Palstoilla ollaan tuohtuneita Netfluxin ns. dokumentista, mikä esittää arjalaisen, ptolemaioslaisen Kleopatran pseudohistoriallisesti mustana.
Sama kulttuurinen omiminen, kehittymättömien siperianjyystöjen ja muiden metsäläisten tai mk-taustaisten rypeminen arjalaisen kalmistokulttuurin historialla täällä "Suomessa" on aivan vastaava ilmiö.
Arjalaisilla suomenheimoilla oli kuningaskuntia täällä. Heidän arkeologisesti jäämistöstä on löydetty vain pieni osa, koska metsäläismongoloidi-lähtokohtainen, huono tutkimus.
Saagat ovat viitteellisiä. Historialliset lähteet, joita onneksi on, koska arjalaiset (mm. sudat, ns. tsuudit) olivat kirjoitustaitoisia ja jättivät jälkeläisilleen tekstejä.
Nykyinen populaatio on pyyntitaustaista, jonka Snellman vaan nimesi "suomalaiseksi", tosin ihmetellen, ettei tällä lukutaidottomalla keharipopulaatiolla ollut mitään käsitystä Suomesta, finneistä, tsuudeista tai mistään muustakaan, eikä ole kyllä vieläkään.
Alkuperäiset arjalaiset suomenkieliset olivat ja ovat idälinjaltaan R1a1-linjaa. Muu on pseudoa kulttuuriomimista, vrt. "musta Kleopatra".
Musta Kleopatra ja vastaavaa huuhaata
Anonyymi-ap
0
1205
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst15311028Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i474275Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58654002Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1953653PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1013476Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1013330Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.731980Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis161295Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt155998Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun269947