mutta kun lämmitystolppien lukot ei toimi ikinä !

Anonyymi-ap

7

187

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laitoit linkin asiaa koskevaan artikkeliin. Jos viitsisit lukaista jutun niin eiköhän sinullekin valkene miksi pitää laittaa kiinni. Talossa saattaa asua pikkulapsia ja he voivat mennä sorkkimaan avointa pistorasiaa. Jotkut laiskurit todellakin jättävät lämmityskaapelin siihen roikkumaan.
      Tästä asiasta ei koskaan tiedoteta liikaa. Tämä sama artikkeli pitäisi jakaa monisteena joka ikiseen talouteen. Jospa se vähentäisi pässinpäiden määrää - niin hyvin ei varmaan koskaan mene jakeluun, että kaikki uskoo.

      • Anonyymi

        et varmaan käytä itse tolppaa ollenkaan

        niitä ei saa auki kun säät vaihtelee


      • Anonyymi

        niihin pitää laittaa myös vastus että lukko pysyy sulana jotta voi käyttää lainmukaisesti


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        et varmaan käytä itse tolppaa ollenkaan

        niitä ei saa auki kun säät vaihtelee

        Kyllä käytän, eikä ongelmia.
        Taloyhtiön kuuluu huolehtia, että ovat kunnossa. Kiinteistössä oli palotarkastus ja ainoa huomautus tuli auki repsottavista lämmitystolpista, vaikka toimivat niin tekosyyt ja laiskuus syynä etteivät lukossa.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      kaupunki siis tahtoo että penskat imee hiukan virtaa?

    • Anonyymi

      Kyllä se vastustaa!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      77
      5471
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      3225
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      123
      2373
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      121
      1982
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      23
      1909
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1830
    7. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      6
      1509
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      71
      1472
    9. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      297
      1445
    10. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      54
      1300
    Aihe