EI RIITÄ vammaispalvelulain heikennyksien vastustaminen

Anonyymi-ap

Kaikki leikkaamiset jo entuudestaan, köyhyysrajan alapuolelle pakotetuilta, ovat täysin Suomen perustus-ym lakien ja kansalaisten perusoikeuksien vastaisia. Lainvastainen pörssirikollis-sotilasvallankaapparien, äärifasistinen neonatsihallitus ON EROTETTAVA.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18020307/leikkaamiset-koyhyysrajan-alta-ovat-laittomia

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnassa tekee sen, että oppositiosta ei löydy aitoa halukkuutta, puolustaa aidosti Suomen, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpideltyä eläkeläisväestöä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18012460/korruptiosiimes-valehtelee-ek-ylessa-elakerahastoista-kehtaakin

Valevasemmistolainen pörsskeinottelija KorruptioSiimes, on täysin äärioikeistoekstremistinen lausunnoissaan, joissa VALEHTELEE ettei muka olisi rahaa 2000€/kk MINIMIELÄKKEISIIN, kun eläkerahastot sotapörssirikollisuuteen ryöstäneillä eläkerahastot kaapanneilla, on biljoonia varasttettuina Suomen kansalta verokeitaissa. KorruptioSiimes saisi hävetä, jos osaisi.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18019468/suomen-sotavalmisteluun-kaytetaan-noin-6200-000-000-euroa-vuodessa-asumistuesta-leikataan#comment-123197548

Valevasemmistopuolueitten pitäisi jo myöntää, että ovat siirtyneet pörssirikollis-sotilasvallankaappareiden, isoimpien talousrikollisten leiriin, jo aikoja sitten, eikä mainituista ole puolustamaan, Suomen kansalaisten perustus-ym laillisia kansalaisten perusoikeuksia.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17725482/30e-vale-elakekorotus-otettiin-tuhatkertaisesti-550e-miinuksella-olevista-elakkeista#comment-118865254

Täysin lainvastainen monin tavoin, tuo pörssirikollis-sotilasvallankaappareiden neonatsien äärifasistihallitus, ON EROTETTAVA ja rikoskanteita nostettava kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, Haagin Tuomioistuimeen. Suomen kansalaisille on kaikkiin lakeihin kirjattu, aidon, ajanmukaisen, taloudellisen oikeusturvan oikeudet. Vaatikaa niitä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

5

707

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Erittäin vakavia ihmishenkiin kohdistuvia, isoja rikoksia kansalaisoikeuksia, perustus-ym lakeja vastaan, ei voi vastustaa, pelkästään vammaispalvelulain heikennyksien vastustamisella, kuten oppositio veroparatiisi-sotea puolustaessaan esittää. On aika ottaa järeämmät keinot käyttöön, lainvastainen sotilasvallankaappari-pörssirikollisten neonatsihallitus ON EROTETTAVA kiireellisesti.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989

      • Anonyymi

        🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

        😋 ­­N­­y­­m­f­o­­m­a­a­n­i -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Hoitajien palkat ovat kuopassa ja pysyvät siellä, kunnes kaikkien naisten / naisvaltaisen alojen arvostaminen, alkaen 2000€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ, todentuu hoitajien liitoille, Superille ja Tehylle.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18020750/elakelaiskoyhyys-sote-ihmiskauppa-hoitajien-palkkakuopan-syy

      Hoitajien liittoineen pitää kieltäytyä, tekemästä veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPAtöitä, lakata hyväksymästä taloudellista väkivaltaa, haavoittuvimpia yksinasuvia naisia eläkeläisköyhyyteen pahoinpideltyjä kohtaan ja vaatia veroparatiisi-sote-pörssirimonopolien, superrikkaiden verovälttelijöitten verotukseen ja aitoon yhteiskuntavastuuseen laittamista. Siten ja vain siten, hoitajienkaan palkkoihin, on koskaan tulossa mitään korotuksia, sitä ennen ei ole aidosti minkäänlaisia. Selkärankaa hoitajien liitoille, vaatia ENSIN sitä aitoa taloudellista oikeusturvaa eläkeläisköyhille, sitä kautta naisten / naisvaltaisten alojen arvostus alkaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17865999/superin-ja-tehyn-kieltaydyttava-veroparatiisi-sote-ihmiskaupasta

      Tämän kirjoittaja, on eläkeläisköyhä JA ollut myös hoitoalalla töissä, mm. sairaalassa vanhustenhoidossa, joten näkökulmaa löytyy myös käytännön hoitotöistä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

    • Anonyymi

      Suomessa ei ole oppositiota, joka estäisi selkeästi lainvastaiset, leikkaamiset jo entuudestaan köyhyysrajan alapuolelta, vaan syvästi korruptoitunut yksipuoluejärjestelmä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      117
      10282
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2201
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1914
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      991
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      983
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe