Kiva kun palstaprinssit kertovat meille naisille mitä me haluamme, tarvitsemme, toivomme, ajattelemme ja tavoittelemme. Tietysti he tietävät tuon kaiken paremmin kuin me itse.
Ja sehän on selvää ettei naisten välillä ole mitään yksilöllisiä eroja. Me naiset olemme klooneja. Kaikki naiset haluavat, toivovat, ajattelevat, tarvitsevat ja tavoittelevat samalla tavoin eli identtisesti. Mielenkiintoista on, että emme itse edes tiedä mitä haluamme, toivomme, ajattelemme, tarvitsemme ja tavoittelemme. Onneksi on olemassa palstaprinssejä kertomaan sen meille.
Nimenomaan palstaprinsseillä, eli niillä miehillä jotka eivät koskaan kohtaa naisia livemaailmassa, on hallussaan tämä tieto.
Ne miehet, jotka tapaavat naisia päivittäin ja joilla on paljon kokemusta seurustelusta, parisuhteesta ja seksistä, eivät sen sijaan tiedä naisista mitään. Näillä miehillä on jopa sellainen harhakäsitys että naiset ovat yksilöitä ja että naisten välillä on eroja. Mikä kauheinta, nämä miehet luulevat että naiset itse tietävät omat tarpeensa, toiveensa ja ajatuksensa! Olen tavannut miehiä jotka jopa kysyvät minulta mitä ajattelen, toivon, tarvitsen ja tahdon - siis kysyvät minulta, eivätkä luule tietävänsä sitä itse paremmin! Olen tavannut miehiä jotka eivät kerro minulle mitä ajattelen ja tunnen!
Palstaprinssitkö tietävät mitä naiset haluavat?
8
114
Vastaukset
- Anonyymi
”Olen tavannut miehiä jotka eivät kerro minulle mitä ajattelen ja tunnen!” paskapuhetta, mutta uskon! Huomaa sarkasmi
- Anonyymi
Kaikki naiset on samanlaisia, samalla väittävät että kaikki miehetkin on samanlaisia. Eli sukupuolesta riippumatta homogeenisesti ajattelevia ja yhdellä tavalla asioihin suhtautuvia, ei ole poikkeuksia. Tiedän sen siitä, kun vertaan kavereita itseeni ajattelemme samoin. Samoin naiset ajattelevat eritavalla kuin miehet, mut samalla tavalla kuin muut naiset. Tämä aiheuttaa aina riitoja, koska ei löydy sitä yhteyttä, että ymmärtäisimme toisiamme.
- Anonyymi
Oletko ihan tosissasi vai ärsytätkö tahallasi? Tiedätkö, naiset keskustelevat näistä miesasioista keskenään. Keskustelujen aikana selviää miten eri tavalla me näemme, koemme ja ajattelemme. Naiset ovat keskenään eri mieltä ja näkevät ja kokevat eri tavoin, ja naiset myös väittelevät keskenään. Naiset ovat keskenään erilaisia.
Miten niin naiset luulevat että kaikki miehet ovat samanlaisia? Ketkä naiset sellaista luulevat? Varmaan jotkut naiset, ne kaikkein nuorimmat ja kokemattomimmat, sekä vanhemmista ja kokeneemmista naisista ne tyhmimmät, eli ne jotka eivät opi kokemuksistaan. Samaten ne nuorimmat ja kokemattomimmat miehet luulevat että kaikki naiset ovat samanlaisia, ja vanhemmista ja kokeneemmista miehistä ne tyhmimmät eli ne jotka eivät ole oppineet kokemuksistaan mitään.
Naiset, jotka ovat tavanneet miehiä, tietävät että totisesti miehet eivät ole kaikki samanlaisia . - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oletko ihan tosissasi vai ärsytätkö tahallasi? Tiedätkö, naiset keskustelevat näistä miesasioista keskenään. Keskustelujen aikana selviää miten eri tavalla me näemme, koemme ja ajattelemme. Naiset ovat keskenään eri mieltä ja näkevät ja kokevat eri tavoin, ja naiset myös väittelevät keskenään. Naiset ovat keskenään erilaisia.
Miten niin naiset luulevat että kaikki miehet ovat samanlaisia? Ketkä naiset sellaista luulevat? Varmaan jotkut naiset, ne kaikkein nuorimmat ja kokemattomimmat, sekä vanhemmista ja kokeneemmista naisista ne tyhmimmät, eli ne jotka eivät opi kokemuksistaan. Samaten ne nuorimmat ja kokemattomimmat miehet luulevat että kaikki naiset ovat samanlaisia, ja vanhemmista ja kokeneemmista miehistä ne tyhmimmät eli ne jotka eivät ole oppineet kokemuksistaan mitään.
