Oletko miehille se ykkös nainen

Vai vaan kakkos vaihtoehto?
15109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ykkönen on uusi kakkonen, etkö tiennyt?

Äänestä

En tiedä eikä rehellisesti sanottuna edes kiinnosta yhtään. Vaikken olis vaihtoehto ollenkaan.

Äänestä

Molemmat.

Äänestä

Todennäköisesti risti

Äänestä

Ei sillä ole väliä olenko ykkös-, kakkos- vai vitosvaihtoehto. Ei pareja synny kuin silloin kuin kummatkin valitsee aidosti toisensa ja siinä kohtaa ei tarvitse enää miettiä vaihtoehtoja. Jos tarvitsee, valinta on aina huono!

Jos on valinnanvaikeus tai haaremihaaveita, ei kannata ketään valita vaan kannattaa jatkaa mielummin suhaamista vapaana.

Äänestä

Riippuu paljonko on rahaa tilillä.

Äänestä

Jos tuo kysymys tulee ajankohtaiseksi parisuhteessa ollessani; se oli siinä sitten.
Mä en ala arvuuttelemaan; millä sijalla ehkä olisin, joko olen ainoa tai poistun näyttämöltä. Selityksiä siitä, miks joku on kiilannut parisuhteeseemme; mä en todellakaan kaipaa, enkä lepy lahjonnoillakaan.
Jos mies on niin yksinkertainen ettei osaa laskea montako parisuhteeseen kuuluu, en mä todellakaan jatka samaa matkaa, noin typerän miehen kanssa! Fakta !

Mikään kakkosvaihtoehto; hommatkoon mun puolestani vaikka haaremin, mä en siihen haaremiin tule kuulumaan koskaan, jos saan pienemmänkin vihjeen kuvioista!
Sorry, mutt nainen kyllä löytää uuden miehen, jos vaan itse parisuhteeseen haluaa.
Mä nyt olen tätä nykyään sinkkuäiti ja sellaisena tulen pysymään; niin pitkään kuin Mimmi elää lapsuuttaan. Fakta, sekin! Ymmärtäkää asia kuten haluatte, ja niinhän täällä tehdään aina.
trollikka


trollikka

Äänestä
  • "Sorry, mutt nainen kyllä löytää uuden miehen, jos vaan itse parisuhteeseen haluaa."

    Tunnen kyllä useammankin sisaren, joka haluaisi parisuhteeseen, mutta on jäänyt vastoin tahtoaan sinkuksi. Ei se niin yksinkertaista ole, kuin jotkut oman kokemuksensa perusteella uskovat. Koskee molempia sukupuolia, vaikka enemmän miehiä. 🌹👀

    Äänestä

  • Entäs kun miehesi hankkii toisen naisen perheeseenne eli nimi on emma ja sulavalinjainen ja sutjakka eli moottoriveneen ja se pysyy teillä ja miehesi on rakastunut siihen eli hoivaa sinun lisäksesi emmaa ja ostelee sille kaikkea kivaa

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Entäs kun miehesi hankkii toisen naisen perheeseenne eli nimi on emma ja sulavalinjainen ja sutjakka eli moottoriveneen ja se pysyy teillä ja miehesi on rakastunut siihen eli hoivaa sinun lisäksesi emmaa ja ostelee sille kaikkea kivaa

    Välis, yritä hommata jotain keinoälyä avuksi, ei noita ääliömäisiä juttujasi kestä lukea.

    Äänestä

Hei olen jenna 41v korkeastikoulutettu mut kukaan mies ei halua minua vaimokseen tai naisekseen mut tinderissä olen monelle ykkösvaihtoehto miehet rikkaat sanoneet et olen helppo nakki ja lähden oitis mukaan eli en ole vaikea luonne mut kukaan ei halua seurustella kanssani koska olen tyypillinen korkeastikoulutettu

Äänestä

Taidan olla mappi öön kamaa.

No ei nyt sentään. Minua ei kiinnosta millä sijalla olen. Jos mies haluaa viettää kanssani aikaa, luultavasti sitten olen joku vaihtoehto hänelle kumminkin. Vaikka ystävävaihtoehto.
En arvota itseäni muiden kautta.

Pidän jotensakutenkin naurettavana ajatusta, että olisin joku vaihtoehto tai että tarvitsisi edes ajatella moisia. Mulle on ihan yksiselitteisesti yksi hailee minä minua pidetään. Jos itse pidän ihmisestä, se riittää minulle.

Mutta joo.. en kaipaa kiinteää parisuhdetta, niin sama kai tuon on. Häiläämisessä ei ole tuota onkelmaa.

Äänestä
  • Tosiaan häiritsee tuommoiset ykkös- ja kakkosvaihdottelut.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Tosiaan häiritsee tuommoiset ykkös- ja kakkosvaihdottelut.

    Jos ihminen on sen tyyppinen, että arvottaa toisia vaihtoehdoiksi, luulen etten tuntisi sen tyyppisiä ihmisiä juuri ollenkaan. Kiertäisin kaukaa. Jättäisin välistä kokonaan heihin tutustumisen.

    Äänestä

Miehille? Ketä kiinnostaa? Pääasia, että omalle miehelle on ykkönen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vai vaan kakkos vaihtoehto?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu