Missä vaiheessa

Anonyymi

Suhteen alussa haluaisit nähdä kumppanisi alasti?

30

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Riisun mielessäni jo kun ekan kerran nään. No ei vainekaan. En minä tiiä. 🤷🏼‍♂️

      Periaatteessa vaatteet päälläkin kyllä näkee muodot ja pystyy päättelemään vartaloa.

    • Anonyymi

      Johan onkin vaikea kysymys.

      En mä usko, että mulla on mitään sen suurempaa tarvetta juuri ja vain nähdä alasti. En mä ainakaan muista koskaan aiemmin kokeneeni sellaista tunnetta, että nyt haluaisin nähdä alasti. Se tapahtuu kun tapahtuu, luultavasti samassa kohtaa kuin seksikin.

      • Anonyymi

        Se seksi taas saa mun puolesta tulla kuvaan nopeastikin, jos toisesta oikeasti tykätään.


    • Näin heti alasti.

      • Sillähän se sitten alkoikin mitään muuta ei tehty.



      • valtakunta

      • Anonyymi
        valtakunta kirjoitti:

        Se oli kokeilua monta kertaa. ei kannata minusta mallia ottaa käy huonosti. Mielummin hiljalleen tutustua.

        Joo voi käydä et toinen kyllästyy heti jos on alasti heti.


    • No siinä ekojen treffien päätteeksi voisi sellainen alastomuussessio olla ihan hyvä.

      • Anonyymi

        Kyllä minä olen toisien tai jopa kolmansien kannalla.

        -keinovaginamies-


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä minä olen toisien tai jopa kolmansien kannalla.

        -keinovaginamies-

        No se riippuu siitä, kuinka kauan on jo tunnettu. Tuntemattoman kanssa juu .. riippunee treffien sujumisesta. Jos heti synkkaa niin miksipä ei, sillä paritteluunhan ne treffit perimmiltään tähtäävät.

        Muistettaneen, että minä en hakisi itselleni elämän kestävää suhdetta ja sitä "oikeaa". Joten jos kerran olen kiinnostunut parittelusta kyseisen miehen kanssa, niin miksi pitkittää turhaan.

        Tutun kanssa jo ensi treffeillä, samoin perusteluin. Sillä en olisi lähtenyt treffeille jos kiinnostusta paritteluun ei olisi.


    • Anonyymi

      No enpä ikinä hirvee lötkö

    • Anonyymi

      Tietysti kun mennään saunaan. Siinä ei Suomessa ole mitään rivoa tai ei ainakaan pitäisi olla.

      • Anonyymi

        Minäkin sanoisin tämän. Saunaan vaan se on suomalaista! Ja kunnolla löylyä, että nähdään kuka kestää😅🙋‍♀️


      • Anonyymi

        Mene sinä vaan saunaan.


      • Anonyymi

        Yllättävän moni tuntuu jotain saunatreffejä kaipailevan. En ymmärrä, ihan outoa minusta. Enteileekö tämä suomalaisen saunakulttuurin muutosta, vai eivätkö saunatreffien kaipailijat ole suomalaisia lainkaan.

        Minulle sauna on rauhoittumisen ja rentoutumisen paikka, joka ei sovi treffailuun lainkaan.


    • Anonyymi

      Heti vaan niin tietää miltä toinen näyttää.

    • Ohjelman Naked Attraction näytökset ovat todella tylsiä, oli keho millainen tahansa.
      Tärkeintä on se, miltä toisen iho fyysisesti tuntuu.

    • Viimeistään kun kopulaatiotoiveet on nousseet yli äyräiden.

    • Anonyymi

      Kolmansilla treffeillä viimeistään.

    • Anonyymi

      Pitäköön perskele housut jalassaan jos niin tahtoo (kääntyy ja potkii kiviä mennessään)

      AV

    • Anonyymi

      Alastomuudessa ei viehätä mikään, se on aina suunnilleen samanlaista.

    • Anonyymi

      lupörrlpjsmn kpd duä yhden pillerin js olury pstsdrysmolis?

      on kyllä oikerin sinetöity purkki missä pillereitä :D

    • Anonyymi

      jod dyäömällä kuolrr, niin joksinrn mbw olidsi jo rfrdmrnnyyytä :F

    • Anonyymi

      Otin vsin puolikkssn ysblryin jod suyysidi kipuuni.

    • Anonyymi

      Jooh hämmastahbs :D

    • Anonyymi

      Belgialaiset ovst pelimiehiä, minullsa moniakin juttua missä lukee Made In Belgium.

    • Anonyymi

      Meni siinä kolmisen viikkoa kun näin tapailemani naisen alasti ekan kerran.

    • Kaikki pitkät suhteet ovat siirtyneet alastomuuteen 1-2. treffeillä ja myös ne, joissa on ollut isot tunteet, vaikkei rakkaus ole kestänytkään vuosia. Sitten on tapailuja, jossa mitään ei ole tapahtunut kolmessakaan kuukaudessa…. Toinen on saattanut olla hyvinkin kiinnostunut, mutta joku asia on vaan arveluttanut eikä homma ole tuntunut oikealta (ihon haju?).

      Nuorena pidättäytyminen on järkevää, koska huonot kokemukset ottaa helposti itseensä ja tapahtunut voi alkaa kaduttaa. Nuorena on myös haavoittuvaisempi. Keski-ikäisenä tietää jo mitä on, ja tietää mitä haluaa ja mitä ei halua. Jos kumpikin kokee, että hetki on oikea, en näe mitään syytä miksi alastomuutta pitäisi siirtää eteenpäin vain sovinnaisuussyistä. 😉

      Myös elämäntilanne vaikuttaa. Vuosien vajeen ja 2.5v selibaatin jälkeen, ei tarvitsisi paljon miettiä kun sopiva tilaisuus tulee. Tämä nainen käy kuumana jo pelkästä ajatuksesta. 😂 Ihan jokaisen matkaan en lähde tietenkään! Jos lähtisin, ei olisi elämäni toiseksi pisimpään selibaattia menossa…. Ironista on, että pisin on ollut parisuhteessa, koska pysyin uskollisena (mies haluton).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      331
      3941
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      128
      3600
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      5
      2312
    4. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      112
      1714
    5. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1648
    6. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1349
    7. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      102
      975
    8. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      973
    9. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      885
    10. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      86
      791
    Aihe