Britannian keskiluokka luuli olevansa turvassa, eläkeläisköyhien selkien takana

Anonyymi-ap

Niin vain opettajat, poliisit, sairaanhoitajat, palomiehet, ym keskiluokka, osoittaa siellä nyt mieltään, yhdessä asunnottomien, köyhimmistä köyhimpien kodittomien kanssa ja syynä on juurikin se, että luulivat eläkeläisköyhyyden ym osattomaksi pahoinpitelemisen hyväksymällä, säästävänsä omat nahkansa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720

Suomessa sokeita kissanpentuja, viedään korruptiovaaleissa, kuin pässejä teuraalle. Jonkinmoiseen varakkuuteen tottuneilta, leikataan vasta korruptiovaalien jälkeen, sitä ennen heille näytetään, kuin köyhimpiä eläkeläisiä, voi Suomessa murhata, ennenaikaisesti äärimmäiseen köyhyyteen, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjina tappamalla. Eläkeläisväestöä pidetään IHMISKILPINÄ, sodassa demokratian ja oikeusvaltion raunioilla, syöttinä keskiluokan ansaan, retkuun vetämiselle.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi

Se mitä keskiluokan pitäisi vaatia, ovat ne jokaisen hallituksen puolueista, eläkeläisväestölle lupaamat 1 250€/kk, täysin välttämättömät vähimmäisoikeusturvan minimieläkkeet, kun muissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa, ovat jo 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET. Ette säästä omia nahkojanne, hyväksymällä eläkeläisköyhien murhat, vaan syötte maata omien jalkojenne alta tuleva entinen keskiluokka.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16452103/ohisalo-entisia-ja-nykyisia-poliiseja-ostettu-lahjottu-korruptoitu-yritys-maataloustuilla

Rikoskanteita kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, Haagin Tuomioistuimeen ja korruptiovaali-äänestämisestä kieltäytyminen, siinä Suomen kansan mahdollisuuksia.

59

1858

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Jos SDP:n demarikommarit jatkaa hallituksen johdossa olemme täysin samassa tilanteessa kuin Britit vuoden kuluttua. Ostovoimamme heikkenee jatkuvasti väärän talouspolitiikan vuoksi.

      • Anonyymi

        Mania Boris Johnson sai brexitin ja maan sekaisin !! Vaikuttaa tietysti maailman kriisit Kin !!


      • Anonyymi

        https://t.me/illuminatiSLAYER/10122

        Floridan kuvernöörimpelle DeSantisin 33 kädenpuristus ja näitä samaoja Zionisteja on Brittien alistajat.
        Zionistit soluttautuivat jo kauan sitten Freemasonary seuraan se on joka paikassa. Santis osallistui nuoremoan Brasialissa transujen kisaan naismaisena.
        Mätä korruptoitu pedo.


      • Anonyymi

        Valehtelee palstaporvari öyhäämisessään.


      • Anonyymi

        "Ostovoimamme heikkenee jatkuvasti väärän talouspolitiikan vuoksi."

        Logiikka ei taida olla oikeistolaisen vahvimpia osa-alueita.


    • Anonyymi

      Olihan mekoista tuubaa ja aivopieruja avaajan jutuissa ja linkeissä.

    • Anonyymi

      Jaaha, taas ne minimi eläkkeet. Eihän se ole ratkaisu. Jos ostovoima lisääntyy, kallistuvat hyödykkeet.

      • Anonyymi

        Voipi olla niinkin, että myydään määrää eikä laatua.


      • Anonyymi

        " Jos ostovoima lisääntyy, kallistuvat hyödykkeet."

        Kekkosen aikaan tuo ratkaistiin lisäämällä tuotantoa, mutta silloin oltiinkiin niin suomettuneita, ettei kokoomusta päästetty hallitukseen.

        Nykyään kokoomus aikaan ainoa ratkaisu on jakaa tuotos uudelleen, eli ottaa pienituloisilta ja antaa se hyvätuloisille. Se on kuulema sitä tervettä talouspolitiikkaa.


      • Anonyymi

        Noin AmerikanRyssien diktatuureissa, Pohjoismaissa oikeusvaltioissa ja aidoissa demokratioissa, siis kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-oikeusvaltioissa, ovat jo
        1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, eivätkä ole vaikuttaneet, joka tapauksessa tapahtuviin hintojennostoihin, ihmisten aidon oikeusturvan toteuttamiset, joten jälleen valehtelet haavoittuvimpien kustannuksella jenkkiryssä.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17768664/fiksut-nuoret-vaativat-1-500ekk-minimielakkeita


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        " Jos ostovoima lisääntyy, kallistuvat hyödykkeet."

