Halpa on ihmishenki BANAANIVALTIO Suomessa

Anonyymi-ap

Tämä uutinen on vain yksi monien joukossa, joista halutessaan, voi muodostaa kokonaiskuvan siitä, keille tämä valtio on "hyvinvointivaltio", eli pörssirikkaille osake-vakuutuskuoririkollisille, vastikkeettomine yritys-maatalous-kulttuuri-korona-metsä-jne tukineen.

https://www.aamulehti.fi/kotimaa/art-2000009225765.html

Mistään populistiporvarien "vappusatasesta", EMME olisi enää viime eduskuntavaaleissa äänestäneet, kyllä ne olivat jokaisen hallituspuolueen, selkein sanoin lupaamat 1 250€/kk vähimmäis-oikeusturvaeläkkeet, jotka nekin olisivat vielä pahasti jäljessä, muiden Pohjoismaiden ja EU-demokratioitten 1 500€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16416544/vale-elakekorotukset-aiheuttaneet-itsemurhien-aallon-suomessa-#comment-102626594

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla

Hallitus ehtii ja pystyy vielä täysin, niin halutessaan, osoittamaan nyt kykynsä ja tekemään niitä aitoja ARVOVALINTOJA, joilla niin kovasti, eduskuntavaalien aikaan, mm. ÄärioikeistoKeskustan KorruptioLintiläSaarikkoKulmuni kehuskelivat.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon

Alle luvattujen 1 250€/kk VÄHIMMÄIS-OIKEUSTURVAELÄKKEIDEN, ei yhdenkään eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyn, pidä enää ääniään luovuttaa, eli äänestämisen lopettaminen, on itsepuolustusta, ihmishenkien pelastamista, kun meitä tapetaan, veroparatiisirikkaiden kahmiessa tumput suorina, hilloa pörssikeitaisiin.

24

879

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon

      Eläkeläisköyhät puolustakaa itseänne ja toisianne, Älkää Enää Äänestäkö.

      https://www.is.fi/viihde/art-2000009218822.html

      1 250€/kk VÄHIMMÄIS-OIKEUSTURVAELÄKKEET LUVATTIIN.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17645731/munamies-aloitti-haukkumalla-lapsettomat-yksinasuvat-quotvastuuttomiksiquot-#comment-117662032

      AutokratiaUsan SotaRikosliiton kouluttamia, kovia pörssirikollisgangstereita nuo eduskuntaan mainostettavat Niemiset ja Hirviniemet ovat, jälkimmäisen sisko kävi pilkkaamassa eläkeläisköyhien hätätilaa, heittämällä valmiiksi kalutun luun, takaoven kautta moneen kertaan, pois otetun pilkkaraha-almun ja nimitti sitä "korotukseksi".

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-101797888

      1 500€/kk MINIMIELÄKKEET: Ruotsi, Saksa, Norja, Islanti, Tanska

      "Rahasta eivät kunnolliset sairaus-kansaneläkkeet, Suomessakaan ole kiinni, vaan ARVOVALINNOISTA", julisti ÄärioikeistoKeskustan KorruptioLintiläSaarikkoKulmunit eduskuntavaaleissa. Missä viipyvät arvovalinnat ?

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Miten hoituu, julkiset häpeä rankasitukset, kuten naisen liika soittelu poliisille ilman miehen lupaa tai muuta vastuu henkilöä
      Ylen poisto, ja vain ainoa yleisradio ohjelma on torstaina kun kansalle levitetään kuvaa Helsinkin torilta tai turun tuomikirkon viereltä kun häpeä rankasu toimeen pidetään 2h kun kriminaalit jonottavat kahleissaan tuomiolle, on hirto narua ja on jalka puuta ja viime viikon jalka puusta pois ottamista

    • Anonyymi

      Äärioikeistolainen Teekutsuliike politiikassa, perustuu syyllinen-syyttäjä-uhri -kolmioon, ihmisiä vedätetään uskonnolla, luovuttamaan oikeutensa häikäilemättömille korruptiopoliitikko-pörssirikollisille.

      https://www.svt.se/nyheter/utrikes/italiens-nya-regering-tar-bort-medborgarlon

      Vain idiootti äänestäisi julkkiksia, uskonnolla politikoivia äärioikeistoekstremistejä, näyttelijöitä ja jääkiekkoilijoita, joilla on miljoonia verokeitaissa pörssikeinottelussa, mutta ahneus vaatii viemään leivän, köyhempien kädestä.

    • Anonyymi

      "Painostamalla tai suostuttelemalla":

      https://www.aamulehti.fi/kotimaa/art-2000009229366.html

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla

      Kansantappaminen puolustuskyvyttömien vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaitten osa, on mitta inhimillisyydelle, sitä ei korruptiopoliitikko-pörssirikollisilla, eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, ole ollut enää kymmeniin vuosiin, siksi äänestäminen loppuu vihdoin, ellei:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ei jaksa ny! On kiire kännykän kanssa.
      Ei suomessa auteta.
      ”Ai, putosiko joku kiskoille”.
      Yksi laiturilla olleista kävi katsomassa kohti raiteella maannutta miestä mutta siirtyi sitten kauemmas, poliisi kertoo.
      Kävi katsomassa juu, oliko kaikki ok.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ihminen saa vaikka hukkua ei saa puuttua asiaan

    • Anonyymi

      Kunniakansalaiset elävät hyvin pääkaupunkiseudulla

    • Anonyymi

      Osana vihreää siirtymää

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tuo lauluhan on mitä taantumuksellisinta naisten sortoa, jossa lähes irvaillaan sukupuolten väliselle tasa-arvolle.

        Laulussa puhutaan työmiehen oikeuksista.
        Missä on naiset ja muusukupuoliset?


    • Anonyymi

      Sitä saa mitä tilaa...

      • Anonyymi

        Onneksi ei tule sentään äärioikeisto-porvarihallitustaa, enää koskaan.


    • Anonyymi

      Mitä erikoista ihmisetä ja sen elämästä olet huomannut olevan ? Sanoisin että maapallo toimii ilman ihmistäkin olemme turhakkeita aloituksentekijän kanssa .

    • Anonyymi

      Eläkeläisköyhyyteen jättäminen, tappaa ennenaikaisesti Suomessa. Enää ei pidä jäädä odottelemaan, jonnekin vuoden päähän, tilastoja ennenaikaisista eläkeläiskuolemista, kun ne ovat jo käyneet kaikille selviksi ja eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyt, keskuudessaan sen tietävät ja näkevät.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17656192/67ekk-ei-ole-mikaan-korotus-paivitys-kompensointi-koyhyyselakkeisiin

      Hallituksen on reagoitava välittömästi, ja aloitettava aitojen korotusten, päivitysten, tämän päivän todellisuuteen vastaavien, vähintään lupaamiensa,
      1 250€/kk vähimmäis-oikeusturvaeläkkeiden, välittömän toteuttamisen. Yhtäkään ihmishenkeä, ei saa enää menettää ennenaikaisesti, köyhyyteen oikeusturvattomaksi pahoinpitelemisen takia.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Oletko jo saanut selvitettyä, missä on nälkään kuolleitten köyhien oma hautausmaa? Olen niin rikas, että voin viedä yhden hautakynttilän sinne, kunhan paljastat nälkäkuolleitten oman hautausmaan.


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      94
      1215
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      37
      1195
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      281
      1041
    4. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      952
    5. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      97
      928
    6. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      18
      916
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      13
      898
    8. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      49
      856
    9. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      16
      791
    10. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      162
      788
    Aihe