Mitä ennemmin sen tajuaa sitä helpompaa tulee elämäsi olemaan. Tajua se nyt, ota ensimmäinen askel kohti elämää jossa kaivattusi on vain historiaan jäänyt tuhnu.
Missä vaiheessa tajusit että et sovi kaivattusi kanssa yhteen?
30
679
Vastaukset
Aika selkee tämmöinen tekijä on seksuaalinen suuntautuminen mikä ei jätä arvailujen varaan. :)
Kaverina me voitais olla toisillemme ihan hyvät ja hyvää seuraa. Kumpikin vois oppia toisiltaan elämästä ystävällisessä ilmapiirissä. Mutta romanttiset haaveet on kuopattava ikiajoiksi. Silleen ei voida olla yhdessä mikään pari, kun toinen on hetero ja toinen ei. Mut eipä se nyt muuta estä.
- Anonyymi
Tajusin toukokuussa tänä vuonna.
- Anonyymi
Ikävöin häntä paljon edelleen, mutta liian vaikea ihmissuhde olisi.
- Anonyymi
Kauan sitten jo ensimmäisen kerran, ja se asia tulee todettua aina uudestaan ja uudestaan. Sitä vaan tuppailee tässä asiassa olemaan vähän hölmö. Eipä sinänsä vaikuta reaalielämään mitenkään onneksi.
- Anonyymi
Tiesin sen heti ettemme ole sopivia. Mutta entä jos käy niin ettei kumpikaan jostain syystä saa se oikeaa. Sellaisia pareja on , jotka eivät ole toisilleen sopivia.
- Anonyymi
Onneksi on palsta missä voi käydä tasaisin väliajoin sekoilemassa hänen kanssaan.
- Anonyymi
Se loppu ny se sekhoilu. Niin asiallisesti voi keskustella niin kyllä on se nii joo
- Anonyymi
Paha sanoa varmaksi. Epäilempä. Mutta toisaalta taas kun ajattelee... näin molemminpuolin kypsemmällä iällä se voisi olla jopa mahdollistakin. Ehkä, en tiedä, vielä, emmehän ole sitä edes testanneet.
- Anonyymi
Eiköhän äijä huomannu jo ekalla sananvaihdolla pelaavansa ei-omassa-liigassaan...
- Anonyymi
Ja taas joku untamo joka kuvittelee pienessä päässään kuuluvansa joihinkin liigoihin. Oletko harkinnut kognitiivista terapiaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja taas joku untamo joka kuvittelee pienessä päässään kuuluvansa joihinkin liigoihin. Oletko harkinnut kognitiivista terapiaa
Ah mutta me älykkäät emme tarvitse sitä. :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ah mutta me älykkäät emme tarvitse sitä. :)
Siinäpä se, kun älykkäät eivät tuosta olisi kanssasi ikinä samaa mieltä. Koitahan pärjäillä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siinäpä se, kun älykkäät eivät tuosta olisi kanssasi ikinä samaa mieltä. Koitahan pärjäillä.
:) vs. :) , kuin myös, sinä ahdasmieli :)
- Anonyymi
Pettymys oli kyllä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Pettymys oli kyllä.
Olet todella. Koita käyttäytyä.
- Anonyymi
Kun ilmeni että haluaa pelkkää lihaa, on antanut ymmärtää olevansa ihan jotain muuta kuin mitä on. Kaikki kiinnostus loppui kun selvisi, että pelaa usean kanssa samaan aikaan, hän joka niin vakuutti että ei ymmärrä sellaista.
- Anonyymi
Silloin kun hän osoitti pitävänsä hyväksyttävänä ja normaalina heti tapailun alussa alkaa harjottaan henkistä väkivaltaa ja juokseen muihin naisiin kun tuli kina/pahoitin mieleni tms.
Mun aikasemmalla parisuhdehistorialla varustettuna hänen käytös samaan pakettiin yhdistettynä se ois päättyny siihen et mä olisin lähteny pettään itse ja varmaan myös väkivaltaa ois tullu kuvioon sillä mä en ole uhrin asemaan taipuva.
Laitan vastaan ja annan takas täysillä.
Siitä ois tullu todella rumaa jälkeä kun oltais revitty toisemme vaan rikki.
Oli parempi lopettaa se suhde heti alussa.
Ja näin ne hommat kun ei etene ! - Anonyymi
Olemme liian erilaisia. Hän akateeminen. Minä työtön. Minulla lapsia. Hän lapseton. Minä eronnut. Hän naimaton.
- Anonyymi
Olemme liian eriparia. Meissä ei ole mitään samaa.
Harrastetaankin erilaisia asioita. Hänelle päihteet on elämäntapa. Minä taas raivoraitis No yhteensopivuushan lähtee ennenkaikkea samoista arvoista, kaikki muu on häilyvää ja jopa katoavaakin, joten en osaa sanoa. Ehkä sovittaisiin ehkä ei, asia jota liikaa kannata edes pohtia tässä tilanteessa. :)
- Anonyymi
Päästelen tuhnuja joka päivä. Tarkoittaako se sitä että jätän joka päivä uuden kaivatun?
- Anonyymi
Kun näin sillä puolison ja pienen lapsen ja onnelliset hymyt.
Mulle on joku toinen. Ja luulen et löytykin, samalta aaltopituudelta. - Anonyymi
Silloin kun tajusin miten paremmin hän kohtelee muita.
- Anonyymi
Kun mielikuvat rikkoutui ja tutustuttiin. Tunnekylmyys ja vaikea kommunikointitapa. Huono tilannetaju ja tosikkomainen monessa asiassa.
- Anonyymi
Miten itse kohtelit tai miten toimit, kun tällaista kuvaa haluat toisesta luoda?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miten itse kohtelit tai miten toimit, kun tällaista kuvaa haluat toisesta luoda?
Tulee myös mieleen, että eri ihmiset saavat esiin erilaisia luonteenpiirteitä. Meissä kaikissa on kaikkea. Tuskin ihminen on sellainen ristisanatehtävä, minkä ratkot tunnissa, parissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tulee myös mieleen, että eri ihmiset saavat esiin erilaisia luonteenpiirteitä. Meissä kaikissa on kaikkea. Tuskin ihminen on sellainen ristisanatehtävä, minkä ratkot tunnissa, parissa.
Tuskinpa vaan on noin.
- Anonyymi
Jaa, kun kumppani heräsi väärästä sängystä, huoh!
- Anonyymi
Tajuan sen koko ajan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292083
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051906Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy661559Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331212- 851202
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561152- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023