https://www.aljazeera.com/news/liveblog/2023/10/9/israel-hamas-war-live-news-gaza-under-non-stop-bombardment
Israelin kansan suurin enemmistö, on jo vuosikymmenten ajan, jatkanut jatkuvia suurmielenosoituksiaan, äärifasistiNetanyahun vääränlaista, nyt totaalisen epäonnistuneeksi todettua, apartheid-politiikkaa, valtion ylimilitarisointia ja äärifasista poliisivaltiota vastaan. Nyt nähtiin, että kansa oli sielläkin oikeassa, kansaa ei kuunneltu.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18046169/tarkeaa-tukea-molempia-sodan-osapuolia-israelin-kansalaisia-ja-palestiinan-vetoaa-yk-valtioihin
Suomen eduskunnan kyettävä neutraliteettiin kannanotoissa. Viimeistään nyt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18019468/suomen-sotavalmisteluun-kaytetaan-noin-6200-000-000-euroa-vuodessa-asumistuesta-leikataan#comment-123197548
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009864887.html
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17882467/aito-huoltovarmuus-2000ekk-valttamaton-ja-kiireellinen
Vanhukset, lapset, vammaiset, pitkäaikaissairaat Suomessa, turvattava 2000€/kk MINIMIELÄKKEILLÄ, aidon ajanmukaisen taloudellisen oikeusturvan realiteeteilla. Tämä on viimeistään nyt, käsitettävä eduskunnassa, Suomi on Israelin kaltainen, täysin väärällä pörssirikollis-politiikalla, ylimilitarisoitu, äärifasistinen poliisivaltio, jossa ei ole enää kansalaisilla oikeuksia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18018979/2000ekk-minimielakkeet-ennenaikaisen-laitos--ja-kotihoidon-tarpeen-poistaminen#comment-123191989
TyranniNetanyahu teurastuttaa lapsia Gazassa, YK vetoaa puoluettomuuteen valtioille
20
844
Vastaukset
- Anonyymi
EK-HS uutisoi, kuinka Israel saartaa Gazan. Ei sanaakaan YK:n vetoomuksesta, maailman valtioitten pysymisestä puolueettomina, Israelin-palestiinalaisten konfliktissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16142552/elakeyhtioiden-jattiomaisuuksia-sotateollisuuden-veroparatiisisijoituksissa#comment-99923203- Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🔞 Nymfomaani -> https://l24.im/ecC7ux#kissagirl21
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞 - Anonyymi
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#18046278R
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Sananvapauksia estetään Suomen kansalaisilta, jotka vaadimme neutraalia suhtautumista, puolueettomuutta Suomelta, kuten YK:n johto, on maailman valtioihin vedonnut.
https://www.aljazeera.com/features/2023/10/9/fighting-hamas-puts-israeli-protests-on-ice-but-political-divide-remains
EK-Yle parkuu, kuinka lapsia pidetään kuin häkissä, eivät parkuneet, kun AutokratiaUsan tuella, Äärioikeistolaistunut EU / Suomi, jatkoi apartheid-politiikan hyväksyttämistä. - Anonyymi
Pörssirikollisten "lännen" tekopyhyyttä ja kaksinaamaisuutta, kritisoidaan voimakkaasti maailmalla. Kaksoisstandardit vaativat Azov-natsien hyysämistä Ukrainassa, mutta Äärifasisti-Israelin DiktaattoriNetanyahun toimia, pitäisi muka suvaita.
https://www.aljazeera.com/news/2023/10/9/western-leaders-accused-of-hypocrisy-over-response-to-palestine-ukraine- Anonyymi
Ne on eri asioita. Länsi on lännen puolella. Ihmisoikeuksien, vapauden ja tieteen puolella. Ei muinaisen aavikkorosvon hörhöilyn puolella.
- Anonyymi
Haistakaa sianpaskat aloittajan sukurutsaukset!
Israelhan käski heidän muslimien lähteä sieltä, kun hamasin rotat käynnisti koko paskan.
Senhän tietää koko maailma, että nyt Israelin on puhdistettava koko paskakasa.- Anonyymi
Näin päin se on. Palestiinalaisten jankutus ei tehoa koska se ei pidä paikkaansa. Saisi tosiaan loppua lopullisesti, koska ne ei ikinä halua eikä osaa elää rauhanomaisesti. Terroristien takana on kaikki palestiinalaiset joten aloittamansa sota saa koskea heitäkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin päin se on. Palestiinalaisten jankutus ei tehoa koska se ei pidä paikkaansa. Saisi tosiaan loppua lopullisesti, koska ne ei ikinä halua eikä osaa elää rauhanomaisesti. Terroristien takana on kaikki palestiinalaiset joten aloittamansa sota saa koskea heitäkin.
Juurikin viattomia lapsia ja siviilejä, DiktaattoriNetanyahun äärifasisti-sotajoukot, AutokratiaUsan ja EU:n pörssirikollisten johdolla, siellä nyt pommittavat ja Gaza on totaalisesti saarrettu, ei vettä, ei sähköä, ei pelastusjoukoille kulkuväyliä, ei mitään.
https://www.aljazeera.com/news/2023/10/9/is-total-gaza-blockade-a-collective-punishment-against-palestinians
Barbaareja molemmin puolin, pörssirikollis-AutokratiaUsan yllyttäminä, tappamassa toisiaan.
- Anonyymi
Nyt alkavassa sodassa ei ole siviileitä, ei naisia, ei lapsia. Kaikki ovat kohteita. Hamas ja Gazalaiset romuttivat uhriasetelman, murhatessaan iskuillaan satoja ellei tuhansia viattomia siviileitä kaikista Israelin- ja muiden maiden kansalaisten ikäluokista.
- Anonyymi
https://www.aljazeera.com/gallery/2023/10/9/dozens-of-palestinians-killed-wounded-in-israeli-strikes-on-gaza-refugee
Israelin äärifasisti-pörssirikollisjohdolla, on ollut vuosikymmeniä aikaa, korjata vääränlainen politiikka, suhteessa palestiinalaisiin.
Kansainväliset tahot myöskin, totaalisen epäonnistuneet, EU ja Suomi mukaan lukien. - Anonyymi
Olivatko vuosikymmeniä jatketun Apartheid-politiikan hyväksyneet, kansalainvälisen superrikkaiden verovälttelijöiden, äärifasististen pörssirikollisten "eliitin" jäsenet, ja korruptio-valtioittenjohdot, mitenkään "viattomia", jokainen käsittää, etteivät olleet, kun tarpeeksi kauan sorretaan, kääntyy sorto tavalla tai toisella, sortajia vastaan.
- Anonyymi
Vain Gazan täydellinen neutralointi ja tuhoaminen, vie noilta saastoilta toimintamahdollisuudet tulevaisuudessa.
- Anonyymi
Fiksummat kansainväliset tiedotusvälineet, uutisoinnissaan painottavat eri toten sitä, ettei tilannetta "korjata" pommittamalla, koston kierre ei ratkaise, eikä Gazaa voi pommittaa kivikaudelle, ilman vielä vakavempia seurauksia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18046722/saudi-arabian-ja-autokratiausan-lahentymisesta-ei-taida-tulla-pitkaaikaista - Anonyymi
Gazan tuhoaminen ei ole realistista, siitä seuraisi vielä isompi sota, joten koetahan rauhoittua neonatsi.
- Anonyymi
israel tappaa nyt estoitta Gazan siviilejä ihan kuten se on tehnyt niin monesti aikaisemminkin. Juutalaiset nousivat kapinaan Varsovan getossa natsisaksaa vastaan ihan niinkuin palestiinalaiset nyt Gazassa israelia vastaan. Natseja vastaan nousseet juutalaiset tuhottiin samoin menetelmin mitä nyt käytetään palestiinalaisten tuhoamiseen. Onko ihmisillä jotka on gettoihin tungettu ollenkaan oikeuksia nousta puolustamaan omaa olemassaoloaan terroristista israelin valtiota vastaan?
- Anonyymi
Suomessa estetään sananvapauksia kansalaisilta, jotka vaativat eduskunnan yksipuoluejärjestelmältä, kuten YK:n johto, Gueterrez, puolueettomuutta, neuraalia suhtautumista, kun eivät kyenneet (halunneet) ajoissa, puuttumaan äärifasisti-Israelin apartheid-politiikkaan.
https://www.france24.com/en/middle-east/20231009-🔴-live-israel-at-war-with-hamas-following-attacks-death-toll-surpasses-1-100 - Anonyymi
Suomen eduskunnan korruptiopoliitikko-pörssirikolliset, ökytuilla verokeitaisiin tukemineen, osake-vakuutuskuoriperillisten pörssirikkaine, yritys-maatalous-media-korona-kulttuuri-taide-ym Flow-porukan, Saudi-Arabian kanssa bailaamiset jet seteissä, eivät kuulu Suomen kansan rahoitettaviksi, terveyksiemme ja jo elämiemme kustannuksella. Se porukka ei ihmisoikeusrikoksista, omassa kotimaassammekaan piittaa, miten se välittäisi muuaallakaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18046082/okyrikkaat-kinuamassa-lisaa-tukia-verovalttelyyn-ek-mediamainoksilla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18045496/suomen-kansa-ei-ole-israelin-apartheid-aarifasistijohdon-puolella
https://www.aljazeera.com/news/2023/10/9/western-leaders-accused-of-hypocrisy-over-response-to-palestine-ukraine
https://www.aljazeera.com/features/2023/10/9/fighting-hamas-puts-israeli-protests-on-ice-but-political-divide-remains
"Lännessä" korruptiopoliitikko-pörssirikolliset yksipuoluejärjestelmissään, koettavat jälleen antaa "yhtenäistä" kuvaa, ÄärifasistiIsraelin DiktaattoriNetanyahun tukemisessa, vaikka Israelin kansan enemmistökään, ei sitä tue.
https://www.aljazeera.com/news/2023/10/8/israeli-lawmaker-blames-pogroms-against-palestinians-for-terrible-attacks
Shokin laannuttua, tulevat kansalaiset Israelissa, varmasti entistäkin enemmän vaatimaan erottamista ja vastuuseen, aiheuttamastaan sodasta vääränlaisella palestiina-politikallaan ja valtion ylimilitarisoinnilla, äärifasistiseksi poliisivaltioksi, joka on nyt totaaliseksi epäonnistumiseksi kaikin tavoin osoittautunut. - Anonyymi
Sikoja, eläimiä ovat nuo mukamas palestiinalaiset, äärimieliset, vastenmieliset tappajat. Osaavat kyllä kiduttaa lapsia ja naisia.
Lakoon vain koko poppoo !! - Anonyymi
Ei kerrota miksi ne sikisi niin runsaiksi että nyt voi uhrata pois. Just ne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1951667Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2471500Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano281071- 791047
- 741030
- 1171000
- 86970
Hindujen rukous ei auta
Rukoilu hindulaisuuden tapaan ei voi missään tapauksessa tuottaa hyviä tuloksia. Ja miten joku epäjumala voisikaan mihin353866Martina makkarankuori päällä
Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose157861- 54824