Kiisseliin vanilja palleroita

Miten tehdään marjakiisseliin lisukkeeksi vanilja palleroita? Haluaisin kiisseliin jotain voikiisselin tapaisia pehmeitä palleroita.
3199
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

MItä on voikiisseli? tarkoitatko, että haluaisit tehdä kelluvia saadia eli floating islands?

Äänestä

BBC good food sivulta löytyy ohje kelluviin saariin. Floating islands.

Äänestä

Tarkoittaakohan aloittaja samettipuuroa ja siitä tehtyjä palleroita?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miten tehdään marjakiisseliin lisukkeeksi vanilja palleroita? Haluaisin kiisseliin jotain voikiisselin tapaisia pehmeitä palleroita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu