Esimerkki tulee Tampereelta, jossa kaupunginhallitus "yksimielisesti hyväksyi", PetosKok-KorruptioKummolan budjettiesityksen, jossa haavoittuvimmat, kaikkein köyhimmät, alle 65-vuotiaat sairauseläkeläiset, laitettiin kustantamaan, ilmaiset uimahallikäynnit, rikkaille leskieläkeläisille ja muille perintö- ja verosuunnittelijoille, kun kaiken ilmaiseksi saaneet, eivät kuulemma osaa itse muuten liikkuakaan, ellei oteta heiltä, joilla ei mitään ole.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18128483/perintorikkaiden-viihdepaketteja-kaupunki-jakaa-quotkoyhyyspakettinaquot-treella#comment-124496207
https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html
Iskut haavoittuvimpia kansalaisia, alle 65-vuotiaita sairauseläkeläisiä kohtaan, on tarkkaan harkittu, saadaan eniten, ennenaikaisesti otettua hengiltä väestöä, jota ei haluta tunnustaa ja jolle ihmisoikeuksia, sitä arvostusta, joka kuuluu lakien mukaan, jokaiselle Suomen kansalaiselle, ei haluta myöntää.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18127447/suomen-kansa-on-rajusti-kahtia-jaettu-kaukana-yhteinaisesta
Pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen, vimmainen halu esittää "yhtenäistä kansaa", tukkimalla heikoimpaan asemaan pahoinpideltyjen suut, estämällä sananvapauksia ja maksattamalla köyhimmillä, varakkaiden verovälttelijöitten huvit, on kaukana yhtenäisestä, YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN kriteerit kyllä täyttyvät.
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ esittää "yhtenäistä kansaa" mitä se ei ole
15
629
Vastaukset
- Anonyymi
Kiinassa on yksipuoluejärjestelmä. Kommunistinen.
Niin että kaikki sitten tietävät sitten mitä seuraa kun vasureille annetaan pysyvä valta.
Alle neljä vuotta jo riitti pakkotyölain säätämiseen.- Anonyymi
Paitsi Suomessa on aika vaikea "antaa valtaa vasureille", kun sellaisia kuin "vasureita", ei YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, Suomessa ole koskaan ollutkaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909066/myytti-punavihreista-neonatsien-vaalima-naurunalainen-ulkomailla - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paitsi Suomessa on aika vaikea "antaa valtaa vasureille", kun sellaisia kuin "vasureita", ei YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ, Suomessa ole koskaan ollutkaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17909066/myytti-punavihreista-neonatsien-vaalima-naurunalainen-ulkomaillaNähtiin kyllä, että kansa ei halunnut antaa valtaa vasureille. Yksi kerta riitti ja se siitä, kovaa hintaa vahingosta maksetaan vielä vuosiakymmen eteenpäin.
- Anonyymi
Ei Kiina ole huono esimerkki hallintotavasta; tutustumalla historiaan oivaltaa tapahtuneen kehityksen Kiinassa.
- Anonyymi
Suomalaislähtöiset AutokratiaUsan kansalaisiksi, kansalaisuuden vaihtaneet pörssirikolliset, ovat isosti tekemisissä Kiinan pörssirikollisbiljonäärien kanssa, ihmisoikeuksien malli tulee sieltä nyky-Suomeen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18118097/nygardniinistooligarkin-lintukoto-on-ihmiskauppa-raiskaamosaarella - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16220883/kiina-heilastelee-aarioikeiston-kanssa---ihmisoikeudet-vaarassa-suomessakin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18066886/kiinalainen-veroparatiisi-quotakkutehdasquot-valetyollistamaan-porssirikollisuudelle
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN pörssirikolliset, esittävät kansallemme itä-vastaista, vaikka ovat koko pakotteiden ajan, tehneet pörssirikollisbisneksiään, venäläisOligarkkien ja kiinalaisten pörssirikollisbiljonäärien kanssa, korruptiopoliitikko-pörssirikolliset. - Anonyymi
Veroparatiisi-sotessa jonka pörssirikollisuuteen, erityisesti ÄärifasistiVihreät ovat erikoistuneet, esitellään nyyhkytarinoita kiinalaisista maahanmuuttajista, samaan aikaan kun Kiinan pörssirikollisbiljonäärien kanssa, tekevät bisneksiään, kuin ei uiguurien kansanmurhaa olisi koskaan ollutkaan.
- Anonyymi
Soteen on taatusti piiloutunut pörssirikollisia ja korruptiota, Marinhan rakensi soten sen kaiken ympärille ja kepu oli arkkitehtina.
- Anonyymi
Kiinan vale-kommunistinen järjestelmä, on hierarkista pörssirikollisuutta ja korruptiota, kätkee sisälleen julmia ihmiskohtaloita, Kiinan kanssa ei pitäisi tehdä mitään kauppoja minkään valtion, saati Suomen ryöstäneiden pörssirikollis-korruptiopoliitikkojen.
- Anonyymi
TAN = traditional, authoritarian, nationalisti, GAL = green, alternative, liberal - siinä yksipuoluejärjestelmän nyky-jako, valehallitus ja valeoppositio. Tiedoksi menneisyydessä elävälle, "vihervassua" hokevalle, autisti-pörssirikollisperillisellekin.
- Anonyymi
https://metropolitan.fi/entry/edward-snowden-finland-nsa-cooperation-since-2004
Tuolloin loppui Suomen itsenäisyys lopullisesti. Sitä ennen Suomi oli jo ryöstetty, PetosKok-juristi-insinööri-ym pörssirikollismogulien toimesta, jotka ovat vaihtaneet kansalaisuuden, AutokratiaUsan kansalaisiksi, mutta edelleen lypsävät valtavia varoja Suomen valtiolta ja kansalta verokeitaisiin. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18146404/valevas-petoskok-siimes-surstromming-oligarkin-viha-kouluttamattomaksi-pahoinpideltyja-kohtaan
2000€/kk MINIMIELÄKE-valtiot, kirimässä kärkeen Pisa-tuloksissakin. - Anonyymi
Hauras on korruptio-pörssirikollisten, yksipuoluejärjestelmän korruptiovalta, kun se ei kestä, edes Suomen kansalaisten sananvapauksia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18167858/suomen-kansan-enemmistolta-ei-kysytty-hyokkaysliittoon-pakottamisesta - Anonyymi
Suomen kansalta ei ole kysytty mistään, enää tällä vuosituhannella.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18040874/2000ekk-minimielakkeet-kunnianhimoisen--ilmastopolitiikan-ehto
Korruptio-kaikki-vaalit, ovat pelkkää showta ja esittämistä, päätökset tehdään jossain toisaalla verokeitaissa, ei kansanvaltaa, ei demokratiaa, ei oikeusvaltio-periaatetta, ei enää mitään itsenäisyyttäkään Suomella ja kansallamme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261720
- 1051205
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381071- 49979
- 128877
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51870Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240848Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178729Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55719