Se joka sanoi palstan olevan hölynpölypaikka.

Anonyymi-ap

Taidat itse olla hölynpölyjuntti. Eiköhän Suomeen mahdu monenlaisia mielipiteitä
>simiti<

10

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Trolliksi haukkujan jutut on hölynpölyä.

    • Anonyymi

      Kaikki suomi24 palstat on 95% jonninjoutavaa soopaa asiaa ei ole kuin korkeintaan 5%.

    • Anonyymi

      Mielipiteet ovat asia erikseen. Pelkkä trollaus on näidenkin palstojen vakiovieras.

      • Anonyymi

        Sitä se trolliksi haukkuja tekee trollaa ja samalla valehtelee, että minä olisin trolli.


    • Anonyymi

      Juhannuksena ei ole pakko marssia majoneesimahoin.

    • Anonyymi

      En tiedä kuka simiti on, mutta hän riehuu näemmä välillä palstalla aamuyöllä. Joku mt-tapaus varmaan, mahtuu hyvin palstalaisten sekaan.

      Lähinnä se asia vituttaa tällä palstalla, että jos yrittää kirjoittaa jotain älykkäämpää tekstiä, kuten vaikka differentiaaliyhtälöistä, tai salaliittoterioita, tai vaikka sanoa että lääketiede om humpuukia, niin saa selkäänsä, vaikka palsta on täynnä juntteja, jotka eivät tiedä oikeastaan mitään. Kuitenkin monilla on vahva mielipide, että minun täytyy olla väärässä, vaikka eivät tiedä mitään.

      Esim. simitin pitäisi saada antibioottihoitoa mt-ongelmiinsa, eikä mitään mömmöjä, johon ujutettu heikosti antimikrobisia komponentteja, koska nimenomaan ne aiheuttavat antibioottiresistenssia, ja eivät ole tehokkaita mikrobilääkkeitä.

      • Simiti eli tuttavallisesti Timppa, ei tietääkseni ole mt potilas.. häneltä puuttuu vain puolet aivoista tapaturman johdosta.

        Helppo sinun on luokitella siellä palstalaisille diagnooseja, kun et meistä mitään tiedä.


    • Anonyymi

      Ajattelin aiemmin aluksi palstasta lähes samalla tavalla kuin sen toisen ketjun Mr stadi ja ihan ensivaikutelman perusteella, hetken notkuttuani täällä sitten aloin inhimillistämään näkemääni ja korjasin vähäsen asennettani huomattuani rikkimenneitten osuuden käyttäjistä olevan varsin iso. Huvikseni en viitsi toisia murjoa enempää ja jätin tavan pois, potkin persuksille nykyään vain niitä jotka sen ansaitsevat 😁. Paistakoon 🌞 tasapuolisesti niin trollien kuin trollattujen persauksiin.

    • Anonyymi

      Minä olen hölynpölyä. Ja tähtipölyä. Älyttömien sattumusten summa. Turhakkeiden testivoittaja. Eikä kukaan tai mikään ole sen kummempaa. Ei tässä universumissa. Taikka missään muussakaan. Tämä on vain elämää, ei sen kummempaa. Saa nauttia, kylmänä tai kuumana. Tai haaleana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2199
    2. 121
      1485
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      337
      1299
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      67
      1224
    5. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1200
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1191
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1179
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1119
    9. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      160
      1056
    10. Onko hän samannäköinen kuin silloin?!

      Kun tutustuitte!
      Ikävä
      70
      1014
    Aihe