Hesari on ilmastoalarmistien lehti

Jutut ovat aivan sitä itseään. Kauhukuvista paasataan kontekstista irrotetuilla kohujutuilla.
6232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jo toistakymmentä vuotta ilman HS-pravdaa. Ei tule ikävä.

Äänestä

Ja Iltasanomat, ja Iltalehti, Aamulehteä, Kesuria, Turun Sanomia ja useita muita lehtiä unohtamatta. Lisäksi YLE on selvästi ilmastoalarmistinen, kuten myös CNN, BBC.
Eniten kyrsii, että koko tiedeyhteisö on samassa alarmistien salajuonessa ja he ovat saaneet mukaan sekä elinkeinoelämän, että lähes kaikki poliitikoista.

Kuka enää pitää meidän denialistien puolta. Jopa littumaahan ja kuusalaliittoon uskovat ovat alkaneet uskoa ilmastonmuutoksen.
Rakkaat denialistit, veljet ja sisaret, miten miedän käy?

Äänestä
  • Joko IPCC:n pyhien kirjoitusten polttaminen sytyttää maailmansodan.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Joko IPCC:n pyhien kirjoitusten polttaminen sytyttää maailmansodan.

    Täällä ei saa tuoliakaan polttaa kadulla. Ex-pääministerin mukaan.

    Äänestä

Jopa USA:n presidentti Biden totesi äskettäin, että ilmastomuutos on ihmiskunnan suurin uhka. Edellinen presidentti totesi, että "Amerikka ensin". Ei tainnut tarkoittaa kuitenkaan päästövähennyksiä.

Äänestä

Muutama viikko, ehkä kuukausi yli 40 asteen lämpötiloja Etelä-Euroopassa ja alkaa ukkoloihe perskarvat käristyä. Joka vuosi kuivuus on pahempana ja jossain vaiheessa eteläinen Eurooppa alkaa aavikoitumaan. Sadot heikkenee, ruuan hinta nousee. Taloudelllekin aiheutuu ongelmia kuivuneista joista ja järvistä. Suomessa joku Jalmari Nenäsormi katsoo ikkunasta ulos ja toteaa ettei ole yhtään kuuma.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jutut ovat aivan sitä itseään. Kauhukuvista paasataan kontekstista irrotetuilla kohujutuilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu