..ensitreffit alttarilla sarjassa:
https://www.voice.fi/viihde/a-227132
Kaikki miehet vaikuttavat kilteiltä kamupojilla jotka joutuvat tossutettaviksi alta aikayksikön kun eivät kuitenkaan osaa pitää puoliaan.
harmiseikirj-
https://www.voice.fi/viihde/a-227132
Kaikki miehet vaikuttavat kilteiltä kamupojilla jotka joutuvat tossutettaviksi alta aikayksikön kun eivät kuitenkaan osaa pitää puoliaan.
harmiseikirj-
Vastaukset 47
Vanhimmat
Mitäh? Miksi ihmeessä mies ei saa olla suuri tohvelisankari?
Kai se saa, mutta surullista seurattavaa kun varmaan joutuvat alistumaan kaikessa ja lopulta ei olekaan kemiaa :(
-harmiseikirj-
Ei minulla tee edes mieli vaihtaa kun en kävellyt kuukauteen kun loukkasin selän hän hoisi ihan kaiken ja minutkin. Se totuus.
Kivuissani olin koko sen ajan jos liikuin kipeää teki konttasin vain hädän tullen vessassa itkuisena eikä edes housujakaan saanut nostettua kun se sattu jokin ristiluun jotain häikkää kun nostin poikaa nsiinö se meni. Edes en pystynyt istuun.
Kukaan ei pystyisi hänen suuria tohveleita🩴 edes täyttämään🤱🏻 tietäisin hän pärjää ilman minua mutta minä en pärjää ilman häntä.
Jotkus ihmiset alistuvat ihan luonnostaan ja se on heille luonnollista. Heille olisi tuskaa joutua toimimaan toisin.
Jännä juttu kyllä se auttamisen ilo on esim hoitaa kolata se parkkipaikka naapurinkin jos kukaan ei sitä kolaan ja kunto huono kolaamaan.
Jaa-a. Mä en näe auttamisen ilolla tai auttamisella ylipäänsä mitään tekoa tuon kanssa, mutta jokainen tietysti tulkitsee tavallaan.
Minä näen
💁🏻♀️ -kyseinen asia on sama asia
Haluan nähdä kun esim jonkun äiti menee huonoon kuntoon ollaanko sitten äitintossun alla tohvelisankareina.
Minä koen tohvelisankari varmasti auttaa myös naapuria pyyteettömästi.
Meissä kaikissa on tohvelisankari ainesta..
Sanoin jo, että tulkitse miten haluat. Minusta auttaminen omasta tahdosta on täydellisen eri asia. Minäkin autan ihmisiä usein. Kenenkään vaatimuksiin en kuitenkaan koskaan alistu, eli olen tohvelisankarin vastakohta.
Hauska , jos haluaa riidellä suhteessa se on sitten tuollaista.
” Kenenkään vaatimuksiin en kuitenkaan koskaan alistu,”
Minä katson vaatimukset onko täysjärkisiä kuin huolehtia perheestään.
Yksikään täysijärkinen ei esitän mitään vaatimuksia, vain pyyntöjä.
Asia kuin pyyntö vaatimus sama asia minulle.
Minulle ne tas ovat täysin ja totaalisen eri asioita. Mitä enemmän vaatii, sitä vähemmän teen yhtään mitään.
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Vaatimus
Itsehän puhu vaatimuksena
”Viranomaiseen kohdistuva vaatimus on asianosaisen tahdonilmaisu, jonka tarkoituksena on saada viranomainen tekemään jokin toimi.[2]”
Ne on tahdonilmaisuja eli pyyntöjä
https://www.minilex.fi/a/tahdonilmaisu-ja-sen-sitovuus
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Tahdonilmaisu
”Tahdonilmaisu on ihmisen sisäisen pyrkimyksen sanominen tai esittäminen julki niin, että toisetkin saavat siitä tietää”
Saat tulkita nuokin miten haluat. En minä sille mitään mahda, jos sä oikeasti tarvitset wikipediaa tietääksesi esittääkö joku sinulle pyynnön vai vaatimuksen ja joudut vielä pohtimaan lakiakin siinä samaan syssyyn. Minulla ei ole mitään ongelmaa erottaa nuo toisistaan. 🙂
Se on pyyntö mutta sanon vaatimukseksi niitä. Koska jos ne eivät tottele esim koskemista sinuun eli puhutaan jo seksuaaliseksi häirinnästä. Tottakai anna mennä vaan kun tarvitsi sinulle todistaa wkipediasta mitä oikeasti pyyntö on.
Ei minua ole missään kohtaa kiinnostunut pennin vertaa miten sinä ne tulkitset. Tulkitset miten tulkitset, ei se minun elämääni vaikuta. Minä en reagoi vaatimuksiin positiivisella tavalla ja mitä enemmän vaatii, niin sitä vähemmän saa. Sori, en ole tossukka, jota voisi komennella ja määräillä.
En voi mitään ettet erota asioita eikä minun ongelma ettet osaa sopimuksia rakentaa.
https://askelterveyteen.com/kuinka-rakentaa-loistava-suhde-kumppanin-kanssa/
Mulla ei ole koskaan ollut tuossa mitään ongelmaa. Ei ole tarvinut kehitellä edes mitään sopimuksia. Kun on alunperin etsinyt täysijärkisen kumppanin, joka ei tuollaisia vaatimuksia esitä, vaan on kohtelias ja mukava, niin se on siinä. 👍
Sittenhän sinulla on onnistunut suhteet etkä eronnut
En ole koskaan tajunnut, että minkä ihmeen takia te valitsette noin yhteensopimattomia puolisoita, että joudutte sitten tekemään kompromisseja. Mä en liiottelematta muista yhtään ainoaa asiaa, jossa parisuhteessani tehätisiin kompromisseja. Olemme kaikista olennaisista asioista samaa mieltä ja ne asiat, joista olemme eri mieltä, ovat niin tyhjänpäiväisiä, että se nyt on yhdentekevää miten toinen sen hoitaa. Etsisitte kerralla kanssanne yhteensopivaa seuraa, niin ei tarvisi vääntää mitään kompromisseja. 😂
Juuri noin. Kuoleman kanssa tosin ei oikein voi neuvotteluja käydä, mutta cést la vie.
Minä en saanut valita, enkä otan toisen kuolemaan kontokseni.
Sivusta totean, että onpa outo oletus. Et ole sitten kuullut, että oppia ikä kaikki. Itse ainakin olen oppinut elämän myötä juuri tuon, että en enää ikinä anna periksi vaatimusten edessä. Ennemmin se suhde sitten loppuisi heti siihen paikkaa, jos alkaa esittämään vaatimuksia. Sellaiseen turhakkeeseen ei kannata aikaansa tuhlata päivääkään.
Tietysti sait. Itse olet ristisi valinnut.
En saanut
Eli kumppanisi tappoi itsensä.💁🏻♀️
Just sopivaa katsomista sinulle☝️. Keskity niihin harmis 🤓
Myötähäpeän määrä olisi valtava jos katsoisin :D
Oletteko muuten huomanneet miten tuo fucking tekstirobotti yrittää katkoa kaikki yhdyssanat?
-harmiseikirj-
Melko rumia miehiä eli yksikään pari ei onnistu, kun naisilla "ei oo kemiaa".
Psihhihhiiii!
Onks toi yks Joonas nuurdman?
Aloittajako olis päällikköö vai tohvelisankari hänkin olis eli tuskin aloittajakaan noille naisille kovin paljon uhoais
Kaikkea sitä ihmiset jaksaakin telkkarista katsoa. :oD
Veikkaan että eroja tulee koska naiset ahdistuu koska miehet haluaa viettää aikaa naisen kanssa, harrastaa seksiä myös. Tuossa ohjelmassa aina viimeistään 2 viikkoa naimisiin menon jälkeen naisille tulee ahdistus että nyt se mies on siinä ja miten nainen keksii hyvän tekosyyn erota ettei loukkaa miestä. Nuo miehet ei vaan ole niitä top 10 miehiä joita nuo tavis naiset haluaa.
Naisethan nimenomaan haluaa tavis miehen.😄.
Eli ne on lokeroitu nyt siis ätmeiksi. Tuossa on taka-ajatus, nimittäin tietoinen agenda millä yritetään vaikuttaa yleiseen mielipiteeseen. Kun miehillä pyyhitään lattiaa ja naiset sanelevat tahdin, niin kyseinen käyttäytymismalli iskostuu sitten katsojiin ja heidän elämäänsä vastaavalla tavalla. Tai sitten ne osallistujat ovat sen agendan tuotoksia eli se on jo toteutunut ja näkyy massoissa. Syitä voidaan miettiä. Yksi mahdollinen selitys on että kun sekoitetaan sukupuolirooleja niin syntyvyys alenee sen myötä jos ihmiset hämmentyvät tuosta kaikesta.
Hyvin pohdintoja ja ajatuksia. Onko se kuitenkaan Anni Seppä / Bauermedia lähtökohtainen ajatus, vaiko myötäilee ulkopuolisen agendan tarinaa?
Ovatko edes mediatoimittajat ulkopuolisen vaikuttamisen vaikutuksilta suojattuja? Itse en ole missään somealustoilla ja moni median kirjoittama tuntuu liian tarkoituksellisen huomionhakuiselta, vai tästäkö omaa eristäytyneisyyttäni erehdyn?
Nuo olivat lähinnä salaliittoteorian tuotoksia joita erittelin. Asiayhteyksien liittäminen toisiinsa on minulle helppoa, sanoisin liian helppoa. Se johtaa spekulaatioihin joista voi katketa punainen lanka. Voidaan kuitenkin todeta että ohjelmien osallistujat tietävät pääsevänsä televisioon eli heidän käyttäytymisensä voi poiketa siitä millaisia he oikeasti ovat. Osa voi olla huomioh*oria ja osa taas pidättyväisiä koska eivät halua julkisuutta ja pelkäävät nolaavansa itsensä. He ovat mahdollisesti hyvinkin pitkälle näyttelijöitä tuolla tv:ssä :).
Siis eivät välttämättä ammatiltaan näyttelijöitä vaan että heidän toiminnallinen roolinsa on sellainen olosuhteiden sanelemana.
Se on ihan täysi harhakäsitys että jos oot kiltti, hyväntahtoinen, huolehtivainen, kohtelias ja ystävällinen että olisit muka jotenkin alistuva, tossun alla tai hyväksikäytettävä etkä osaisi pitää puoliasi. Ihan täyttä puppua taas tollanen väite.😄.
Eihän kukaan jää hyvöksikäytettävää suhteeseen eikä kukaan älyttömiin vaatimuksiin edes ala.
No tämäpä juuri. Tai on kai niitä poikkeuksiakin joitain mutta suurinosa kyllä osaa lähteä jos toinen yrittää vain hyväksikäyttää eikä suostu mihinkään älyttömiin vaatimuksiin.🙂.
Yllättävän suuri osa jää niihin aivan liian pitkäksi aikaa. Surkuteltavan suuri osa lähtee vasta, kun on itse romahtamisen partaalla.
Kyllä...sitäkin tapahtuu ja ihan turhan paljon mutta uskoisin silti että ne on vähemmistöö tapauksista kuitenkin.🙂.
Tuossa ohjelmassa naiset ei kauaa viihdy miehen kanssa jos mies ei juo viinaa. Pitää osata juhlia ja pitää hauskaa joten miehen pitää juoda viinaa ja viedä naista baariin tai ero tulee hyvin pian.
T: viinamies