Eikös palstalta löytäisi hyvän kesäheilan miehelle tai kesämiehen naiselle?
Oletteko yrittäneet iskeä palstalaista?
Anonyymi-ap
67659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 67
Vanhimmat
Ääh. Täällä on vaan näitä jotka haluaa koko miehen.
13 vuotta sitten yritin ja onnistuin. Sain kesäheilan. Siihen kesään se sitten jätettiinkin.
Ahaa mielenkiintosta. sivusta.
No enpä tiedä, ei se nyt mitenkään mielenkiintoista ole, ihan arkista sinällään. Semmoista tapahtuu, joskus palstallakin.
Huitaisin mutta ei osunut.
Nössöt ei uskalla:-)
Keskityn mieluummin hutien lyömiseen jossain muualla 😁
No tavallaan. Siitä on kyllä jo vuosia, mutta ML:sta hänet bongasin aikoinaan. Juttu etenkin, mutta loppui sitten aikanaan..
Ei pidä ketään lyödä... väkivaltainen lähestyminen on mielenheikkoutta...
Rande on sitten varannut Eewarin
En mä tiedä kuka se on?
Eewari oli Miehen logiikan raivotautinen naisoletettu, jos sanotaan nätisti, niin varsin monipuolinen ja alati vaihteleva luonne. Oikein viihdyttävä kirjoittaja, kun muisti pitää sopivasti etäisyyttä.
Tjaa... 😁
Tjoo. Ja toi jos nyt muistin oikein, ajoilta menneiltä, vuodelta 2010 😂
Siellä oli ML:ssä melkoisia hahmoja, sanotaan nätisti taas että useampikin hyvin "monivivahteinen ja -ulotteinen" persoonallisuus. 😁
Jaahas... hiukan kshjoa porukkaa? No niitähän riittää täälläkin. 😁
Sen voi tietty esittää niinkin, että värikästä ja vauhdikasta porukkaa 😁
Veikkaisin, että kolmasosa tän palstan porukasta on peritty ML:stä, ehkä enemmänkin...
Ja sinä et uskalla paljastaa, millä nimmarilla siellä kirjoittelit.
Ei se ole mitenkään oleellinen tieto. Tikulla silmään sitä joka menneitä muistelee, eh? 😂
No niih.. onkos se palsta sit jo kuopattu?
Ei, on se olemassa, mutta meno on kuollutta ja kuopattua 😂
Mee kurkkaan:
https://keskustelu.suomi24.fi/suhteet/miehen-logiikka
Palstalaisilla on oikeus tietää. Älä ole tuollainen mamari.
Älä nyt kitise, oot ku pikkukakara karkkikaupassa. Ei ole mitään oikeutta, mulla on yksinoikeus mun vanhaan ja uuteen nikkiin. Case closed.
En ole kiinnostunut kesäheiloista. Täysin tyhjänaikaista puuhaa.
Emme ole. Tämä on kadonneiden kettujen metsä.
Olemme. Tämä on nukkuvien karhujen pesä.
En kun ei kiinnosta palstalaiset.
välinpitämättömyyden esittäminen on yksi käytetyimpiä keinoja parinmuodostuksessa. Jatka vaan, niin saattaa onnistaa.
No kun ei kiinnosta.
Juuri näin! Olet hyvällä polulla.
Olen varattu, enkä ole kiinnostunut palstan poppoosta kumppanina. :J
Lisäät kierroksia! Taidat ollakin tosissasi. No, kyllä tuolla kiihkolla jo kesäheila napsahtaa kohdille.
Juokse nyt järveen jo.
Oi, kuinka kuumana jo käytkään. Malta nyt vähän tuon intosi kanssa. Alkaa olla kohta jo liian läpinäkyvää. Ei kiinnosta, juujuu 🤣
Ihme junttijäärä, kun et puhetta usko.
🤣🤣🤣
Kyllä se nyt naurattaa. Ihan meinaa tikahtua nauruunsa.
Kyllä kiinnosti tähän vastata.
Ottaisin yhden söpön ja siron naaraan kiitos! Mieluiten joka vuodenajalle yksi ja sama! ;)
Minä vietän kesän tapailunaisen kanssa. Kaikenlaista ollaan suunniteltu.
En!
Höpsis, minuakin pyörität pikkusormen ympärillä kuin villalankaa 🤣
Minäkö muka? No höpsis! Täysin tuulestatemmattu väite. 😂
Aivan kuten sanotte, Valtiatar.
On löytynyt hyvä kesäheila, ja on hyvä muinakin vuodenaikoina. Iskemisestä en ole ihan varma, et kumpi iski
Oisko se Pirppis saanut jo riittävästi mielistelyä vai tuleeko sieltä muuten päin näköä?
Ja kauhiast anteek jo etukäteen. En tiedä mistä tää kaikki ärtymys punkee esiin.
Ainakin kerran kuukaudessa täytyy mielistellä :D
Jumatsuikka .. mielistele kotonasi.. ny nousee sellaiset pirun sarvet että oksat poies..
Sinä jos rupeat mielistelemään niin saat jatkaa matkaa ja etsiä toisen kesäheilan.
Ei paljon paina kaksi vuotta tapailua, jos alat mielistelijäksi. Mielisteleminen on valehtelemista ja sä tiedät mitä mieltä mä siitä olen.
Olet vaan oma ihana ittes, niin kaikki on ihan mallillaan. Sulla ei ole mitään syytä olla muuta kuin mitä olet.
Pujis tarkoitti "mielistelyllä" seksiä.
Enhän nyt tosissani alkaisi imeläksi mielistelijäksi, mutta käviskö kuitenkin jos laskisin määrän kerran vuoteen?
Noh .. taisin ymmärtää pahasti väärin.
Jos mielistelemisellä tosiaan tarkoitit seksiä, niin kerran vuoteen on minulle liian vähän.
Joudun si varmaankin ottamaan toisen rakastajan .. heh. Vaan kun mitäpä sitä hyvää vaihtamaan...
Ja anteeksi kultaseni tulistumiseni.. ymmärsin pahasti väärin sanasi. Tuli kauhea väärinymmärrys.. pahoillani siitä olen.
Mulla vain kiehahti yli.
En tarkoittanut seksiä, enkä oikeastaan mitään muutakaan, anonyymi mainitsi mielistelyn niin hälle vaan vastasin
Eihän kerran vuodessa seksiä voi edes ajatella, mehän ollaan totuttu kolmeen kertaan suunnilleen 11 tunnissa
Niih..
Mutta kai annat minulle anteeksi väärinkäsitykseni?
Tiedät että olet minulle tärkeä ja nautin seurastasi. Temperamenttini teki minulle temput.
Naurettavahan se olisi kerran vuoteen meidän haluilla ja himoilla.
Nyt tunnen itseni todella typeräksi, mutta se nyt on elämää...
Annan toki anteeksi, jos nyt anteeksiannettavaa edes on
Onneksi olemme varustetut hyvillä haluilla ja himoilla :D
Ja nyt saunaan
Kamala tuo "iskeä" sana. Mikä mahtaa olla sanan alkuperä? Onkohan se jotain perussuomea luolamiesajoilta?
Tosiaan.
Mulle tulee tuosta iskemisestä aina käärme mieleen, sillä eräs kyy traumatisoi allekirjoittaneen vuosia sitten.
On täysin älytöntä kinkata polille ja kertoa respassa käärmeen purreen tai pistäneen. Absöörd.
Käärme iskee.
(hirn)
Funtsitaas hetki
Suoralta kädeltä pisteliäät olennot ovat joko hyönteisiä tai kasveja. Ampiainen ruusussa on tästä sen täsmällisin esimerkki.
Taas pureksijoista tulee mieleen märehtijät.
Käärme iskee.
(reps)
In case
Siinä tapauksessa että sana ei jostain syystä kelpaa, on hyvä olla vaihdokki.
Funeau sairaalan aulassa:
- Apuaapua! Myrkkymatelijan etujampaat törmäsivät sääreeni!
Tässä on huomioitavaa se että käärmeen kepposesta ei syyllistetä käärmettä. Käärme on ikäänkuin viaton tai syyntakeeton.
(hihitystä)
Analyysi
En ole täysin varma siitä, että onko käärmeellä edes hampaita. Käärmeen hampaat ovat piikkimäiset, ontot ja lisäksi taittuvat - kuin linkkuveitsi).
Eivät sellaiset kapineet kuulosta hampailta.
Wtf
(hihitystä)
Kyllä meni hankalaksi. Kun homma menee liian hankalaksi, kannattaa vaihtaa näkökulmaa.
- Moi.
- Morjens, mitä matelija?
- Mitäs tässä. Onko siellä ylhäällä kivaa?
- Toisinaan ja toisinaan ei. Kuinkas siellä heinikossa sujuu?
- Ihan jees. Ottaa kyllä vähän päähän aina niellä hiiri kokonaisena.
- Varmaan. Oletko kokeillut jotain toista ruokavaliota?
- Kerran yritin vegaanin palettia, mutta vatsaan alkoi koskea.
- Outs.
- Juu. Kun käärmeen vatsaan koskee koskee kaikkialle muualle paitsi päähän
- Ai jai. Koskiko hampaisiinkin?
- Ei minulla ole hampaita.
- Onpas.
- Eipäs…
(hirn)
Joskus yritin huitaista Funeauta, muttei se mitään koskaan huomaa kun keskittyy omaan napaansa.
-keinovaginamies-
Palstalaiset eivät kiinnosta. Olen täällä vain ajatustenpurkua varten. Jos itselle hyvin tärkeä haave olisi toteutunut noin yhdeksän vuotta sitten, en olisi palannut tänne kirjoittamaan!
Yritin monta vuotta löytää treffit palstalta kaunista naista, pari kolme vastasi ja tuli treffeillekkin? Kukaan ei kyllä ollut kaunis, vaikka omasta mielestään olivat. En ehdottanut uusia treffejä, kun ei oltu edes samalla aaltopituudella. Ja, kuva ilmoituksessa oli 10-20v aikaisemmin otettu, joten en edes heti kohdatessa tunnistanut. Sitten tuli myös muutama viesti 60-70v mummoilta, jotka kysyi, onko oma asunto, kesämökkiä, ulkomaanmatkoja, kylpylälomia, ym. Matkustusinto oli tärkeä, ei niinkään mikään romanttinen ilta ihan vain kotona? Ei siinä iässä taida enään erotiikkaa paljon olla, syöminen ravintoloissa, matkustaminen ja juominen terasseilla vain oli mielessä. Viestitin takaisin, että työ vie aikaani ja nyt en ehdi etelän lämpöön, mutta ehkä johonkin rannalle voitaisiin mennä viikonloppuna? Mummo vastasi, että oletpa tylsä ja luuseri, kun työ vie liikaa aikaani. Nuoremmat naiset kyseli, minkälaisella autolla ajan, missä kapakoissa käyn, jos omistaisin kesämökin, niin kutsuttaisiin kavereita iltaa istuun? Siis, miten tutustut enemmän, kun ei voi kaksistaan olla tutstumisvaiheessa, mutta kauneuttakaan ei liiemmälti ollut mielenkiintoni herättämiseen, niin säästyin turhalta ja ehkä hulinoivalta ystäväporukalta?Jospa tänä kesänä löytyisi joku nätti, hiuksilla varustettu 35-50v sensuelli kurveineen, eikä mikään laiha luurank tai 100kg emäntä. Ehkä ne parhaat on varattuja, eikä kauan ole vapaana, kun miehiä pyörii ympärillä, jos vähänkin on nätimmän näköinen.
Olipa järkyttävä tarina. Tuotahan se taitaa olla. En kyllä haluaisi olla missään tuollaisessa mukana. Toivottavasti löydät jonkun ihanan :)
Palstalaiset ei halua kumppania. Ovat liian kokemattomia seurustelemaan.
En todellakaan halua olla tekemisissä yhdenkään palstalaisen kanssa koskaan!
Toivottavasti et irl vahingossa päädy yksiin jonkun kanssa.