jotka koko vuoden maukuu säätää vinkuu on muka kylmä 15 asteen lämmössä vaikka se on juuri optimaalinen ihmiselle. Annan teille vinkin. Opetelkaa sietämään normaaleja lämpötiloja. Älkää tottuttako itseänne pukeutumalla pitkiin kalsareihin ym vaatteisiin kun niille ei ole tarvetta ja niillehän ei ole muussa tapauksessa kuin kovilla pakkasilla. Osa pitää kesälläkin pitkiä alushousuja. Sitten on nämä joiden elämää auringonvalo muka säätää en usko sitäkään. Heti kun on pilvistä he ovat voimattomia ja masentuneita ja sitten taas mennään kun aurinko paistaa. Itse olen kyllä energinen ja tekevä säällä kuin säällä ja jokaisessa vuodenajassa on jotain kaunista säätila ei muuta mielialaani. En kaipaa 30 asteen hellettä tai jatkuvaa auringonvaloa. Itseasiassa jatkuva auringonvalo on vähän kuin joku osoittaisi taskulampulla jatkuvasti silmiin.
Ihmettelen aina ihmisiä
5
316
Vastaukset
- Anonyymi
Itse myös ihmettelen näitä tyyppejä jotka itkevät että 15- 20c on liian kylmää. Ottaen huomioon että nämä pitkät superkuumuudet Suomessa alkoivat vasta 2018 niin missä nämä vinkujat ovat ennen luuhanneet? Suomalaiset eivät ole ikinä pitäneet 20c liian kylmänä joten valittajat ovat luultavasti "uussuomalaisia"
- Anonyymi
Kelikitisijöitä löytyy aina. Niille ei mikään sää ole kelvollinen vaan aina se on liian sitä tai liian tätä.
Viettäisivät aikaansa sisällä tasalämpöiseksi ilmastoidussa tilassa suojassa Auringon UV säteilyltä niin ei tarvitsisi kitistä.- Anonyymi
No jopas oli tässä(kin) mielipiteessä monta kitinää 😁
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No jopas oli tässä(kin) mielipiteessä monta kitinää 😁
Kitinä kitinästä ja kitisijöistä on metakitinää. Harjoittamasi metakitisijöiden arvostelu on neliömetakitinää. Jos joku siitä kitisee niin se on jo kuutiometakitinää.
- Anonyymi
Mielipiteesi ei vaikuta hailean paskan vertaa ainakaan omiin tekemisiini. Lennän lämpimään, kun Suomessa on kylmä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942593- 196990
- 55792
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti129722- 55616
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?15536- 51535
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52494- 40494
- 55485