Pistikö kukaan merkille eilen suihkareiden lentoa suunnassa itä - länsi klo 18.50- 19.00, saatteliko koneet hopeajoukkueen, oliko harjoitus vai tosi kyseessä, 5 koneesta näkö ja kuulohavainto, kuinkahan lie monta ollut kaiken kaikkiaan???
Suihkarit taivaalla 21.02 klo 18.50-19.00
Anonyymi
765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nyt on kovat piipussa.
Valmistautukaa evakkomatkaan.
Ufot ne vaan oli liikenteessä. Kiihkeät Venuslaiset etsimässä miehiä.
Onneksi tuli hankittua Ruotsin kansalaisuus ajoissa.
Venäläisiä koneita
Eivät ne ole välttämättä Venäjän koneita olemmehan ystäviä mutta jos oli NATOn koneita tai ufoja joilla suojauskilpi mekanismi unohtunut laittaa päälle ? Kemijärven elämässä usein on nähty aluksia taivaalla, omia suihkareita tai ulkomaisia koneita tai avaruudesta mitä se meitä huolettaa ?
Pojat hätäpäissään harjoittelevat, jos dattuu tulemaan tosi koitos.
Mikä lie matalaliitoharjoitis oli muuan päivä sitten, kun tuntui koko talo vavahtelevan? Ei ole hyvän eellä, sano.
Avaruudessa voi myös säähavaintopalloja, jotka on karanneet vahingossa. Ei kaikki ole "lentäviä lautasia" tai n. k. UFO:ja.