Jos on anti-materiaa (-) ja materiaa ( ).
On myös energiaa ( ) ja anti-energiaa (-).
Tällöin esim. generaattori tuottaa energiaa ja moottori vie sitä eli moottori on generaattori joka tuottaa anti-energiaa.
Eikös näin.
Plussat ja miinukset.
3
107
Vastaukset
- Anonyymi
...hmmm niin eli esim. auton moottori on oikealta nimeltään Anti-Generaattori.
Ja auton laturi on oikealta nimeltään Anti-Moottori. - Anonyymi
Mutta muodostui paradoxeja jälleen, koska hah, niin auton moottorihan tuottaa myös energiaa eli onkin genetytori? generaattori-moottori.
Kuten on myös auton vaihtovirta laturikin on genettori, eli yhtäaikaa vie ja tuottaa yhtäaikaa energiaa.
Genettori.
t. Philips Von Braun. - Anonyymi
Moottori ei generoi antienergiaa, vaan muuntaa energiaa tuottaakseen toisenmuotoista energiaa, eli liike-energiaa, josta osa häviää lämpöenergiana, sekä mekaanisesti hyötysuhteen heikkoutena.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432917Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta602679Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423612673- 422303
- 251763
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251669- 481546
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa691520- 1001480
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391425