Olipas mukava tapahtuma satamassa. Porukkaa oli kyllä mukavasti ja siihen nähden kaikki toimi ok. Hatunnosto päästä tapahtuman järjestäjille ja sponsoreille, tästä riittää muisteltavaa. Kiitos vielä kerran.
Kiitos Kemijärvi ja Kemijärven moottorikerho.
11
769
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä että homma pelasi. Ite en kehannu lähtiä, mutta kuulu kankaalle asti pärinä. Ihan ku ois vieressä ollu
- Anonyymi
Hyvä tapahtuma, kun vielä haukia tarjottas!
- Anonyymi
Oliko puuroa tarjolla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko puuroa tarjolla?
Ennen kaikkea kyllä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko puuroa tarjolla?
Pekka jakoi sitä puuroa aina ennen joulua. Hyvä muisto jäi lämmittää mieltä! Uusi kauppias voisi alkaa myös jakaa puuroa, korona takia loppui siis 2020, 2021 ja 2022 jakamatta eli nyt pitäisi 3 päivänä jakaa korvauspuurot ja sitten uusi jouluna 2023. Onko liikaa pyytää?
- Anonyymi
Kohta taas joulu ja joulupuuron aika.
- Anonyymi
Ei taida puuroa tull. Kaikki hyvä on pois
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei taida puuroa tull. Kaikki hyvä on pois
Mitä? Ei tule joulupuuroa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mitä? Ei tule joulupuuroa?
Uusi kaupunginjohtaja voisi käskeä kaupungin jakamaan puuroa. Olis koko Lapin joulujuhla Kemijärvellä. Iloinen mieli.
- Anonyymi
Haukiviikot takaisin, oispa mukavaa. Kala ruokailu on terveydelle hyvää. Esitän, että haukea ja särkeä entisiä roskakaloja nyt herrojen herkkua, aletaan mainostaa. Kunniavieraaksi jälleen itse Isä Mitro (ex-meppi, demari).
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662368Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1822048Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.452007Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301718Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1151682Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1671381Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1911312Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251186En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9992- 80991