Rainbow-appelsiinimehu

Ostin s-kaupasta ylläolevaa mehua litran tölkin ja se oli aivan kauheaa! Yritin tehdä valituksen s-postin kautta mutta eihän mistään löytynyt osoitetta johon sen olihin lähettänyt.
Yleensä en osta mehuja, mutta jatkossa en sitä tee ikinä. Minkä tähden ihmiset yleensä juovat kaupan mehuja? Vesikin olisi terveellisempää ja hedelmät hedelminä.
6373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Keksitty kirjoitus?Mikä S-kauppa? On Alepaa, Salea, S-marketia ja Prismaa. Luulisi tietävän missä on asioinut. Ja jos osaa tänne kirjoittaa, niin osaa myös etsiä S-ryhmän nettisivut, sinne voi antaa palautetta. Epäilen kyllä, että palautteen syyksi ei riitä, että "se oli aivan kauheaa". Oliko siinä jotain vikaa vai ekö se vaan ollut oman mielen mukaista?

Äänestä
  • S-kauppa kuin s-kauppa, mitä väliä! Jos haluat tietää niin Orimattilan s-market, jos sillä niin väliä. Orimattila on siis Helsingin ja Lahden välissä, tiedoksi. Etsipä itse nettisivut s-kaupalle valituksen tekoon, veikkaan ettet löydä, jos löydät, niin olisitko ystävällinen ja kertoisit minulle, voisin sen lähettää, eivät ilmoita ettei tule valituksia. Näin liki kasikymppisenä mummona minä en ainakaan löydä sitä s-postiosoitetta vaikka kuinka etsin.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    S-kauppa kuin s-kauppa, mitä väliä! Jos haluat tietää niin Orimattilan s-market, jos sillä niin väliä. Orimattila on siis Helsingin ja Lahden välissä, tiedoksi. Etsipä itse nettisivut s-kaupalle valituksen tekoon, veikkaan ettet löydä, jos löydät, niin olisitko ystävällinen ja kertoisit minulle, voisin sen lähettää, eivät ilmoita ettei tule valituksia. Näin liki kasikymppisenä mummona minä en ainakaan löydä sitä s-postiosoitetta vaikka kuinka etsin.

    On olemassa ns. hakukoneita kuten esim. Google.
    Sinne kun kirjoittaa hakusanaksi "S-kauppa" niin ensimmäisten hakutulosten joukossa on linkki "S-kaupat.fi". Sinne kun vierittää sivun alaosaan, niin näkyy "Asiakaspalvelu". Sinne voi valittaa pahanmakuisesta Rainbow-mehusta.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    On olemassa ns. hakukoneita kuten esim. Google.
    Sinne kun kirjoittaa hakusanaksi "S-kauppa" niin ensimmäisten hakutulosten joukossa on linkki "S-kaupat.fi". Sinne kun vierittää sivun alaosaan, niin näkyy "Asiakaspalvelu". Sinne voi valittaa pahanmakuisesta Rainbow-mehusta.

    Lisäys: sähköpostiosoitetta siellä ei ole, mutta palautetta voi antaa siinä sivustolla olevan lomakkeen kautta. "Viestilomakkeella voit kysyä sinua askarruttavasta asiasta tai lähettää vaikkapa kehitysidean, joka auttaa meitä parantamaan palveluamme. Jos tuotteessa tai toimituksessa oli jotakin pielessä, voit lähettää lomakkeella reklamaation."

    Äänestä

Millä tavalla se oli kauheaa? Liian hapanta, liian laimeaa, liian makeaa, väärän väristä?

Äänestä
  • Se ei vaan maistunut appelsiinille! Oli liian "vahvan" makuista, no eihän minun ole pakko niitä mehuja ostaa jos en tykkää. Mutta ihmiset totutetaan tuollaisiin pahoihin valmismehuihin, sitten eivät tajua että vesi on terveellisempää tai itse puristettu. Olen kyllä joskus juonut paremmankin makuista appelsiinimehua, en vaan muista millainen purkki oli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ostin s-kaupasta ylläolevaa mehua litran tölkin ja se oli aivan kauheaa! Yritin tehdä valituksen s-postin kautta mutta eihän mistään löytynyt osoitetta johon sen olihin lähettänyt.
Yleensä en osta mehuja, mutta jatkossa en sitä tee ikinä. Minkä tähden ihmiset yleensä juovat kaupan mehuja? Vesikin olisi terveellisempää ja hedelmät hedelminä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu