Vastus saisi aloittaa Jääpallon uudelleen

Anonyymi-ap

Hieno legendaarinen seura, jonka toivoisin palaavan Jääpallo kartalle Suomessa.

16

1161

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siinähän joutuis ulos luisteleen.
      Ei nykypenskat siihen ala.

      • Anonyymi

        Rakentakaa halli. Seinät kentän ympärille ja katto päälle.

        Kokeilematta ei voi tietää, vaikka olisi kuinka innostuneita nuoria. Onhan se vähän extreme vrt. sisä hallissa hyvissä olosuhteissa.

        Hienoa ois vielä käydä täälläkin kattomassa Jääpalloa paikanpäällä.


    • Anonyymi

      Nykyiset kermaperseet ajaa mielummin mönkijöillä

      • Anonyymi

        Ja näpräävät kännykkää...


      • Anonyymi

        Eikö silloinkin olla ulkona vai?


    • Anonyymi

      Kaikki tuolla Lapissa menee alas päin kuin kissa häntä,asennetta nyt sinnepäin,Torniossa myös sama homma Lrk aloittakaa nyt jo uudetaan,eikö siellä tosiankaan ole yhtään vetäjää joka voisi ottaa vetovastuun,se on aloitettava aivan alusta e juniori ikäisillä muut ikäryhmät on jo pilattu kiekon ylivallalla.Missä on kaikki vanhat pelaajat jotka voisi ottaa valmennuksen harteilleen,niitä on ainakin nuorten maajoukkueissa muutama.Ja ei kuin työtä

      • Anonyymi

        Kohta ei ole enää Sairaalaakaan kemissä. Turha huudella ja vihoitella enää missään naapurikuntiin. Nyt on ryhdyttävä yhteisiin talakoisiin. Sairaala pysyy tai Kemi, Simo, Tornio ja Keminmaa liittyvät Pohjois-Pohjammaan sotealueeseen, vaikka se vaatisi etemme jatkossa ole enää osa Lappia lainkaan.

        Vähän aiheen vierestä, mutta tarpeellinen oli.


    • Anonyymi

      Voi nuita tuolla Lapissa.

      • Anonyymi

        Onko tämä kaikki mitä voi kommentoida?onko toivoa huonolta näyttää,onko siellä jo sammutettu valot?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko tämä kaikki mitä voi kommentoida?onko toivoa huonolta näyttää,onko siellä jo sammutettu valot?

        Valot on sammutettu


    • Anonyymi

      Pikkupoikana asuin parinsadan metrin päässä Veitsiluodon kentästä. Vastuksen pelit piti aina päästä katsomaan ja oma kenttä aurattiin julmetun painavilla, vanerista tehdyillä lumikolilla.
      Kuinka paljon lienee Veiskassa ollut asukkaita 60-luvulla, mutta ainakin lapsia ja nuoria oli satoja. Talojakin oli useita kymmeniä ja asuntoja paljon enemmän... Uusi kauppa, pankki ja kioski rakennettiin, kun oli 7 v vanha.
      Syysreissulla käväisin, kun portit olivat auki, siis ne eka portit. Eipä ollut wanhasta Veitsiluodosta enää oiken mitään jäljellä. Vain kaksi tyhjillään olevaa ränsistyvää taloa pystyssä, taisi olla vuorineuvoksen ja jonkun ison pamput talot. Olisko ollut Pelkonen ja Sihtola..?

      Kaikki vanha maan tasalla ja julmetut uudemmat rakennelmat seisovat tyhjillään.
      Jotenkin tuli sellainen olo, ettei voi olla totta...

      • Anonyymi

        Surullista, mutta totta.


    • Anonyymi

      Niin ei täällä ole tulevaisuutta..

    • Anonyymi

      Aivan yks lysti,tyhjäpäivästä hommaa

    • Anonyymi

      Voisiko seuran perustaa uudella nimellä, esimerkiksi Veitsiluodon kondensaattori?

    • Anonyymi

      Ei taida tältä perältä löytyä enään nuoria jotka osaisi luistella.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      233
      3961
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      122
      2291
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      140
      1429
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      127
      927
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      330
      849
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      767
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe