Ottaako työ niin pahasti pannuun, ettei kiinnosta enää alkeellisimmatkaan käytöstavat? Ei nyt tarvitse edes olla mitään punaisen maton levitystä ja fanfaareja, vaan ihan tavallinen käyttäytyminen kuten ihminen ihmiselle yleensäkin. Onko se kovin vaikeaa? Ollaan vartin myöhässä, ei pahoitella, ei vastata tervehdykseen, tuhahdellaan vain jotain, kun kertoo vaivastaan. Kyseessä vielä yksityinen lääkäriasema. Kyseisen lääkärin sivuilla vielä hirveä lista, mitä ei tee, vaikka on sellainen yli neljänkymmenen vuoden ura takana. Eikö kannattaisi jäädä eläkkeelle, jos kiinnostus on nolla? Tämä tuntuu todella usein toistuvan vanhojen mieslääkärien kohdalla.
Vanhat jäärät lääkäreinä
Anonyymi
2
170
Vastaukset
- Anonyymi
Tällä ei liene paljoa tekemistä varsinaisen lääketieteen kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362250
- 841303
- 561298
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...361236- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39894Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122779- 31731
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21582Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565