"Venäjän päähermokirurgi piti mestarikurssin epilepsian kirurgisesta hoitomenetelmästä ICDC:n lääkäreille
Venäjän päähermokirurgi, akateemikko Vladimir Krylov piti mestarikurssin Tatarstanin lääkäreille. Esimerkkileikkaus suoritettiin epilepsiapotilaalle, joka ei reagoinut tavanomaisiin lääkkeisiin. Nyt tasavallassa on noin 13.000 ihmistä, joilla on samanlainen diagnoosi.
Ennen potilaan lähettämistä leikkauspöydälle lääkärit suorittavat testin leikkauksen indikaatioiden varalta. Tutkimuksen aikana aivojen toimintaa tarkastetaan unen aikana ja päivällä. Ja sitten he tekevät johtopäätöksen siitä, onko kirurgin väliintulo tarpeen. Leikkaus antaa heille mahdollisuuden toipumiseen ja täyteen elämään.
”Nuoret kärsivät useimmiten. Kirurgisen toimenpiteen vaikutus on erittäin korkea. Niistä tuhansista potilaista, joita leikkaamme, saavutamme täydellisen kohtausten hallinnan 700:lla. Kohtaukset loppuvat", sanoi Venäjän federaation terveysministeriön freelance-hermokirurgi Vladimir Krylov.
Mestarikurssi pidettiin osana Venäjän terveysministeriön pilottiprojektia. Sen tavoitteena on ottaa käyttöön kirurginen menetelmä epilepsian hoitoon. Leikkaukseen osallistui koko ICDC:n neurokirurgien henkilökunta, joka joutuu käynnistämään tällaiset leikkaukset.
Klinikan henkilökunta muistuttaa, että leikkauksen ihmevaikutuksesta huolimatta sitä ei ole tarkoitettu kaikille."
Epilepsia kuriin leikkauksella?
2
211
Vastaukset
- Anonyymi
Ehkei suoraan voi sanoa että kaikilla toimii. Jos joillakin tullut haittoja tai ei toimi. Pitää kysyä niiltä jotka ovat olleet jossain vastaavassa leikkauksessa. Jos on vähän vaihtoehtoja jäljellä, helposti varmaan kokeilee kaikkea. Ehkä on myös vaihtoehtoja sille ettei tarvitse leikata, riippuen mitä se on. Ne vaihtoehdot voi selvittää ajan kanssa ja pitkään. Siinä vaiheessa ei varmaan enää väliä vaikka kävisi shamaanilla. Myös laukaisevat tekijät, työelämä ei sovi kaikille jos on kohtauksia tai stressiä.
- Anonyymi
Laitosten leikkaushoidot on jatkoa eristyshoidoille. Toivottavasti harva ymmärtää.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1788531KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4567745Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763910Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521643794Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1223105Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään742993Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442091- 1262086
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231913Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211911