Liittojen kannattaa tällä kertaa muistaa, ottaa köyhyyteen pahoinpideltyjen eläkeläisväestö, mukaan suurlakkoon.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17865999/superin-ja-tehyn-kieltaydyttava-veroparatiisi-sote-ihmiskaupasta
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989
Kaikki leikkaukset, jo valmiiksi köyhyysrajan alapuolelle pakotetuilta, ovat täysin Suomen perustus-ym lakien ja kansalaisoikeuksien vastaisia.
Joko YLEISLAKKO on alkamassa ?
9
390
Vastaukset
- Anonyymi
Suurlakko tulee, mitä nopeammin sitä parempi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18019468/suomen-sotavalmisteluun-kaytetaan-noin-6200-000-000-euroa-vuodessa-asumistuesta-leikataan#comment-123197548- Anonyymi
pakkohan tuo on.
meillä on natsihullujen hallitus nyt...?
- Anonyymi
Joo
- Anonyymi
Lainvastaisia leikkauksia, joista vastuuta tuntevien viranomaistenkin, pitää tehdä rikoskanteita kansainväliseen oikeuteen. Jo entuudestaan köyhyysrajan alapuolella olevilta leikkaaminen, on iso rikos Suomen perustus-ym lakien ja kansalaisten perusoikeuksien mukaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17837995/eun-rikostutkijat-selvittamaan-valtion-ja-kuntien-isoa-korruptiota-porssirikollisuutta-suomessa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18001088/kansanmurhan-kohteiden-on-voitava-sanallisesti-vastustaa-kansanmurhia - Anonyymi
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ koska oppositio ei nosta rikoskanteita ja petti viime hallituksessa, eläkeäisväestön köyhimmät kavalasti ja raa´asti.
https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17742476/perintorikkaiden-ylikoulutettu-valtio-lisaa-eriarvoisuutta--koyhyysongelmaa
Tulevaisuudessa vain ne valtiot pärjäävät, joissa vahvemmat pitävät haavoittuvimpien puolia ja vaativat oikeuksia, aitoa taloudellista oikeusturvaa, onko Suomi luuserivaltio jossa pörssirikollisten annetaan raadella, omaa kansaamme Suomen rakentajia, siltä näyttää.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16850029/viha-kouluttamattomia-kohtaan-perustuslain-rukkaamiset-ja-terrorikapitalismin-turvaaminen#comment-107156145 - Anonyymi
me työttömätkin lakkoillaan...
Suomessa kokoomuksen jäljiltä 2 miljoonaa uusköyhää... - Anonyymi
Suomen kansan nostettava rikossyytteet, valtion ja eläkerahastot ryöstäneitä, äärifasistisia pörssirikollisia vastaan, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18020307/leikkaamiset-koyhyysrajan-alta-ovat-laittomia
Kaikki leikkaamiset jo valmiiksi köyhyysrajan alapuolelle pakotetuilta, ovat isoja rikoksia Suomen perustus-ym lakeja ja kansalaisoikeuksia vastaan.
Lainvastainen neonatsien pörssirikollisten äärifasistihallitus ON EROTETTAVA. - Anonyymi
Mikseivät puuhanneet lakkoa edellistä hallitusta vastaan kun sen puolueet äänestivät europarlamentissa vanhojen rakennusten remonttipakon puolesta? Se sortaa köyhiä ennennäkemättömällä tavalla. Asia koskettaa yli miljoonaa köyhintä ihmistä tässä maassa.
Mistä köyhä ihminen löytää jopa kymmeniä tuhansia euroja talonsa remonttiin? Ellei tee sitä, jopa häätö uhkaa. Tätä suurempaa köyhän sortoa ei voi kuvitella jota punikit haluaa tehdä.
Persujen Hakkarainen äänesti köyhän sortoa vastaan samassa äänestyksessä. Tässä näkee mikä puolue se köyhän puolella oikeasti on ja mitkä eivät.
Siinä oli ollut ja olisi yleislakon paikka oikeasti.
Vai mitä aloittaja?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1226079- 292140
- 1771972
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101153Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.691145- 731007
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241007Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,24922Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty42897Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla
Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I12765