Kokeilin pystyykö paahtamaan kaurahiutaleita, mutta pöllytti kaikki ympäriinsä vaikka oli korkereunainen astia. Samalla tavalla kävisi varmaan myös juustoraasteelle ja muulle irtonaiselle, esim mausteille. Puhallusteho pitäisi olla säädettävä, ainakin tuo malli puhaltaa aivan liian kovaa.
Mihin ilmagrilli sopii?
Anonyymi
458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kokeilin sitten banaanisiivuja kun ei ollut ranskalaisia, ei hyvä, ranskalaiset taitaa olla ainoa, lihan kypsennykseen varmaankin toivottaman hidas.
Läpyskäpizzoizta tulee rapeampia ja parempia, mahtuvat sopivasti kokonaisina ja 5 min riittää, pitää kokeilla myös isompaa paloina. Seuraavaksi kokeilen ranskalaisia ja nakkeja, varmaan grillimakkaratkin onnistuisi.
Ei tule pakasteranskalaisista sen parempia ilmagrillillä, mutta keitetyt perunat makkaran kanssa tulee hyvät, eikä tarvitse rasvaa lisätä.
Ranskalaiset ja makkarat kannattaa kypsentää eri aikaan tai makkarat lisätä myöhemmin. Tosi kätevä ruskistaa makkarat makkarakastikkeeseenkin, pannulla joutuu laittamaan rasvaa ja silti tarttuvat kiinni.