Ihmiskunta on tuhoutunut. Ydinsota on tappaneet lähes kaikki ja luonnon mullistukset tappaa loput koska ei ole ruokaa enää.
200 vuoden päästä
14
88
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta ei se haittaa.
- Anonyymi
Mitä sitten? En minä tai tenava enää elä silloin.
>simiti< - Anonyymi
Muutama koviin oloihin tottunut asunnoton selviää. Uusi uljas ihmiskunta alkaa Kassi-Almasta ja Karhu-Matista.
- Anonyymi
Minkähänlainen raamattu heistä väsätään? Onko samaa huuhaata, vai yhtään realistisempi?
- Anonyymi
Ainoastaan ätmit jää. Mutta ei sillä väliä, kun muutenkaan eivät saa naisia.
Muinainen poliitikko Ahti Karjalainen sanoi, että ennustaminen on vaikeata, varsinkin tulevaisuuden.
Ei muutama tuhat ydinpommia riitä edes väestön puolittamiseen. Vielä jäisi väkeä niin paljon lisääntymään, ettei tilapäisestä vähenemisestä olisi sen suurempaa muistoa kuin mustasta surmasta. 🌹👀- Anonyymi
Riittää ihan 30 vuotta kun kaikki tuhoutunut.
- Anonyymi
Saako tämän aikaan suomalainen yksityisautoileva lihaa syövä heteromies?
200 vuotta sitten eläneillä saattoi olla samanlaisia ajatuksia, vaikka ydinsodan tilalla olikin jokin muu syy. Yhtä lailla he eivät tienneet nykyhetkestä mitään, koska yksilö muistaa vain menneisyyden mutta ei tulevaisuutta.
2000 vuotta sitten täällä eläneet taas saattoivat kuvitella että 200 vuodenkierton jälkeen kaikki on koko lailla samoin kuin sillä hetkellä ja aina.
Kirjoitustaito on tuonut mukanaan historian kirjaamisen ja muuttanut aikakäsityksen ympyrästä janaksi. Luulen että ennen kirjoitustaitoa on ollut seesteisempää kun ei koko ajan tarvitse olla huolissaan mihin ollaan menossa kun tiedettiin ettei mihinkään vaan kehää tässä vaan kierretään.1600-luvun suuri pelkoa aiheuttava ongelma oli 'veden väheneminen', kun huomattiin, että veden pinta laski. Kun maantiede tuli tutummaksi, opittiin että Hollannissa vesi oli noussut monta metriä. Uuden teorian mukaan - joka on edelleen voimassa - mannerlaatat kupruilevat. 🌹👀
- Anonyymi
kynä..mi kirjoitti:
1600-luvun suuri pelkoa aiheuttava ongelma oli 'veden väheneminen', kun huomattiin, että veden pinta laski. Kun maantiede tuli tutummaksi, opittiin että Hollannissa vesi oli noussut monta metriä. Uuden teorian mukaan - joka on edelleen voimassa - mannerlaatat kupruilevat. 🌹👀
Palstan ainoat luettavat kommentit tulevat nyt scrg:n ja teidän tuottamina.
AV Anonyymi kirjoitti:
Palstan ainoat luettavat kommentit tulevat nyt scrg:n ja teidän tuottamina.
AVKiitoksia ystävällisestä kommentistasi. 🌹👀
- Anonyymi
Ehkä jo lähivuosina.
- Anonyymi
Ihmiskunnan tuhoutuminen tuntuu kaukaiselta ajatukselta.
Ihmiselämän loppuminen on taas arkipäiväistä.
Kuljeskelin maaseudulla ja kohtasin hylätyn talovanhuksen. Katselin ympärille huomaten miten joskus aikoinaan oli nähty paljon vaivaa parempien elinolosuhteiden eteen ja nyt tuo kaikki oli unohdettu. Metsittynyt ympäristö kertoo omaa kieltään siitä miten me kaikki jäämme tulevaisuudessa historiaan, lähes unohdettuina kuin tuo talovanhus. Aivan sama miten elämme tai mitä teemme, kohtalo on sama jokaisella.
AV
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1652959Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2912643Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.711752Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e441639Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381530- 1221286
- 1031203
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee141164Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.3581089Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041063