On ajan ja paikan tiedostamista , muistin avulla .
tietoisuus
4
112
Vastaukset
- Anonyymi
Tietoisuutta ei ole olemassakaan. On vain sensoreiden avulla havaitun ja muistiin tallentuneiden vastineiden keskinäistä vertailua. Kun havaittu ja tallenne sopivat yhteen, se luo signaalin tunnistamisesta. Jos muisti pyyhkiytyisi kokonaan tyhjäksi, ei tapahtuisi tunnistamista ja siten "ohjaamossa ei olisi ketään".
- Anonyymi
Niin väärässä molemmat edelliset kommentit aiheesta tietoisuus. Psykologia ei voi tutkia tietoisuutta, koska se tekee tutkimusta ns. kolmannen persoonan näkökulmasta. Siksi tutkimus kohde katoaa kuin kangastus.
Eksistentialismi sen sijana kertoo, mistä aiheessa on kyse.- Anonyymi
Itse olet väärässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713358
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541889Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471829Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591734- 771604
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3441558Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811399The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278- 1581152
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251145