vaikka on hyvä ihminen, mutta erehtyy niin pahasti kuin olla voi
iso maailmaa ja liian paljon asioita siinä
ei osaa oppia ja olla
ja tekee pahan pahan virheen
mutta annetaanko anteeksi?
yhdelle ihmiselle?
Saavathan ihmiset erehtyä elämässä perustavan laatuisesti?
2
304
Vastaukset
- Anonyymi
Kristinuskon mukaan jos katuu ja pyytää anteeksi ja kääntyy pois pahasta niin saa anteeksi.
Uusi alku on aina mahdollinen!
( en tiedä koskeeko tämä isis terroristeja)
{ kai se hitto vie koskee heitäkin}. :-( - Anonyymi
Suurin osa on keskivertoihmisiä joiden elämä on tylsää kuin lähes erehdystä kokonaan ilman että erehtyvät kuitenkaan juuri lainkaan.
Muiden ihmisten asenne voi olla kiroava ja hyvää elämää ehkäisevä. Siinä mielessä ainoastaan keskivertoihminen erehtyy lähes aina jo pelkästään ajautumalla asumaan johonkin pikkukaupunkiin jossa talentteja on tarjolla tasan yksi.
0-20000 as 1 talentti
20000-50000 as 2 talenttia
50000-100000 as 3 talenttia
100000-200000 as 4 talenttia
200000-500000 as 5 talenttia
Tms.
Huippuja on harvassa.
10 prosenttia
5 prosenttia
2 prosenttia
1 prosenttia
Heidän elämänsä on rohkeaa ja katumiseen heillä ei ole tarvetta. Vaikka tekisivät mitä. Rohkea saa enemmän talentteja kuin tylsä keskivertoihminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin27110054IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3257223Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?851913Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1161620Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61491- 1091181
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751169Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin48959Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26818MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312762