Hesen Club-burger

Pingiivi

Mitä olette hesessä kävijät mieltä tuosta hesen tarjous clubista?

Oma mielipiteeni on että ei ihan carrollsin clubin veroinen, mutta parempi kuin kerroshampurilainen.

16

5081

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin on

      Ei kyllä vedä vertoja carrolsin hampurilaisille.

    • hamp

      Ei vedä vertoja kerroshampparille, eikä toisaalta Carrolsin vanhalle clubille. Aika mitätön. Ällöö se kastike.

      • ehdottomasti

        ei maistu läheskään yhtä hyvältä kuin entinen carrolsin club. se vaan kun kyseessä on täysin sama tuote! siellä on välissä carrolsin royal kastike ja sipuli.


      • heseläinen
        ehdottomasti kirjoitti:

        ei maistu läheskään yhtä hyvältä kuin entinen carrolsin club. se vaan kun kyseessä on täysin sama tuote! siellä on välissä carrolsin royal kastike ja sipuli.

        En oo itse maistanu klubia, mutta se royal-kastike ei ole samaa kuin Carrolssin klubissa...aito royal tuotiin Englannista, ja tämä mitä nyt käytetään, tulee samasta paikasta kuin hesen omatkin majot...


      • yhtään
        heseläinen kirjoitti:

        En oo itse maistanu klubia, mutta se royal-kastike ei ole samaa kuin Carrolssin klubissa...aito royal tuotiin Englannista, ja tämä mitä nyt käytetään, tulee samasta paikasta kuin hesen omatkin majot...

        Kyllä sen huomaa mausta.

        Nykyinen "royal" on mautonta. Vähän samalla tavalla vetelän makuista kuin hesen muutkin maankuulut majoneesit.


    • arde

      Mistähän mahtaa muuten johtua että Hesburgerin nettisivuilta puuttuu kaikki tiedot Carrolsin tärkeimmistä tuotteista, Big Carolinasta ja Clubista?

      Osuipa vaan silmään.

    • >:(hvHS

      Juuri vartti sitten clubin syönyt ja ei saatana kyllä ole sama clubi kun carrolseissa.
      Se majoneesimössö muistutti hyvin paljon hesen omaa chilimajoneesia, eli ei tasan tarkkaan ole se clubin royal kastike mitä carrolsin hampparissa oli.

      yäk, en enää ikinä lankea tähän kusetukseen. Clubi oli ja tulee olemaan aina oma lemppari pikaruokamättöhamppari, mutta sitä en enää ikinä tule saamaan, ellei jostain internetin kätköistä löydy diy versiolle ohjetta, mitä epäilen.

      Tosin täytyy huomioida että tämä kyseinen hesburger missä asioin on ennenkin tehnyt hampparit vähän omasta päästä, joku raaka-aine loppu niin korvataan se toisella, tai jätetään kokonaan pois.

      Olen lähettänyt hs:n headhonchoille palautetta mutta ei sieltä ole koskaan tullut edes vastausta.

    • TuoSamainenHvHS

      ja pskat.. pakkohan tässä on googlettaa sitä diy reseptiä,
      netistä löydettyä:

      “I worked at the Carrols in Peekskill back in the late 60's as a teen. I recall running out of their "Royal sauce" which we made ourself to replenish the supply, it was nothing but Mayo, ketchup and relish all mixed together. “

      “the assembly for Club Burgers goes like this: (1)bottom bun level, (2)onions and pickles, (3)bottom hamburger patty, (4)a small dob of C.R. Sauce, (5)central bun buffer level, (6)a small pad of lettuce, (7)a slice of American cheese, (8)top hamburger patty, (9)a slightly more generous dob of C.R. Sauce, and finally (10)the sesame-seeded bun top level. "

      "here’s a Crisbo Royal Sauce recipe: “45% mayonnaise, 45% ketchup, and 10% relish.”

      Eli, ensinnäkin ketsuppi ei kuulu clubiin, ainakin tuossa juuri syömässäni clubissa oli ketsuppia ja sen todistaa tämä kuvakin:
      http://pikaruokavertailu.blogspot.fi/2012/08/carrols-club-burger.html

      Lisäksi hesen hampurilainen on ihan selkeästi koottu väärin ja se hampurilaisen majoneesi jonka äsken söin ei toodeellakaan ikimaailmassa ollut 45% majoneesia 45% ketsuppia ja 10% suolakurkkurelishiä.

      Mutta hei josko se resepti tuossa nyt olis niin se on hyvin helppo toistaa kotona kun ei tuon monimutkaisempi ole.

      • hvHS

        "ketsuppi ei kuulu" , tarkoittaa siis ketsuppi yksinään ei kuulu, vain majoneesin maustajana.


    • jillj

      Halloo ne pistää nykyään ketsupin The Clubiin...

    • bhvjdgrtfhjyukilkljh

      Mitä eroa kerrokseen verrattuna? ERILAINEN MAJONEESI... EI MUUTA :-) Katsos, hese säästi siinä Cheddarviipaleessakin :-) Ja pihvi on 2x tavallisen leikelemakkarasiivun paksuinen eli noin 3mm :)
      Ei mitään tekemistä Clubin kanssa!

    • Clubi on minulle lahtelaisena epävirallinen kansallisruoka, koska Lahdessahan Carrols palveli kaupungin parhaalla liikepaikalla 80-luvulta 2000-luvun alkuun. Minä en huomaa eroa siihen vanhaan clubiin, joten minusta voisi olla perusvalikoimassa.

    • kyll

      Sama clubi se oli/on edelleenkin mausteiden osalta. Tosin järjestys ei ole sama; Carrollsin aikana royal tuli purilaisen kanteen ja sen alle salaatti ja juusto. Nykyisessä mallissa royal on pohjalla ja ketsuppi kannessa, joten mielestäni ketsupin maku hautaa alleen royalin hyvän maun. Tuo lienee syynä, miksi vaikuttaa erilaiselta.

      • hampparikokki

        ja vtut on, olin aikanaan carrolsissa duunissa ja tiedän tarkalleen millainen clubi oli, hesen viritys ei minkään osalta ole clubia nähnytkään, kaikkien komponenttien rakenne, maku ja toimittaja on eri


    • Anonyymi

      Hesburgerissahan on aina maistunut VEDÄTYS joten ei tämä viimeisin keissi kyllä yhtään yllättävää ole.

    • Anonyymi

      Mun mielestä kaikki hesen burgerit on ihan huonoja ja sen takia en käy siellä koskaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4811
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      188
      3765
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      187
      3456
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3199
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2919
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      1984
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1931
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      181
      1752
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1686
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1385
    Aihe