Siis mikä ihme Lidlin myyjillä oikein on, jokaisessa Lidlissä myyjät tuhahtelee asiakkaille ja ovat ylimielisiä. Tavaroita hyllyttäessään levittävät tavarat käytävälle, eivätkä väistä mielelläänedes pyydettäessä, vaan potkivat sen jälkeen mielenosoituksellisesti kärryään. Eilen viimeksi Laajalahdessa. Kyseistä käyttäytymistä näkee ympäri pääkaupunkiseutua, ei vaim Laajalahdessa, eikä pelkästään minua kohtaan
Lidlin myyjät
11
462
Vastaukset
- Anonyymi
Mä oon joskus Konalan Lidlissä seurannu vierestä, kun myyjä raivosi asiakkaalle kun tämä ei ollut pyytänyt myyjää siirtymään, vaan oli seissyt vieressä. Myyjän mielestä asiakkaan olisi pitäny pyytää myyjää väistämään, oli kyllä aika uskomaton tilanne. Kuuntelin sen jälkeen kun myyjä haukkui asiakasta muille myyjille kovaan ääneen.
- Anonyymi
Kannattaisi katsoa peiliin, ja miettiä!
- Anonyymi
Miksi? Vai oletko joku näistä töykeistä myyjistä, ethän muuten kirjottaisi tuollaista kenellekään. Taisi aloittaja osua oikeaan.
- Anonyymi
Käyn Itä Helsinki 2 eri lidi.Ihan asiallisa myyjiä ovat.Vaikka maksan käteisellä. kassalla sanon hei ja kun antaa vaihto rahan .kitos ja hyvää päivää.
- Anonyymi
Just kävin ja ei valittamista. Ihan normi ystävällisiä olivat.
Joskus vois funtsia omaa käyttäytymistä. Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
Tv TimmyH- Anonyymi
Olisihan niillä myyjillä aikaa tuoda sieltä varastosta vaikka tölkki kerrallaan , eikä parkkeerata sitä kuormalavaa siihen käytävälle asiakkaiden kiusaksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olisihan niillä myyjillä aikaa tuoda sieltä varastosta vaikka tölkki kerrallaan , eikä parkkeerata sitä kuormalavaa siihen käytävälle asiakkaiden kiusaksi.
Tuolla sinun esittämällä tavalla eivät koko päivänä saisi kuormaa purettua, kun uusi kuorma ois jo takaovella tulossa. Sinä varmaan olet ensimmäisenä vinkumassa, että hyllyt on tyhjänä myyjän tuodessa purkki kerrallaan odottavalle asiakkaalle ja lähtee hakemaan seuraavaa purkkia.
Olen ollut kaupassa töissä, eikä sitä liikaa aikaa siihen kuorman purkuun ole, joten pakko se lava on tuoda lähemmäksi, jos aikoo siitä päivän aikana selvitä.
- Anonyymi
Minua häiritsee Sörkan Lidlissä kun osa myyjistä puhuu työnsä ohessa kuulokkeiden kautta puhelimessa. Olen tästä huomauttanut ainakin kahdelle ja molemmat sanoivat puhuvansa työkavereiden kanssa!!??. Mikä voi olla niin tärkeää asiaa kaupanmyyjien kesken, joka oikeuttaa tekemään tätä kesken tärkeän asiakapalvelutyön?? Myös rahastuksessa voi tulla virheitä...
Kaikki läheskään ei tätä tee, mutta pariin tällaiseen olen törmännyt ja harkinnut valituksen tekemistä. - Anonyymi
Ei ole minulla kyllä mitään valittamista Lidlin myyjistä. Aina ollut ystävällistä palvelua.
- Anonyymi
Sama täällä. Paljonkohan Lidlin myyjä tienaa? Ymmärrän kyllä että joskus voi homma ketuttaa. Mut asiakkaaseen ei saa ketutusta purkaa. Eilen kävin ja tosi mukava kassaneiti oli. Kiitos!
Tv TimmyH
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit335224Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984506Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483809KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1332948Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112490Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212282Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182018Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231900
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459