Plussat ja miinukset.

Jos on anti-materiaa (-) ja materiaa ( ).
On myös energiaa ( ) ja anti-energiaa (-).

Tällöin esim. generaattori tuottaa energiaa ja moottori vie sitä eli moottori on generaattori joka tuottaa anti-energiaa.

Eikös näin.
3152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

...hmmm niin eli esim. auton moottori on oikealta nimeltään Anti-Generaattori.

Ja auton laturi on oikealta nimeltään Anti-Moottori.

Äänestä

Mutta muodostui paradoxeja jälleen, koska hah, niin auton moottorihan tuottaa myös energiaa eli onkin genetytori? generaattori-moottori.

Kuten on myös auton vaihtovirta laturikin on genettori, eli yhtäaikaa vie ja tuottaa yhtäaikaa energiaa.

Genettori.

t. Philips Von Braun.

Äänestä

Moottori ei generoi antienergiaa, vaan muuntaa energiaa tuottaakseen toisenmuotoista energiaa, eli liike-energiaa, josta osa häviää lämpöenergiana, sekä mekaanisesti hyötysuhteen heikkoutena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos on anti-materiaa (-) ja materiaa ( ).
On myös energiaa ( ) ja anti-energiaa (-).

Tällöin esim. generaattori tuottaa energiaa ja moottori vie sitä eli moottori on generaattori joka tuottaa anti-energiaa.

Eikös näin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu