ilman jeesuksen jarrua, nopeasti kasvava yhteiskuntamme päätyisi jo mars planeetalle
kuinka monta ihmissielua jeesus on varastanut ja pilannut uskomisellaan
ja kuinka vähän resursseja se on jättänyt avaruus odysseassa!!
ilman jeesusta ihmiskunta jo kerkeäisi marsiin
17
92
Vastaukset
- Anonyymi
Todelliseksi esteeksi avaruusmatkailulle koituu kuitenkin Mohammed, koska maailma islamisoituu hirmuvauhtia ja islam vie ihmiskuntaa tuhansia vuosia takaisin päin kohti kivikautta.
- Anonyymi
Eurooppa islamisoituu, ei maailma.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eurooppa islamisoituu, ei maailma.
Muu maailma onkin jo siirtynyt islamistiseen kivikauteen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eurooppa islamisoituu, ei maailma.
Kyllä nää Katolliset ja Islammilaiset on kaikista ahdasmilisempiä noin isonaporukkana ja tietyt lahko tietenkin.
- Anonyymi
Intissä syötettiin jarrua mutta ei kuitenkaan jeesuksen jarrua. Minkälaista jarrua se jeesus keittelee?
- Anonyymi
Et sinä tarvi mitään jarrua kun windows on surkastuttanut sun elimet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Et sinä tarvi mitään jarrua kun windows on surkastuttanut sun elimet.
Siis kuin saimaan apinalla!
- Anonyymi
Oijoi, ihanko totta, aika kelmi se jeesus oli, onneksi oli Stalinit, Darwinit, Hitlerit, buddhat ja krisnahaarat sun muut pelastamassa ihmisieluja ja vielä vauhdittamassa tieteen eteenpäin menoa Venukseen, Marsiin ja mihin kaikkeen ne vielä ois kerenneet jos se jeesus ei olisi ollut jarrumiehenä ja pilaamassa ihmisten sieluja ja varastamassa heijän uskoaan Darwineihin, Stalineihin, Hitlereihin ja mitä niitä kaikkia nyt lieneekin.
- Anonyymi
Sairasta!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sairasta!
Ei sairasta vaan uskonnollista julistusta. Niitä on tosin aika usein vaikea erottaa toisistaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei sairasta vaan uskonnollista julistusta. Niitä on tosin aika usein vaikea erottaa toisistaan.
Siis sairasta. Vian ei tarvitse olla iso jos se on korvien välissä.
- Anonyymi
Uskonnot kehitettiin hallitsemaan kansaa.
Tottakai hallitukset priorisoivat menonsa. Ehkä on parempi tässä asiassa kehittää niitä lentolaitteita, painovoiman hallintaa ym. ja saada yhteys lentävien lautasten lentäjiin, ennenkuin yritetään Marsia pidemmälle. Heiltä saa sitten paljon tietoa.
Uskonnot, köyhyys, sodat, paljon on esteitä laajalle avaruusmatkailulle. Jeesus taas päättää, pääsemmekö vai ei. Jumala on sellainen, päättää lopulta kaikesta kuitenkin.
Me ei tiedetä onko Jumalaa vai ei. Ihminen voi kuitenkin saada siitä tiedon, kuinka päin se on. Monet ovat saaneet.- Anonyymi
Me taas tiedämme että hörhöhihhuleikka on jumala päänsä sisällä. Jumalaansa vetoamalla he saavat tehdä ihan mitä huvittaa.
- Anonyymi
Keskustaan on pakko järjestäytyä.
- Anonyymi
Ilman sotia ihmiskunta eläisi mukavammin, ainakin jos olisi lisäksi myös viisautta. Viisautta voisi olla alkukantaisista vieteistä vapautuminen, muutakin viisautta lienee ajateltavissa.
Nyt esim Ukrainassa sodan myötä tuhlaantuu valtavat määrät ihmisten elämää ja terveyttä, hyödykkeitä, ruokaa, polttoaineita, infrastruktuuria ja ties mitä. - Anonyymi
Jeesuksen kanssa pääsee vain menomatkalle helvettiin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 938028
- 403852
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021906- 241310
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321143Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,311079Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia11865Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53847Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31812Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v27762