Mitä tehdä sierratequilla

Anonyymi-ap

Ostin pullon sierra tequilaa ja maistuu ihan oksennukselle mitä kannattaa tehdä sille kannattaako sekoittaa jotain siihen vai kaataa vain pois

5

194

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Margarita toimii hyvin. Tequila, cointreau tai triple sec ja limettimehu suhteessa 2:1:1, sekoitetaan shakerissa jäiden kanssa ja siivilöidään lasiin. Jos haluaa lisää makeutta niin vaalea agaavesiirappi on hyvä. Agaavesiirappia noin teelusikka per 4 cl tequila, ei mene pilalle vaikka laittaa 2 tai 3 teelusikallista, jos makeutta haluaa lisää.

      • Anonyymi

        👍🏽 onko mitään muuta juomaa mihin tarvii vain alkoholi juomana tequilaa että jos sitä vaikka lantraisi vai tuleeko siitä vaan pahaa?


      • Anonyymi kirjoitti:

        👍🏽 onko mitään muuta juomaa mihin tarvii vain alkoholi juomana tequilaa että jos sitä vaikka lantraisi vai tuleeko siitä vaan pahaa?

        Tequila Sunrise on vielä hieman yksinkertaisempi. Lasiin jäitä, tequilaa, appelsiinimehua ja grenadiinisiirappia suhteessa 3:6:1. Grenadiini on vähän harvinaisempaa, mutta sen voi tehdä itsekin granaattiomenamehusta (jota saa tavallisesta kaupasta), johon keitellään lisää sokeria joukkoon. Jos granaattiomenasiirappia ei voi tehdä niin punainen väri jää pois, mutta korvaa sen jollain muulla makealla niin tulee oikeanlainen hapanimelyys, joka pehmentää alkoholin makua.


    • Anonyymi

      Vaihda etanoliautoon ja laita tankkiin. Sierra on bulkkitequilaa, jota ei juo kuin mistään tietämättömät teinit ja mihin tahansa pulloon tärinöissään tarttuvat alkoholistit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      74
      4718
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      33
      2671
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      40
      2464
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      25
      1900
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1792
    6. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      84
      1630
    7. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1592
    8. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      153
      1478
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      24
      1338
    10. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      94
      1200
    Aihe