https://www.kauppalehti.fi/uutiset/kl/724ff79d-75bc-4a4e-aa2f-11baa5bb142a?ref=ampparit:e24e
ootamma hyvää tekniikkaa suomen pakkasiin
Toyotalla on jo ensimmäiset vedyllä toimivat polttokennoautot tuotannossa
11
191
Vastaukset
- Anonyymi
Artikkeli:
"Heikki Freund muistuttaa, että vety on tulevaisuudessa merkittävä tekijä. Euroopassa investoidaan vihreän vedyn tuotantoon, lisäksi EU-lainsäädäntö vaatii vedylle kattavan jakeluinfran."
"Pääteille edellytetään tankkausasemia 200 kilometrin välein. Suomeen ensimmäiset jakelupisteet ovat tulossa vuonna 2024."
ps. Jonkin valmistajan kennoja jäätyi talvella, mutta siihen löytyi jokin ratkaisu ja ongelma poissa.- Anonyymi
"Jonkin valmistajan kennoja jäätyi talvella..."
Toyotan! - Anonyymi
PS. autoilijan puolue
Hmm, vaikutat botilta. Onko sinulla VPN-yhteys päällä? - Anonyymi
Hihii, menneen ajan juttuja, ei toteudu ja haudattu.
Lupauksia on, mutta ei yksi jakelupiste riitä Suomeen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hihii, menneen ajan juttuja, ei toteudu ja haudattu.
Lupauksia on, mutta ei yksi jakelupiste riitä Suomeen.Moktar Gubta ajaa vanhalla TDI kuplalla
- Anonyymi
Toyota hautasi jo Mirain. Kannattaa pysyä ajan hermolla.
- Anonyymi
Toimittaja on tainnut aiemmin kirjoittaa nypläys- ja käsityöpalstaa eikä tiedä että Mirai on ollut jo kauan markkinoilla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Toimittaja on tainnut aiemmin kirjoittaa nypläys- ja käsityöpalstaa eikä tiedä että Mirai on ollut jo kauan markkinoilla.
toyota nappaa sen vetymyynnin ykköspaikan-eikös se ole selvää kun ei oikein viitsi kehittää patterimosseja?
Politiikka on ollut vain hidaste mutta nyt asiat muuttuu
- Anonyymi
Olisko kiinassa myös valmiina teslantappo vetyautot?
- Anonyymi
Ei ole vetyautot menestyneet maailmalla myyntitilastoissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17091514/vetytankkausverkoston-tappaa-lopulta-isot-ajoakut-ja-akkutekniikka-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17770801/yhdysvallat-11-vuotta-ja-vain-15-000-vetyautoa-myyty-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17625951/usassa-jopa-25-dollaria-vetykilo-ja-tulee-nousemaan-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17809057/miljoona-vetyautoa-suomessa-tarvitsee-2133-miljoonaa-euroa-tukea-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17471380/kannattamalla-vetyautoja-kannatat-myos-venajan-taloutta-ja-sotakassaa- - Anonyymi
mumssi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830