehneet siitä YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203 - Anonyymi
Tarkenna myös mitä tarkoitat "globaailla kultilla", keitä siihen sinun mielestäsi kuuluu - biljonäärit pörssimonopoleineen, nimiä ?
Kuulutko mielestäsi itse tuohon "globaaliin kulttiin" , entäs natoon ? Sieltäkö kirjoittelet, luodaksesi tappio-mielialaa ja alistumista.
On meillä vielä yksi keino, estää jenkkien hyökkäysliittoon pakottaminen: KIELTÄYDYMME ENÄÄ ÄÄNESTÄMÄLLÄ TUKEMASTA KORRUPTIOPOLIITIKKOJEN YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄÄ.
Kun äänestysprosentti saadaan riittävän alhaalle - EI korrruptiopoliitikkojen "päätöksillä" ole enää mitään lainvoimaisuutta.
- Anonyymi
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/seppohautaaho/147807-sauli-niinisto-65-v-tassa-muistutus-kansan-harhauttamisesta/
http://yle.fi/uutiset/3-9385580
On erikoista, että kourallisen äärioikeiston veroparatiisi-sotabisnes-pörssikeinottelijoita, annetaan pilata Suomen ETÄISET, eli asialliset idän suhteen ja liittää Suomen ulkopolitiikan, johonkin entisen sosialistivaltion, kaukaisen Ukrainan ongelmiin, omien veroparatiisi-hyökkäyshävittäjä-ym sotahankkeiden takia.
Valtakunnanoikeus on oikea osoite, koko eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄLLE, syytteisiin kuuluvat maanpetoksesta. - Anonyymi
Hengitä välillä.
- Anonyymi
Bryssä tuli Äärioikealta, Veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden ja jenkkien hyökkäysliiton mukana verokeitaista.
https://www.dw.com/en/the-russian-oligarchs-of-the-fincen-files/a-55062675
Täällä Suomen kansalaisia "ryssiksi" haukkuvat, ovat juuri noita äärioikeiston Veroparatiisi-sotabisnesrikollisia, maanpettureita. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173130/elakerahastojen-biljoonat-varastettu-veroparatiisi-porssiquoteliitinquot-ahneuden-alttarille
Jenkkien hyökkäysliiton "huoria", ovat äärioikeiston Veroparatiisi-pörssikeinottelija-äärioikeistorikolliset, jos suoraan ja rumasti sanotaan. - Anonyymi
Suomelle vahingollinen vanhus, tulee erottaa.
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/seppohautaaho/147807-sauli-niinisto-65-v-tassa-muistutus-kansan-harhauttamisesta/ - Anonyymi
Tiesitkös muuten et nyt vasemmisto/kokoomus/kesta /RKP haluu niiden edustajille keskimäärin normaali palkojen mukaan noin 4300EUROA / kuukaisi.Sinin minun veorahoja ns, demorkraati/valistusrahaa pr,edustaja.PS ja Harkimo KD kanssa sanoo ei.Teidäx ketä sen maxaa idiootti?? VERONMAXAJAT.autin noin niinku vastyauxessa jos et nniku tajunnu taui tiennyt/tai muuten olevinas et et tiennyt
- Anonyymi
Harkimon ääriäärioikeisto on vitsi. Huono sellainen.
- Anonyymi
https://www.dw.com/en/the-russian-oligarchs-of-the-fincen-files/a-55062675
Samaa valtion käyttämistä, veroparatiisipesulana, ovat kaikki äärioikeistopuolueet, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, erityisesti PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisen VeroparatiisiÄärioikeisto. - Anonyymi
Puolen miljoonan Suomen kansalaisen, vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, käyttäminen Veroparatiisi-sote-monopolien IHMISKAUPAN välineinä, modernissa orjuuttamisessa, köyhyyteen, oikeusturvattomiksi pakottamalla, EI ole korruptiovaaleissa äänestämisen arvoista.
https://demokraatti.fi/joka-toinen-paiva-yli-65-vuotias-suomalainen-tekee-itsemurhan-onko-vanhuksienkin-suomessa-kohtapuoliin-jo-pakko-siirtya-rikollisuuden-pariin/
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16416544/vale-elakekorotukset-aiheuttaneet-itsemurhien-aallon-suomessa-#comment-102626594
"Sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan"
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa
"Useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen"
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17034070/saarikko-mielistelee-sovinisti-siskojenhakkaaja-tukijusseja-vakuutuskuoririkollisia
Suomessa EI ole, vielä, äänestyspakkoa, mutta sekin tulee, jos vielä korruptio-poliitikko-pörssikeinottelijoille, luovutatte oikeutenne. On parempi kieltäytyä korruptiovaaleista, kun se vielä on mahdollista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen - Anonyymi
Marin / ÄärioikeistoSdp livahti Boomer-kohusta, kuin kissa veräjästä, mitään ei muuttunut, eikä kukaan perään huudellut, tai ole tähän päivään mennessä kysynyt, mitä niille luvatuille:
"Sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys tullaan siirtämään historiaan" - lupauksille on tapahtunut, muuta kuin jyrkästi nousseita energia-ym elinkustannuksia.
Hallituksen äärioikeistosiipikin VeroparatiisiKeput lupasivat: "Useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen" - edes tuota luvattua 1 250€/kk viime vuoden köyhyysraja-eläkkeitä, ei ole näkynyt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17306284/800ekk-hapeaelakkeilla-ei-maksella-jyrkasti-nousseita-energia-ym-elinkustannuksia - Anonyymi
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008625552.html
Hyvä jos eläkeläisjärjestöt aktivoituvat, mutta millään "indeksienpoistolla", ei suureksi paisutettu ELÄKELÄISKÖYHYYS HÄTÄTILA, liikahdakaan, kun edes niitä jokaisen hallituspuolueen lupaamia 1 250€/kk MINIMIELÄKKEITÄ, ei ole vieläkään näkynyt.
Äärioikeisto-natotus-Kepujen, siskojenhakkaajien hyysääjä Saarikolla, ovat tyystin unohtuneet, porvaripuolueensa eduskuntavaalilupaukset, puolelle miljoonalle Suomen kansalaisille:
"USEITA satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen".
Länsinaapureissa mennään jo 1 500€/kk MINIMIELÄKKEISSÄ. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17367315/kahdeksan-kirjoitusta-kymmenesta-poistettu-sananvapaudet-vakavasti-uhattuina-suomessa
Suomen kansalaisten sananvapauksia, estetään kuin Venäjällä, ellei enemmän.
Nostakaa kanteita Oikeusministeriöön, Suomen kansalaisten perusoikeuksien rikkomisesta, sanan- ja mielipiteidenvapaudet, ovat aidon demokratian perusoikeuksia.
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762221Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2611820Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi58827- 70798
Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �48797- 68759
- 54744
- 65737
- 71735
IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!
Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss177713