https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f8fe0296-96c7-4270-b15c-9f4ef12b9886
Perussuomalaiset ovat tehneet sellaisen vaaliohjelman jolla he pystyvät välttämään hallitukseen joutumisen. Hallitusvastuu alkoi jo pelottamaan hyvissä ajoin.
Purra on ilmoittanut jo elokuussa ettei ole valmis menemään SDP:n kanssa hallitukseen.
Vaikka
Perussuomalaiset voittaisi vaalit hallituskumppanit on vähissä. Kokoomuksen kulisseissa on annettu ymmärtää että yhteinen hallitustaival ei onnistu.
Kyllä Perussuomalaisten johto tiesi ettei heidän vaaliohjelmaa kukaan ala toteuttamaan.
Vai ajateltiinko niin että jos saadaan vaalivoitto tehdään täysi takinkääntö ja mennään Kokoomuksen kanssa hallitukseen.
Iltalehti. Purrasta ei tule pääministeriä.
8
185
Vastaukset
- Anonyymi
Naiset tykkää imeä, Riikka purra
- Anonyymi
Vaalityötä tehdään asioilla jotka ei ole käytännössä mahdollista toteuttaa. Kokoomus on EU myönteinen puolue. Purra on eu-kielteinen olisihan hassua jos Purra pääministerinä edustaisi Suomea eu.ssa. Oppositio on turvallinen paikka, voi haukkua muita, eikä tarvitse ottaa vastuuta mistään.
Oppositiossa yleensä saadaan kannatusta mikä takaa hillotolpan useille jotka ovat hyviä suustaan, mutta vieroksuvat oikeaa työtä.- Anonyymi
Persut ovat varjohallituksen pääministeripuolue.
Kyllä
- Anonyymi
Nyt Kemijärvelläkin persut äänestävät Matti Henttusta, hän jakaa ruokaa köyhille ja on muutenkin PIENEN PUOLELLA!
Henttunen on toivon airut ja hän on varmasti PERUSSUOMALAINEN!- Anonyymi
Näkihän sen kun olivat edellisen kerran hallituksessa niin politiikka oli Köyhät kyykkyyn ja ulkomaiselle pääomalle kaikki rahat.
Sama asia nyt jos pääsevät hallitukseen. - Anonyymi
Hentunen hoi.
Ei sun tehtävä ole jakaa ruokaa
Sen tekee hurstin joukot ymm - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näkihän sen kun olivat edellisen kerran hallituksessa niin politiikka oli Köyhät kyykkyyn ja ulkomaiselle pääomalle kaikki rahat.
Sama asia nyt jos pääsevät hallitukseen.Eihän tällä hallituskaudella pitäisi kemijärviläisillä olla valittamista. Antoihan Marini miljoonia koronarahaa vaikka koronaa ei monikaan sairastanut. Olisittehan voineet palauttaa rahat ja sanoa ettei tarvita.
Persuthan on kuin lampaat määkivät ruoka suussa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän tällä hallituskaudella pitäisi kemijärviläisillä olla valittamista. Antoihan Marini miljoonia koronarahaa vaikka koronaa ei monikaan sairastanut. Olisittehan voineet palauttaa rahat ja sanoa ettei tarvita.
Persuthan on kuin lampaat määkivät ruoka suussa.https://yle.fi/a/3-8733076
Sipilä kuritti pienipalkkaisia duunareita ja jakoi varoja pörssiyhtiöille. Eiköhän sinne omille ja lähipiirillekkin hyviä sijoituskohteita järjestelty. Sipilä ajoi Suomen kaaokseen leikkauksilla jota tämä hallitus on saanut korjailla. Koulutuksestakin leikattiin miljardi.
Taksi laki ajoi taksit veronkiertoon ja kaaokseen tappelevat vieläkin taksitolpilla.
Ajoi Keskustapuolueen lopulliseen tuhoon. Keskustan kannatis putosi Sipilän hallituskaudella 7,3%
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2571928Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys151438Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2101287Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851135- 69988
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60933TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18904- 51856
Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126820Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61813