Mikä vit.tu siinä nyt maksaa niin paljon kitymarketti?
rovaniemellä tarjous juu
rovaniemellä tarjous juu
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Juha Sipilä ja maahanmuutto syy?
Ei ole ainoa asia, joka siinä kaupassa mättää. Olen siirtänyt ostokseni S-markettiin ja Lidl:n
19 lappilaista kyläkauppaa on hakenut Ruokavirastolta kyläkauppatukea. Ruokaviraston tavoitteena on tehdä päätökset tuen myöntämisestä vielä tämän vuoden puolella.
Kauppiaille tuki maksetaan loppuvuodesta yhdessä erässä. Sen tavoitteena on turvasta ja edistää päivittäistavarakauppapalveluiden saatavuutta maaseudulla.
Kyläkauppatuki on toista kertaa haettavissa. Edellinen haku oli syksyllä 2019. Silloin Lapista tehtiin 20 tukihakemusta.
Tänä vuonna Ruokavirasto laajensi tukialuetta koskemaan kaikkia maaseutualueita, ei ainoastaan harvaan asuttua maaseutua.
Ruokavirasto maksaa tukea yhteensä kaksi miljoonaa euroa. Yksittäisen kaupan saama tuen määrä tarkentuu, kun tiedetään, kuinka monelle hakijoista tuki myönnetään. Kaikkiaan Ruokavirasto sai 186 hakemusta.
Kyläkaupan tulee toimittaa jälkikäteen selvitys tuen käyttämisestä vuosina 2022 ja 2023.
kato ko saat vielä tukea niin nosta oike kunnola hintaa tienaat nääs.
Teliahuutajat cittarissa? Ostoskärryt sikin sokin?
KAMELIN PASKA MAKSAA
Raakaaine halpaa ja hinta nousee?
rovaniemen cittarissa kun ostat olutta 0,0% eli täysin alkoholitonta niin muista ottaa henkilökortti mukaan sitä ei myydä jos ikäsi on alle 18 vuotta. Paperit kysytään yli 18 vuotiailtakin. Naurettava kauppa vai onko kauppias uskovainen??
Persujen, kendojen, ja lappalaisten säbäilijöitten syy!!!
OOO mustarante kendojen hallit toivottavasti homehtuu ja futis ja koris nousee