Oletko mies romantikko

Anonyymi-ap

Minä nainen olen. Vaikka sitä ei varmaan heti uskoisi.

24

655

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksi ei heti uskoisi kerro lisää?

      • Anonyymi

        Pokkani pitää aika hyvin maailman ihanimmankin edessä. Saman josta haaveilen koko ajan.


    • Mitähän se sana pitää sisällään? En tiedä olenko? Vastaan tähänkin ihan galluppimielessä.

      • "Romantikko on henkilö, joka noudattaa romanttisia ihanteita tai suhtautuu elämään ja tunteisiin voimakkaasti ja tunteellisesti. Romantikot korostavat usein tunteiden merkitystä ja etsivät kauneutta ja intohimoa elämässä. Termi voi viitata erityisesti siihen, että henkilö on romanttinen rakkauselämässään, mutta se voi myös kuvata laajemmin henkilön suhtautumista elämään yleensä.

        Romanttisuus voi ilmetä monin eri tavoin, kuten syvällisenä kiinnostuksena taiteeseen, runouteen, musiikkiin tai romanttisiin tarinoihin. Romantikko saattaa myös pyrkiä luomaan kauniita ja merkityksellisiä hetkiä elämässään.

        Se, mitä romantikko tarkalleen tarkoittaa, voi vaihdella hieman riippuen yksilön persoonallisuudesta ja siitä, millaisia romanttisia ihanteita he arvostavat."

        Kaipa minä sitten olen...


      • Anonyymi
        mustasusi kirjoitti:

        "Romantikko on henkilö, joka noudattaa romanttisia ihanteita tai suhtautuu elämään ja tunteisiin voimakkaasti ja tunteellisesti. Romantikot korostavat usein tunteiden merkitystä ja etsivät kauneutta ja intohimoa elämässä. Termi voi viitata erityisesti siihen, että henkilö on romanttinen rakkauselämässään, mutta se voi myös kuvata laajemmin henkilön suhtautumista elämään yleensä.

        Romanttisuus voi ilmetä monin eri tavoin, kuten syvällisenä kiinnostuksena taiteeseen, runouteen, musiikkiin tai romanttisiin tarinoihin. Romantikko saattaa myös pyrkiä luomaan kauniita ja merkityksellisiä hetkiä elämässään.

        Se, mitä romantikko tarkalleen tarkoittaa, voi vaihdella hieman riippuen yksilön persoonallisuudesta ja siitä, millaisia romanttisia ihanteita he arvostavat."

        Kaipa minä sitten olen...

        Hyvä kuvaus. Kiitos kun jaoit.


    • MunNimiOnJK

      Välillä. Mutta ei sitä aina romantisoida. Menee maku jos on 247 puputtelut ja kuhertelut päällä.

    • Anonyymi

      En oo

      • Anonyymi

        Ei kaikkien tarvitsekaan.


    • Anonyymi

      Olen ehkä enemmän vaan semmoinen joka rakastaa tosi paljon. Nainen olisi minulle aivan loputtoman rakas jos oltaisiin yhdessä. En osaisi muuten olla romanttinen. Toki kertoisin hänelle usein rakkaudestani ja osoittaisin sitä myös.

      • Anonyymi

        Sinä taidat ollakin,


    • Anonyymi

      Hyvin pitkälle näin

    • Anonyymi

      Unissa romantisoidaan vahvasti...

    • Anonyymi

      Mistä pidät ?

    • Anonyymi

      Hieronnasta on apua, sillä selkäni on kipeä liiasta istumisesta töitä tehdessä.

      • Anonyymi

        Minkälaista duunia teet?


    • Anonyymi

      Mitä kohtaa kolottaa?

    • Anonyymi

      Tiedän että oot romantikko. Voin auttaa sua 🤍

      • Anonyymi

        No auta mua jos tiedät 🤍🩶


    • Anonyymi

      Lämpöhieronta auttaa...

    • Anonyymi

      Auttaa usko pois

    • Anonyymi

      Autan myös....asioissa

    • Anonyymi

      Olen mä. Näin meidän kesken. Tyllihame..

    • Anonyymi

      Olen ainakin jonku verran... 😊

      • Anonyymi

        Jokainen on sopivalla hetkellä jos tunteet vie 💖


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      121
      5737
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2090
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1922
    4. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      66
      1094
    5. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1083
    6. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      977
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      967
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      892
    9. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      887
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      755
    Aihe