Sanomalla, että nyt lopetan. On kokeiltu eli täytyy tapahtua luonnostaan.
Minä en pysty lopettamaan palstailua
Anonyymi-ap
17260
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Sano yksi hyvä syy, miksi sinun pitäisi lopettaa palstailu. Onko sellaista?
Miksi sinun pitää lopettaa?
Koska olen tyhmä ätmi.
Ei kukaan ole tyhmä. Eikä varsinkaan ätmi.
Ätmi tunnusti 😀
Ei ehkä lopettaa, mutta vähentää.
Onneksi olet täällä💕 enhän muuten voisi kertoa, minun on syytä epäillä sanomisiasi. On vaikea huomioida kaikkia.
Rekisteröitymisessä on sen etu muodostuu persoona jos juttelee ja tutustuu, joista tykkää voi muodostua molemmin puolin kiintymys.
Mitä jos mä haluan lopettaa?
Miksi haluat lopettaa? onneksi olet täällä
En sen takia jatka, että joku haluaa.
Elä kuuntele sitä yhtä, paitsi jos se joku tärkeä henkilö sinulle,joka haluaa että lopetat.
Tiedän mitä tarkoitat. Olen myös päättänyt lopettaa näillä palstoilla käymisen ja usein siksi, että niissä on minulle sopimatonta luettavaa. Ja hyvin paljon pahuutta myös. Täällä lukiessa kokee joskus ihan fyysisestikin pahaa oloa. Olen lopettanut palstailun ja ollut puolikin vuotta ilman ilman mitään ongelmia. Niinä aikoina olen ollut kaikella tapaa aktiivisempi ja myös onnellisempi ja tasapainoisempi.
Tällä hetkellä käyn anonyymipalstoilla aika harvakseltaan, jolla ei täällä vietetyn ajan vaikutuksesta ole hyvinvointiini mitään merkitystä.
Luen tasapuolisesti kaikkia Suomi24-palstoja enkä ole suuntautunut mihinkään ja uskon tämän olevan ainakin minulle paras ratkaisu. Joillain palstoilla innostun kirjoittamaan ajankohtaisista asioista. Harvoin Tunteet-palstoilla, koska niiss vaikutaaisi olevan ne "sairaimmat" tyypit.
Ajattelin vain, että säästyy aikaa, jos en notku täällä.
Ei tarvitse lopettaa, jos ei välttämättä tunnu siltä. Halutessa voi pitää pieniä taukoja ja tulla takaisin. Ei kaikkien asioiden tarvitse aina olla niin lopullisia ja raskassoutuisia.
Näihin juttuihin voi suhtautua kevyemmällä asenteella.
Aika harva addikti kykenee luopumaan addiktiostaan vain toteamalla itselleen, että nyt lopetan, mutta se on hyvin tavallista, joten ei syytä huoleen.
Tämä on kuin päiväkirja joka vastaa eli sosiaalinen tarve avautua. Harmittaa kyllä kun tänne pesiytyy niitäkin jotka eivät halua ihmisten saavuttavan onnellisuutta joskun mietin pitää kostaa jollekin kun satutettu mutta se vaan kehittää taitoja olla ilkeä toisille ja kadottaa ihmiset ympäriltä. Joskus tuntuu täällä on epätoivoisia henkilöitä joille kelpaa esim rikollisen tavan harjoittavat.