Lisääntyykö se vai väheneekö se kun ikää tulee lisää?
Miehen haluttavuus
18
264
Vastaukset
- Anonyymi
Suurimman osan miehistä kohdalla sille ei tapahdu mitään, kun ei kiinnosta vaikka mikä olisi. Rakkaan ihmisen kohdalla ei tapahdu mitään, sillä hän kiinnostaa aina. Uutta etsiessä vähenee rajusti. Näin siis minulla, eli oman yhden henkilön mielipiteeni.
- Anonyymi
Jos mies ei löydä ketään, kiinnostus naisiin kai voi mennä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jos mies ei löydä ketään, kiinnostus naisiin kai voi mennä.
Jaa, sen tietää varmaankin vain se mies.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, sen tietää varmaankin vain se mies.
Minulla on hiukan mennyt, mutta on kyllä taas alkanut kiinnostaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minulla on hiukan mennyt, mutta on kyllä taas alkanut kiinnostaa.
Otan osaa, en tiedä kumpaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa, sen tietää varmaankin vain se mies.
Mies tykkää Miehestä. Aina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Otan osaa, en tiedä kumpaan.
Hienoa, mäkin teen noin ihan urheiluhengen vuoksi :)
Elokuvien maailmassa Harrison Ford, Stallone ja muut papparaiset ovat kuuminta hottia. Varmasti herättävät bingo-salissa mummojen huomion.
- Anonyymi
Kyllä. Joskus molempien kanssa.
- Anonyymi
Joo. N50
- Anonyymi
Mitä tästä opimme?
Kannattaa touhuta paljon nuorena, pääsee vanhempana vähemmällä:)
AV - Anonyymi
Töitä vaan se siitä...
- Anonyymi
Haluttavuus on aina henkilökohtainen juttu. Silti epäilen suuresti, että satavuotias olisi haluttavampi kuin 50-vuotias, tai 50-vuotias olisi haluttavampi kuin 30-vuotias. Etenkin jos ajattelee vain seksuaalista haluttavuutta eikä edes tunne näitä ihmisiä - ja nainen itse joka haluaa on kaiken ikäinen 🤔.
- Sheena- Anonyymi
Kyllä Jumala rankaisisi aika rajusti jos olisi haluttavimmillaan iässä jossa itse ei enää halua:)
AV
Ei omassa kumppanissa iän takia huomaa mitään eroa haluamisessa. Kun on ihminen jota rakastaa ja katselee sydämellään, niin en osaa kritisoida kuoren muutoksia enkä antaa niitten vaikuttaa mihinkään tunteisiini.
Vieraat miehet ei kiinnosta nuoret eikä vanhat, minkään ikäiset yhtään. En näe miehiä seksuaalisella silmällä ollenkaan. Poislukien tuo oma kumppani.- Anonyymi
Eiköhän se ole niin että naisen silmissä mies voi olla haluttava vielä vanhanakin, kun nainen itsekin on vanhempi. Mutta seksi ei ehkä ole enää se tärkein juttu parisuhteessa, vaikka sitäkin on hyvä olla jonkun verran. Muunlainen läheisyys ja yhteen hiileen puhaltaminen ovat mielestäni tärkeämpiä, jos aloittaa uuden suhteen vanhemmalla iällä. Sellainen suhde jossa ajatellaan olla yhdessä toisiamme tukien.
- Anonyymi
Itsestäni tuntuu että se mihin miehessä kiinnittän huomion muuttuu sen mukaan minkä ikäinen itse on. Nuorempana ne oli eri asioita. Sitten alkoi tulla vähän miehekkäämpää hieman karskimpaa ja aikuismaisempaa luultavasti vanhana varmaan kiinnostaa onko miehellä omat hampaat vielä.
Se riippuu kai ihan täysin yksilöllisesti niin haluttavasta kuin haluajastakin.🙂.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3483598Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192358Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151930Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141635Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171542Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t381464Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2821440- 171304
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631106Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201030