Kauniaisissa on pienelle lammelle ajettu luistelurata ilmeisesti vapaaehtoisvoimin.
Voivatko rannalla kävelijät ajaa muukuntalaisia pois heidän jäiltään ?
Saako Espoolainen luistella Gallräskin radalla
6
199
Vastaukset
- Anonyymi
Saako tuossa mutakulpassa uida kesäisin, siis ei Granilainen ?
NeuvostoVirossa ei saanut mennä rannalle, vain punakirjan omaavat saivat käydä hiekalla.- Anonyymi
Piritassa sai mennä rantaan ja jopa uimaan, krashnajat olivat moottoritorpedoveneineen Tallinnanlahdella 2 km päässä vahdissa. Luoti nahkaan, jos yritit uida liian kauas.
Koplissa ja Lohusalossa rantaan pääsi Kombinaatin luvalla töihin kalaa perkaamaan.
- Anonyymi
Koplinniemeä bolsheviikit valvoivat huonosti. Kivinen ranta, ei pelätty fisnkoijiejien maihinnousua siitä.
Naissaaren tutka näytti kaiken, jonka pystyi näkemään vodkapullon läpi.- Anonyymi
Koplista ne Raivo Roosna ja Aleks Lepajoe soutivat kumiveneellä pankkiasioilleen. Kyllä Granissakin jokamiehenoikeudet ovat voimassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Koplista ne Raivo Roosna ja Aleks Lepajoe soutivat kumiveneellä pankkiasioilleen. Kyllä Granissakin jokamiehenoikeudet ovat voimassa.
Niin ovat, mutta vain meille kauniaislaisille kaunaisille, ei teille köyhille siperiasta tulleille ja sinne toivottavasti meneville
- Anonyymi
Nyt voi mennä luistimille
eli kaikki, jotka tuovat lähinnä vain multaa marmorille, nyt luistelemaan !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006524
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313900törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303315Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3811792- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471053Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889