        Kekkosen aikaan tuo ratkaistiin lisäämällä tuotantoa, mutta silloin oltiinkiin niin suomettuneita, ettei kokoomusta päästetty hallitukseen.

        Nykyään kokoomus aikaan ainoa ratkaisu on jakaa tuotos uudelleen, eli ottaa pienituloisilta ja antaa se hyvätuloisille. Se on kuulema sitä tervettä talouspolitiikkaa.

        Nämä vastaamiset menevät tietenkin, eri kohtiin, kuin ne on tarkoitettu, mutta sisällöstä näkee, onko Suomen kansalaisten, vai AmerikanRyssien tekstiä.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17720983/ei-ole-mitaan-quothoivavelka-laakari-hammaslaakaripulaaquot-on-pula-luvatuista-1-250ekk-minimielakkeista

        Eduskunnan yksipuoluejärjestelmän kaikki puolueet, ajavat vain lisää, miljardien ja miljardien tulojensiirtoja, ökyrikkaille perintö ja verosuunnittelija-osake-vakuutuskuoririkollisuuteen verokeitaissa. Mistään demokratiasta ja oikeusvaltiosta, ei Suomessa enää ole jälkeäkään.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa#comment-118408720


    • Anonyymi

      1 500€/kk MINIMIELÄKKEET ovat todellakin talousosaamista, siksi ne kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-demokratioissa jo ovatkin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sopiminen on edessä aina ja joka tapauksessa. Liittoutumattomana sekin olisi ollut helpompaa.

      • Anonyymi

        Ei olla liittymässä Venäjään joten voit siellä Pietarissa rauhottua.


    • Anonyymi

      Ettekö te äärioikeiston amerikanryssät, pörssirikollismafiat ole jo siellä Venäjällä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Suomessa itseään "paremmiksi" , keskiluokaksi luulevia, houkutellaan nyt eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmästä, esittelemällä eläkeläisköyhien pilkkaamista, luvattujen 1 250€/kk vähimmäis-oikeusturvan, täysin hengissä kitkuttelun kannalta välttämättömien, eläkekorotus-lupausten pettämisiä, kuin sotasaaliita, tai ihmiskilpiä sodissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17717642/yksipuoluejarjestelma-kayttaa-elakelaiskoyhia-ihmiskilpina#comment-118748460

      Äänestämisen ansaan meneville, on kylmää kyytiä, luvassa heti korruptiovaalien jälkeen, joten miettikää vielä kerran, voisitteko olla heikompien puolella, jo ennen kuin itse olette tulilinjalla.

      https://www.france24.com/en/europe/20230124-not-taken-care-of-uk-teacher-laments-low-salary-amid-cost-of-living-crisis

    • Anonyymi

      Kyllä heti hyökätään, kun tavalliset kansalaiset, kertovat näkemyksiään, mutta munaton piip piip kuuluu vain, kun pitäisi korruptiopoliitikko-pörssirikollisia vastuuttaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17355758/tattarataa!-nato-jasenmaksu-2300-miljoonaa-euroa-!-patterit-ja-liittyma-ei-sisally-hintaan#comment-118746501

    • Anonyymi

      Toivotaan että Azov-natsit äärioikeistoukrainassa, ottavat korruptioniinistön, omiensa joukkoon lopullisesti.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi#comment-118746605

      https://www.aljazeera.com/opinions/2023/1/17/the-biden-presidency-at-two-years-halfway-point-of-a-forever-war

      AutokratiaUsassa panostetaan aseisiin, ei lapsiin ja vanhuksiin, kansalaisten oikeusturvaan, ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksiin.

      https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17712634/yk-ruokkii-aarioikeistobritannian-lapset-ja-vanhukset-eli-me-suomalaiset

      ÄärioikeistoBrittien veroparatiisihovien biljonääri-sovinistien mielistely, näyttää jäävän ÄärioikeistoSdpn KorruptioMarinin tehtäväksi, eläkeläisväestön Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisessa, äärimmäiseen köyhyyteen, ennenaikaisesti jopa 30 vuotta, muuta väestöä aiemmin, tappamisen lisäksi.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725393/kalmanvalkoinen-kansanmurha-meneillaan-yksipuoluejarjestelmassa

    • Anonyymi

      Kansalaisten keskustelut, eli sananvapaudet Suomessa, estetty korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, äärioikeistotrollien kahden äärioikeistopuolueen jankutukseksi typistämällä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17324851/suomeen-kohdistuu-uhka-se-on-niinisto-eu-nato-eurovaluutta-kokoomus-sote-rkp-pankkifasismi#comment-118746605

      Kirjoituksia poistetaan, siirrellään, estetään näkymästä ym. Sekin keskusteluketju, mistä siitä kerrotaan, poistettu, samoin se sotarikosliiton sotaa valmistelevan tukikohdan, olemassaolosta kertovat ketju poistettu ym.

