22.9.2022 ko. kaupassa oli häiriö kassojen maksujärjestelmässä ainakin kaupan itsekyhätyn lappujen mukaan, siten, ettei maksukortit kelpaa. Somessa ei mainittu halaistua sanaa asiasta. Muut asiakkaat kertoivat sen olleen jo pari tuntia. Elikkäs sinne kävi vain käteinen. Eikä se mitään, jos kauppias on keksinyt hyvän tavan saada käteistä paljon ja jemmaa ne jonnekin vaikkapa Euroopasta pakenemista varten, mutta vi...hatuttaa se, että itsellä on tilillä vain 9e ja rapiat ja sitä ei voi nostaa otto-automaatista, että saisi maksettua 6e ostoksensa. Muut asiakkaat, jotka eivät olleet huomanneet lappua, jättivät ostoksensa kassalle, kun kerrottiin, ettei kortit kelpaa. Ne jotka huomasivat pikkuisen lapun ja olivat lukutaitoisia, kääntyivät hakemaan käteistä automaatista ja palasivat kauppaan, ehkä. Nykypäivä, eikä asiasta tiedoteta missään, miksiköhän? Kumma kyllä, plussakortti kelpasi järjestelmälle. Mihinköhän kauppias jemmaa fyrkkansa tai tarvii niitä. Tietääköhän Kesko, vai kuuluuko asia edes Keskolle, kun on kauppiasmarketti kyseessä? Mutta missään ei tod ollut mitään tietoa, ei kaupan omilla sivuilla, ei Keskon sivuilla, ei iltapäivälehdissä, ei edes sisäänkäynneillä.
K-Supermarket Korso
6
808
Vastaukset
- Anonyymi
Nii tai paremminki, ett kiinnostaisko Verottajaa?
- Anonyymi
Ei ongelmaa tällä Itä-Helsinki kaupoissa käydessäni yksin asuvana eläkeläis naisena 69v.Käytän aina käteistä rahaa! Nin suia menoja ei kaupaani ole,että vingutaisin pankki korttia. Pankki kortti on käytössä vain yksityispuolen lääkäri joista surin meno eräni hammaslääkäri.Jos nyt Tv hajoo,Tai pesukone.Silloin käytän maksaessa pankki korttia.Tai menen huonkalu ostoksille. Ystäväni rouvas ihmisiä ja tulon lähteinä puolisot , vingutta kaikkialla Pankki korttia.Mutta on myös lompakossa aina käteistä rahaa varalle tuollaista tilanetta varten! Opetele enakoimaan , pidä jonkun verran käteistä aina mukana..
- Anonyymi
Kuka edes käy k-kaupassa kun se on niin huono ja kallis.
- Anonyymi
Korson K-supermarket on kallis kauppa. Ei noudata kuin osin valtakunnallisia K-supermarkettien tarjouksia. On mukamas kauppakohtainen. Hyvä esimerkki oli mm. kun jokin aika sitten mainostettiin televisiossa, että varhaiskaali 1,49€ kg, niin Korson kaupassa oli 1,99€ kilohinta. En köyhdy kaaliin hinnasta, mutta minkä kuvan se kaupasta antaa.
Kauppa menisi varmaan konkurssiin, jos ei olisi Alkoa ja rajattuja postipalveluja, kirjepostia ei enää toimiteta ja postimerkit pitää ostaa kassalta.
K-kauppa Aukusti meni konkurssiin liian kalliiden hintojen takia ( oli aikaisemmin näissä tiloissa) Niin voi vielä käydä tällekin hintojen takia.
Menkääpäs katsomaan, kuinka K-supermarket Oregano Savoila vetää porukkaa. Aina on kauppa täysi - hyviä tarjouksia ja hyviä tuotteita.
Korsossa on lisäksi kaksi kurjaa S-markettia, jotka myyvät surkeita Coopin tuotteita: hedelmät ja vihannekset surkeita ja ylihinnoiteltuja. No, saahan bonusta, tosin bonukset maksetaan etukäteen ( saa vähän takaisin kalliista hinnoista) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korson K-supermarket on kallis kauppa. Ei noudata kuin osin valtakunnallisia K-supermarkettien tarjouksia. On mukamas kauppakohtainen. Hyvä esimerkki oli mm. kun jokin aika sitten mainostettiin televisiossa, että varhaiskaali 1,49€ kg, niin Korson kaupassa oli 1,99€ kilohinta. En köyhdy kaaliin hinnasta, mutta minkä kuvan se kaupasta antaa.
Kauppa menisi varmaan konkurssiin, jos ei olisi Alkoa ja rajattuja postipalveluja, kirjepostia ei enää toimiteta ja postimerkit pitää ostaa kassalta.
K-kauppa Aukusti meni konkurssiin liian kalliiden hintojen takia ( oli aikaisemmin näissä tiloissa) Niin voi vielä käydä tällekin hintojen takia.
Menkääpäs katsomaan, kuinka K-supermarket Oregano Savoila vetää porukkaa. Aina on kauppa täysi - hyviä tarjouksia ja hyviä tuotteita.
Korsossa on lisäksi kaksi kurjaa S-markettia, jotka myyvät surkeita Coopin tuotteita: hedelmät ja vihannekset surkeita ja ylihinnoiteltuja. No, saahan bonusta, tosin bonukset maksetaan etukäteen ( saa vähän takaisin kalliista hinnoista)Ei tulisi mieleenkään käydä kaupassa, joka on aina täynnä, ja kassajonot sen mukaisia.
- Anonyymi
Itse en käy muutenkaan missään k.kaupoissa kun ne vaan ovat kalliinpiakin kuin muut kaupat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee823250Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."362060Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.1691830Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?2991376Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki341278Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin911200- 1091196
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711090Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.1201084- 281061