Pariisin ilmastosopimuksen tavoitteiden saavuttaminen ei lähelläkään

Anonyymi-ap

"Raportin mukaan kasvihuone­päästöjen huippu tulee saavuttaa vuonna 2025, minkä jälkeen niiden määrän tulee laskea jyrkästi, jotta 1,5 asteen tavoite voitaisiin saavuttaa."
https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000009843200.html

”Maailma ei ole saavuttamassa Pariisin sopimuksen pitkäaikaistavoitteita, kuten ilmaston lämpenemisen rajoittamista 1,5 asteeseen esiteollisesta ajasta”

Eipä ihme että mitään tavoitteita ei olla saavuttamassa kun täysijärkiset ihmiset eivät korvaansa lotkauta poliitikkojen ja ilmastoapostolien säveltämille rajoilla ja muille idioottimaisuuksille.

9

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuomiopäivä se siirtyy vuosi vuodelta aina eteenpäin.

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        🔞 ­­N­­y­­m­­­f­­­o­­­m­­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#180063179

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Sinä tunnut olevan kaukana täysjärkisyydestä.
      Eikä yksittäisten ihmisten ratkaisuilla ole sellaista merkitystä kuin luulet. Hallitukset ja teollisuus hoitavat ilmastonmuutoksen torjuntaa, mutta valitettavan hitaasti. Jos tuotanto joutuu maksamaan hiiliveroja ja jos polttoaineen hinta nousee, kuten se taas persujen populistisista lupauksista huolimatta on nousemassa, niin sinä maksat, jos aiot ajaa. Sinun kitinäsi on täysin merkityksetöntä arvoisa idiootti.

      • Anonyymi

        Oikeastaan tätä tehdään liiankin nopeasti ja tahtia pitäisi hidastaa. On järjetöntä miljardeja vuodessa sellaisen torjuntaan jolla ei normaalissa elämässä ole paskankaan väliä. Ilmastonmuutos ei mikään uhka eikä sen torjuntaan kannata haaskata rahaa.

        Ja jos kerran teollisuus ja hallitus hoitaa asian niin sitten kaikki kotitalouksiin kohdistuvat toimet voitaisiin poistaa. Polttoaineveroja voidaan alentaa ja öljylämmityksestäkään ei tarvitse luopua. Myös polttoöljyn veroa voidaan alentaa ja kaikki tuet öljylämmityksestä luopumiseen voidaan lopettaa. Eikä aurinkopaneelien asennustakaan pidä tukea. Myös kaikki sähköautoiluun liittyvät tuet voidaan kokonaan lopettaa.

        Ilmastonmuutosta torjutaan vain jotta saadaan myytyä kaikenlaista sähköauton ja aurinkopaneelien tapaista ylihintaista paskaa koteihin. Järkevintä on jättää tuollainen sonta ostamatta.


      • Anonyymi

        Kun vielä ymmärtää että ilmastontorjunta on idioottimaisinta uskontoa mitä on ihmiskunnan historiassa keksitty, niin on aika hyvin selvillä punavihernatsien huijauksesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kun vielä ymmärtää että ilmastontorjunta on idioottimaisinta uskontoa mitä on ihmiskunnan historiassa keksitty, niin on aika hyvin selvillä punavihernatsien huijauksesta.

        Juuri näin


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Tuomiopäivän ennustajat ovat aina häpäisseet itsensä kuten Greta jota jotkut pitävät jotenkin pätevänä kertomaan mitä pitäis tehdä.Sanoi aikoinaan että 10v päästä maailma tuhoutuu,no ei tuhoudu.Niin ja A.Gore joka puhui joskus 20v sitten että pohjoisnavalla ei olis yhtään jäätä nyt tänä päivänä.Kuka näitä hörhöjä uskoo 🤣

    • Anonyymi

      Hyvä, yhä on ihan turhan kylmä sää meillä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ja taas ammuttu kokkolassa

      Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.
      Kokkola
      66
      6020
    2. Mitä siellä ABC on tapahtunut

      Tavallista isompi operaatio näkyy olevan kyseessä.
      Alajärvi
      131
      5353
    3. Helena Koivu on äiti

      Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      449
      3258
    4. Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?

      Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s
      Nettideittailu
      103
      1645
    5. Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.

      Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved
      Maailman menoa
      373
      1237
    6. Kuvaile elämäsi naista

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      30
      1069
    7. Et ilmeisesti aio enää ikinä olla tekemisissä

      Että näinkö se menee
      Ikävä
      67
      1031
    8. Sydämeni on sinun luona

      Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun
      Ikävä
      46
      936
    9. Trump ja Venäjä

      Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja
      Maailman menoa
      109
      894
    10. Jatkuva stressitila

      On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan
      Ikävä
      52
      869
    Aihe