Esimerkki tulee Tampereelta, jossa kaupunginhallitus "yksimielisesti hyväksyi", PetosKok-KorruptioKummolan budjettiesityksen, jossa haavoittuvimmat, kaikkein köyhimmät, alle 65-vuotiaat sairauseläkeläiset, laitettiin kustantamaan, ilmaiset uimahallikäynnit, rikkaille leskieläkeläisille ja muille perintö- ja verosuunnittelijoille, kun kaiken ilmaiseksi saaneet, eivät kuulemma osaa itse muuten liikkuakaan, ellei oteta heiltä, joilla ei mitään ole.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18128483/perintorikkaiden-viihdepaketteja-kaupunki-jakaa-quotkoyhyyspakettinaquot-treella#comment-124496207
https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html
Iskut haavoittuvimpia kansalaisia, alle 65-vuotiaita sairauseläkeläisiä kohtaan, on tarkkaan harkittu, saadaan eniten, ennenaikaisesti otettua hengiltä väestöä, jota ei haluta tunnustaa ja jolle ihmisoikeuksia, sitä arvostusta, joka kuuluu lakien mukaan, jokaiselle Suomen kansalaiselle, ei haluta myöntää.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18127447/suomen-kansa-on-rajusti-kahtia-jaettu-kaukana-yhteinaisesta
Pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen, vimmainen halu esittää "yhtenäistä kansaa", tukkimalla heikoimpaan asemaan pahoinpideltyjen suut, estämällä sananvapauksia ja maksattamalla köyhimmillä, varakkaiden verovälttelijöitten huvit, on kaukana yhtenäisestä, YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN kriteerit kyllä täyttyvät.
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ esittää "yhtenäistä kansaa" mitä se ei ole
15
499
Vastaukset
- Anonyymi
Kiinassa on yksipuoluejärjestelmä. Kommunistinen.
Niin että kaikki sitten tietävät sitten mitä seuraa kun vasureille annetaan pysyvä valta.
Alle neljä vuotta jo riitti pakkotyölain säätämiseen.- Anonyymi
Paitsi Suomessa on aika vaikea "antaa valtaa vasureille", kun sellaisia kuin "vasureita", ei YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, Suomessa ole koskaan ollutkaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909066/myytti-punavihreista-neonatsien-vaalima-naurunalainen-ulkomailla - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paitsi Suomessa on aika vaikea "antaa valtaa vasureille", kun sellaisia kuin "vasureita", ei YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, Suomessa ole koskaan ollutkaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909066/myytti-punavihreista-neonatsien-vaalima-naurunalainen-ulkomaillaNähtiin kyllä, että kansa ei halunnut antaa valtaa vasureille. Yksi kerta riitti ja se siitä, kovaa hintaa vahingosta maksetaan vielä vuosiakymmen eteenpäin.
- Anonyymi
Ei Kiina ole huono esimerkki hallintotavasta; tutustumalla historiaan oivaltaa tapahtuneen kehityksen Kiinassa.
- Anonyymi
Suomalaislähtöiset AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneet pörssirikolliset, ovat isosti tekemisissä Kiinan pörssirikollisbiljonäärien kanssa, ihmisoikeuksien malli tulee sieltä nyky-Suomeen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18118097/nygardniinistooligarkin-lintukoto-on-ihmiskauppa-raiskaamosaarella - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16220883/kiina-heilastelee-aarioikeiston-kanssa---ihmisoikeudet-vaarassa-suomessakin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18066886/kiinalainen-veroparatiisi-quotakkutehdasquot-valetyollistamaan-porssirikollisuudelle
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN pörssirikolliset, esittävät kansallemme itä-vastaista, vaikka ovat koko pakotteiden ajan, tehneet pörssirikollisbisneksiään, venäläisOligarkkien ja kiinalaisten pörssirikollisbiljonäärien kanssa, korruptiopoliitikko-pörssirikolliset. - Anonyymi
Veroparatiisi-sotessa jonka pörssirikollisuuteen, erityisesti ÄärifasistiVihreät ovat erikoistuneet, esitellään nyyhkytarinoita kiinalaisista maahanmuuttajista, samaan aikaan kun Kiinan pörssirikollisbiljonäärien kanssa, tekevät bisneksiään, kuin ei uiguurien kansanmurhaa olisi koskaan ollutkaan.
- Anonyymi
Soteen on taatusti piiloutunut pörssirikollisia ja korruptiota, Marinhan rakensi soten sen kaiken ympärille ja kepu oli arkkitehtina.
- Anonyymi
Kiinan vale-kommunistinen järjestelmä, on hierarkista pörssirikollisuutta ja korruptiota, kätkee sisälleen julmia ihmiskohtaloita, Kiinan kanssa ei pitäisi tehdä mitään kauppoja minkään valtion, saati Suomen ryöstäneiden pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen.
- Anonyymi
TAN = traditional, authoritarian, nationalisti, GAL = green, alternative, liberal - siinä yksipuoluejärjestelmän nyky-jako, valehallitus ja valeoppositio. Tiedoksi menneisyydessä elävälle, "vihervassua" hokevalle, autisti-pörssirikollisperillisellekin.
- Anonyymi
https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004
Tuolloin loppui Suomen itsenäisyys lopullisesti. Sitä ennen Suomi oli jo ryöstetty, PetosKok-juristi-insinööri-ym pörssirikollismogulien toimesta, jotka ovat vaihtaneet kansalaisuuden, AutokratiaUsan kansalaisiksi, mutta edelleen lypsävät valtavia varoja Suomen valtiolta ja kansalta verokeitaisiin. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18146404/valevas-petoskok-siimes-surstromming-oligarkin-viha-kouluttamattomaksi-pahoinpideltyja-kohtaan
2000€/kk MINIMIELÄKE-valtiot, kirimässä kärkeen Pisa-tuloksissakin. - Anonyymi
Hauras on korruptio-pörssirikollisten, yksipuoluejärjestelmän korruptiovalta, kun se ei kestä, edes Suomen kansalaisten sananvapauksia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18167858/suomen-kansan-enemmistolta-ei-kysytty-hyokkaysliittoon-pakottamisesta - Anonyymi
Suomen kansalta ei ole kysytty mistään, enää tällä vuosituhannella.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18040874/2000ekk-minimielakkeet-kunnianhimoisen--ilmastopolitiikan-ehto
Korruptio-kaikki-vaalit, ovat pelkkää showta ja esittämistä, päätökset tehdään jossain toisaalla verokeitaissa, ei kansanvaltaa, ei demokratiaa, ei oikeusvaltio-periaatetta, ei enää mitään itsenäisyyttäkään Suomella ja kansallamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503374Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5572098Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si852004Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171960- 201588
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431538- 281396
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281317KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar501244