Naiset, jotka ovat tavanneet miehiä, tietävät että totisesti miehet eivät ole kaikki samanlaisia .Toi kirjoitukseni oli linjassaan aloituksen kanssa. Aloitus, joka tuntuu kirjoitetun kieli poskessa, naurujen kera. Syyllistäen vain olettamuksensa, pahantahtoisesti. Itsellä yleensäkin tapana laittaa leikiksi, jos aistii toisessa samaa. Toiset ruokkii tietämättään pahaa ja sitten ihmettelevät, että miksi saa aina tällaista käytöstä muilta? Miksi aina miehet joita kohtaan on pahoja tai huonoja itselle? Peiliin katsomalla yleensä löytää syyn siihen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toi kirjoitukseni oli linjassaan aloituksen kanssa. Aloitus, joka tuntuu kirjoitetun kieli poskessa, naurujen kera. Syyllistäen vain olettamuksensa, pahantahtoisesti. Itsellä yleensäkin tapana laittaa leikiksi, jos aistii toisessa samaa. Toiset ruokkii tietämättään pahaa ja sitten ihmettelevät, että miksi saa aina tällaista käytöstä muilta? Miksi aina miehet joita kohtaan on pahoja tai huonoja itselle? Peiliin katsomalla yleensä löytää syyn siihen.
Ahaa, olit siis sarkastinen. Sarkasmi on kuule vaikea laji.
Tällä palstalla on niin paljon miesten ihan vakavissaan kirjoittamia tekstejä joissa esitetään kymmenen kertaa tolkuttomampia väitteitä kuin ne väitteet joita sinä esitit kieli poskessa, että ei kyllä ollut mikään ihme jos aloittajana en tajunnut tekstiäsi sarkasmiksi. Sinun sarkastinen kieli poskessa kirjoitettu juttusi oli ihan lievää juttua verrattuna moneen tosissaan kirjoitettuun.
Mitä tulee pahan ruokkimiseen, niin sitä en tee. Pahan ruokkimista ovat ne vakavissaan kirjoitetut mustamaalaa iset siitä miten kaikki naiset, siis KAIKKI, ovat pintapuolisia, itsekkäitä, rahanahneita, kieroja, siivelläeläjiä, ulkonäkökeskeisiä, nirsoja tai tyhmiä ja miten ihan kaikki naiset antavat seksiä kunhan mies on tarpeeksi komea - NE ovat pahan ruokkimista. Niiden juttujen kyseenalaistaminen ei ole pahan ruokkimista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toi kirjoitukseni oli linjassaan aloituksen kanssa. Aloitus, joka tuntuu kirjoitetun kieli poskessa, naurujen kera. Syyllistäen vain olettamuksensa, pahantahtoisesti. Itsellä yleensäkin tapana laittaa leikiksi, jos aistii toisessa samaa. Toiset ruokkii tietämättään pahaa ja sitten ihmettelevät, että miksi saa aina tällaista käytöstä muilta? Miksi aina miehet joita kohtaan on pahoja tai huonoja itselle? Peiliin katsomalla yleensä löytää syyn siihen.
Luepa vaikka viestiketju nimeltä "Nuoret miehet ovat alkaneet etsiä kunnollisia naisia". Siinä idioottimiehet kertovat mitä naiset tavoittelevat, etsivät ja haluavat. Naisethan eivät tiedä sitä itse, palstaprinssit tietävät mielestään paremmin. Mitä vähemmän kirjoittajamies on elämässään tavannut naisia, sitä enemmän hän näistä muka tietää ja sitä varmempi hän on asiastaan. SELLAINEN kirjoittelu on naisvihaa. SELLAINEN kirjoittelu on pahan ruokkimista - eikä sellaiselle kirjoittelulle naureskelu.
Tämä palsta on niin täynnä naisvihaa etten ole livemaailmassa koskaan vastaavaan määrään törmännyt. Oikeassa elämässä tapaan ihan täyspäisiä miehiä. Tuntuu että Suomen ilkeimmät miehet ovat kerääntyneet tänne. Väittävät vielä olevansa kunnollisia taviksia!
Sekä naiset että miehet eivät yleensä tiedä, mitä tahtovat. Johtuu pääasiassa siitä, että alitajuinen maailmamme on moninkertainen verrattuna tietoiseen maailmaamme.
Nämä eivät ole sopusoinnussa keskenään, koska tietoinen on suuressa määrin opittua ja alitajuinen suuressa määrin geneettistä.
Esimerkki. Saattaa OIKEASTI uskoa menevänsä tansseihin harrastamaan hyvää liikuntaa, mutta löydettyään sieltä omansa, ei tunne enää mitään halua liikuntaan tai tansseihin. 🌹👀- Anonyymi
No minulle tästä tulee mieleen satu eräästä prinsessasta nimeltään Päinvastoin, kuulin sen niin kauan sitten etten siitä enää sen kummemmin yksityiskohtia muista, mutta hänellä taisi tapana olla eri mieltä monistakin asioista omaan persoonalliseen tyyliinsä kuten aloittajallakin :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645070Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362309Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti642229- 2272214
Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2181413Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191394- 89976
Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai48976- 66907
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12889