Vasen rinta hieman koholla

Anonyymi-ap

Eli olen nuori mies ja oikeastaan jo koko nuoruuden teini-iässä ollut vasen rinta hieman koholla oikeaan nähden. Tämä ei siis tunnu mitenkään tai näy erityisesti ellei katso tarkkaan, lisäksi se kämmenellä koettaessa tuntuu jotenkin hieman ns. "pehmeämmältä", siis kun olen aika laiha ja luut tuntuvat melko lailla yleensä. Olen miettinyt että voisi johtua eräästä lääkityksestä (auttaa keskittymään eli AHDH-lääke kyseess), sillä noin nelisen vuotta sitten labrakokeissa prolaktiiniarvo oli noin 500 eli reilusti viitearvojen yli, tosin pari vuotta sitten tämäkin oli laskenut jo viitearvoihin kolmensadan paikkeille. Tästä lääkäri kyllä kysyikin että onko rinta koholla mutta sanoin ei.
Nyt kuitenkin miettinyt enemmän asiaa että onkohan tuo vaarallista tai meneeköhän ohi itsestään esimerkiksi jos joskus lopettaa lääkkeen? Ja mitähän se voisi olla?
Kiitos vastauksista jo etukäteen!

1

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihminen ei ole täysin symmetrinen, vasen puolisko kehosta eroaa monessa suhteessa oikeasta puolesta kun asiaan hieman tarkemmin tutkitaan.
      Genetiikasta tässä on pohjimmillaan kysymys, ei luontokaan pysty luomaan symmetriasyyttä kuin tietyllä tarkkuudella ja niillä mennään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1765
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1250
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      58
      894
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      688
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      686
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe