Miksi monet poikalasten vanhemmat ovat ilkeitä

Anonyymi-ap

Kun hankin lapsia, tiesin että kaikki eivät pidä lapsista ja harva pitää kovista äänistä.

Kun lapset olivat pieniä, olin varovainen muiden ihmisten lähellä, jos lapsi olisi ollut äänekäs ravintolassa, olisimme heti poistuneet.

Tai rannalla olin varovainen, että ei heitä muiden päälle hiekkaa,pitää istua tai mennä reilusti veteen eikä heilua hiekassa.

Pihassa, en hankkinut asioita joista muille kova haitta ja tein kaikkeni että jos on joku äänekäs juttu, kovin kärsijä on aina minä, niin tiedän milloin rajoittaa.

Vaikka tietenkään kukaan ei kai ikinä ole omiensa äänistä kärsinyt,mutta rajoitetaan ja kielletään jos on pelko että muut häiriintyy/kärsii.

No kerran rannalla joku perhe tuki aika lähelle ja isot koululaispojat telmi hiekalla niin että hiekka lensi näihin irtoherkkuihin, suklaapäällysteiset mantelit ym joitten kilohinta aika paha ja joita ei kovin usein edes osteta.

Ja muihinkin eväisiin. Mölysivät muutenkin ja aika kusipäisiä.

Pyysin perhettäni kauemmas niin vanhemmille tuli ilkeä kiilto silmiin ja eiköhän nämä heidän terttunsa olleet kohta taas lähellämme.

Tämä ei ole ainoa.

Miksi usein poikien vanhemmat on ilkeitä ihmisiä.

Paljon useammin kuin tyttöjen, joiden vanhemmat yrittää olla niin että muut ei kärsi siksi että ovat lisääntyneet.

3

287

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      lapsille kannattaa näyttää isisin pään katkomisvideoita🤣 , jos et ole hiljaa niin joku voi tehdä noin 🤣🤣🤣

      lapset ovat niin sopeutuvia että hetkenpäästä eivät välitä 😯

    • Anonyymi

      Sinun kannattaa hankkiutua pikimmiten psykiatrin hoitoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      171
      1573
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      256
      1096
    3. Mulla ei ole Suomessa enää mitään

      4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.
      Turku
      183
      762
    4. Kuinka nainen jaksat ja voit

      Toivottavasti hyvin.
      Ikävä
      43
      711
    5. Provider miehistä..

      Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah
      Ikävä
      211
      693
    6. Sinulle nainen

      En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen
      Ikävä
      63
      665
    7. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      40
      576
    8. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      40
      557
    9. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      49
      553
    10. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      68
      540
    11. Sut.

      Tuhotaan. :)
      Tunteet
      63
      513
    12. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      32
      501
    13. Yt:t kunnassa päättyi

      Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul
      Lappajärvi
      58
      496
    14. Tulisitpa käymään joskus vielä

      Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd
      Ikävä
      23
      479
    15. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      466
    16. Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi

      Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.
      Ikävä
      26
      460
    17. Poromiehentien remontti ...

      Mikä tilanne? mistä mennään
      Hyrynsalmi
      6
      443
    18. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      69
      441
    19. 24
      434
    20. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      22
      415
    Aihe