    • Anonyymi

      Suomessa kukaan ei nosta asiasta meteliä, täällä kun on tapana alistua ja tyytyä siihen, mitä nyt sattuu saamaan.

    • Anonyymi

      Pakko on Suomenkin kansan, jo miettiä kun on hengistä kyse, että luovuttaako enää ääntään, pelkästä tottumuksesta, tavasta, painostuksen ja uhkailun, kovan vaatimisen alaisena, kun niillä äänillä, tilanne henkilökohtaisella tasolla, jokaisella pieni- ja keskituloisella, äänestämällä korruptiovaaleissa, vain pahenee.

      https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Britannia on Rotschildin omistama maa.
      Mitä siellä nyt tapahtuu ota selvää. Alkamista tuotu tuhansia nuoria miehiä globohomojen YK armeija? Hotelleissa ulkomaalilta tuotettuja odottaen että saavat vallata kodit kun asukkaat kuolee piikkeihin tai muuten tapetaan säteilyllä tms. näin kirjoitti joku britti.
      Ihmisistä tehty luetteloja kaikesta. Teitä tukittu ym. Liikkumista estetty.
      Nwo meininkiä näytetään välinpitämättömille ihmisille että oppivat.
      Monissa alussa osallistuneet erotettu mutta meillä kai odottavat hölmönä uusia vaaleja jotta sama meni jatkuu ja turpiin tulee kansalle.

    • Anonyymi

      Niiltä leikataan keille annetaan. Minua kiinnosta jotkut vtun eläkeläiset jotka eivät tuota muuta kuin leivästä pskaa kuten työttömät apinat ja muut nistit ja juopot

    • Anonyymi

      Oletko ökyrikas perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikollinen, vai mistä moiset äärioikeistoekstremistiset vihamöläytykset.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ruotsissa poliisijohto tekee harakireja, Suomen viranomaiset kantavat salkutkin ja järjestävät vastaanottokomiteoita, Caymansaarten pörssirikollisille, kun ne kansaltamme varastamamillaan varoilla, ostamilla yksityiskoneilla, pelmahtavat AutokratiaUsan kansalaisina Suomeen, ryöstämään lisää sotarikosliitto-hävittäjähankkeillaan, aivan kuin valtion ja eläkerahastojen ryöstämiset, eivät olisi riittäneet.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17761646/marginaalisen-pieni-porssirikollismafia-autokratiausan-sotarikosliitto-hankkeen-takana

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Sen mitä ne tekevät haavoittuvimmille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille, ne tulevat tekemään jokaiselle, tavalliselle pieni- ja keskituloisille, Suomen kansalaisille, elleivät ihmiset ryhdy puolustamaan heikompia väestöstä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17769837/oikeuskansleri-korruptiopoysti-ei-reagoi-eun-varoituksiin-elakelaiskoyhyydesta#comment-119543823

      Vaalit joissa ei ole kuin huonoja vaihtoehtoja, eivät ole demokraattiset.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa#comment-118442380

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Täysin vastaavia laittomuuksia Suomessa, kuin Ranskassa TrumpMacronin "eläkeuudistus", ovat laiton ex-äärioikeistohallitus, hyökkäysliitto-hävittäjähankkeet, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttaminen, eläkeläisväestöä oikeusturvattomaksi, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpitelemällä ym.

      https://www.lemonde.fr/en/france/article/2023/03/07/pension-reform-draws-fresh-record-number-of-protesters-across-france_6018529_7.html

      EK-Yle ym ek-mediat, yrittävät nyt syyllistää kansalaisia, paimentaa heitä luovuttamaan jälleen oikeutensa ja omaisuutensa, kaikki ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet, ym eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, korruptiopoliitikko-pörssirikollisjengeille - Älkää enää alistuko ja totelko, Suomessa ei ole äänestyspakkoa.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Toivottavasti alkaa 3:s maailmansota.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Miettikääpä tätä Brexit -onnelan yhtälöä:
      Pieni ja keskituloisten ostovoima laskee tai on suorastaan romahtanut. Perheillä ei ole varaa tehdä lämmintä ruokaa joka päivä. Sairaanhoitaja laskee monenako päivänä on varaa maksaa lapselle kouluruoka (siellä se ei ole ilmaista).

      Samalla Britannian laskennallinen BKT per capita KASVAA. Brexit taisi sittenkin olla hyvä juttu, vaikka ei enemmistölle, niin joillekkin. Kukaa käärii potin? No toivottavasti Liverpolissa Kääriä.

      • Anonyymi

        Britannia pärjää kyllä !! Kannattaa olla huolissaan Suomesta !!


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      76
      2271
    2. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      265
      1891
    3. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      59
      874
    4. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      70
      828
    5. Voi kulta rakas

      Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �
      Ikävä
      48
      827
    6. Sano nyt mitä

      Sinä oikein haluat?
      Ikävä
      68
      779
    7. Tykkäätkö kuinka

      Paljon kaivatustasi?
      Ikävä
      54
      764
    8. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      71
      755
    9. Haluathan nainen edelleen?

      Että hän saa nauttia sinusta. Kun aika on...
      Ikävä
      65
      747
    10. IL - Tulitauko Ukrainassa - Hyvä Trump!!

      Ukraina hyväksyy välittömän tulitauon Ukraina hyväksyi välittömän tulitauon Ukraina on hyväksynyt Yhdysvaltojen kanss
      Maailman menoa
      177
      723
    Aihe

    Tarvitsemme suostumuksesi tarjotaksemme personoitua palvelua

    Palvelu ja sen kolmannen osapuolen toimittajat (72) keräävät henkilötietoja (esim. IP-osoite tai laitetunniste) käyttäen evästeitä ja muita teknisiä keinoja tietojen tallentamiseen ja lukemiseen laitteellasi tarjotakseen sinulle tarkoituksenmukaisia mainoksia ja parhaan mahdollisen asiakaskokemuksen.

    Palvelu ja sen kumppanit tarvitsevat suostumuksesi seuraaviin:

    Tarkoitukset

    Tarkkoja sijaintitietoja ja laiteominaisuuksia koskevia tietoja voidaan käyttää.

    Mainonta voidaan yksilöidä profiilin perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä mainontaa varten. Mainonnan suorituskykyä voidaan mitata.

    Sisältö voidaan yksilöidä profiilisi perusteella. Toimintaasi tässä palvelussa voidaan käyttää sinua koskevan profiilin luomiseen tai parantamiseen yksilöityä sisältöä varten. Sisällön tehokkuutta voidaan mitata. Raportit voidaan luoda oman ja muiden toiminnan perusteella. Toimintasi tässä palvelussa voi auttaa kehittämään ja parantamaan tuotteita ja palveluita.

    Evästeet, laitteet tai vastaavat verkkotunnisteet (esimerkiksi kirjautumisperusteiset tunnisteet, satunnaisesti määritetyt tunnisteet, verkkopohjaiset tunnisteet) sekä muut tiedot (esimerkiksi selaimen tyyppi ja tiedot, kieli, näytön koko, tuetut tekniikat jne.) voidaan tallentaa laitteellesi tai lukea laitteellasi laitteen tunnistamiseksi joka kerta, kun se muodostaa yhteyden sovellukseen tai verkkosivustoon yhdessä tai useammassa tässä esitetyssä tarkoituksessa.

    Erityisominaisuudet

    Hyväksynnälläsi tarkkaa sijaintiasi (alle 500 metrin säteellä) voidaan käyttää tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksynnälläsi tiettyjä laitettasi koskevia ominaisuuksia saatetaan pyytää ja käyttää erottamaan se muista laitteista (kuten asennetut fontit tai laajennukset, näyttösi resoluutio) tässä ilmoituksessa kuvattujen tarkoitusten tueksi.

    Hyväksymällä sallit tietojesi käsittelyn. Suostumuksesi koskee tätä palvelua, hyväksymättä jättäminen voi vaikuttaa asiakaskokemukseesi. Jotkut teknologiat saattavat perustella tietojen käsittelyä oikeutetulla edulla, voit vastustaa tätä tai muuttaa muita asetuksia klikkaamalla Asetukset linkkiä.

    Tietosuoja