Tiedän monta naista joilla on viinamies. Moni ongelmainen viinamies kelpaa naisille niin se on. Kunnollinen mies joka harrastaa kalastusta ei juurikaan kelpaa naisille.
Monilla kunnollisilla naisilla on viinamies.
Anonyymi-ap
25332
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Auta armias jos olet köyhä duunarimies mut viinamiehillä on rahaa kun joka päivä pystyy osteleen alkoholia huumeita ja takseilla ajella ja bilettää ei ihan joka poika siihen pysty
Virvelilläkö kalastelet ja pystyykö kalastusluvan ostaa r kioskilta tänä vuonna ajattelin ostaa kalastusluvan ja mennä kalastelemaan
Valtion kalastuksenhoitomaksu on yleensä pakollinen, jonka hinta on 18-64 vuotiaille 47,00 €.
Niin pystyykö sen ostamaan r kioskilla katsoin kännykällä netistä olisko ollut jokin erä juttu niin siinä maksa netissä ja tulosta kännykkääsi tai tulostimella tai jotain en tajunnu ei ole tulostinta eli jos r kioskilla ei pysty maksamaan ja saamaan kalastuskorttia niin unohdan kalastusharrastuksen
Ei saa ärrältä kalastuslupia enää. Netistä pitää ostaa.
Mä tunnen monta kuunnollista naista, joulla on kunnollinen mies ja tunnen useamman kunnosen miehen, jolla on viinanainen. Mitä tästä opimme? Pariskuntia on monenlaisia.
Täällä renttumies jolla viinaan meneviä naisia kaksikin.
t: viinamies
Mä tunnen monta viinamiestä, jotka harrastavat kalastusta. Kalastaminen on vain tekosyy päästä juomaan rauhassa viinaa.
On joo ja moni nainen niistä traumatisoituu eliniäkseenkin.
Jasu
Jep. Joskus käy myös niin, että se kunnollinen mies (tai nainen) muuttuukin jossain kohtaa viinamieheksi (tai naiseksi). Sitäkin tapahtuu Suomessa paljon.
Joskus, useammin taitaa kuitenkin moni sietäen vierestä katsella, miten molempien elämä valuu toisen kurkusta alas.
Jasu
Harvemmin ihmiset lähtevät heti alusta sen ryyppäävän kelkkaan. Kyllä se touhu taitaa useimmilla revetä vasta myöhemmässä vaiheessa.
Sitten käy tietenkn paljon myös sitä, että alussa molemmat juhlivat ja ryyppäävät ja touhu on pitkälti samaa molemmilla ja jossain kohtaa toinen sitten alkaa rauhoittua, mutta toisella touhu vain jatkuu.
Juu, tuokin. Näitä on nähty.
Jasu
Hmm viinamies tyytyy viinanaiseen ?
Sama harrastus voi vedota toisten ymmärrystä toisiinsa.
Eikös pate mustajärvi sanonut että hän meni mökille ja viina alko maistumaan ja popedan keikkoja peruttiin mutta rouva mustajärvi otti paten puhutteluun ja pate laittoi korkin kiinni
Ei se tämän mukaan ollut kuin melkein kuolema ohjasti.
” Tilanne kärjistyi lopulta vuonna 2007 dramaattisella tavalla, kun suosikkiartisti luhistui bussin lattialle Muuramessa ja menetti tajuntansa.
Kauhistuneet bändikaverit joutuivat hälyttämään paikalle ambulanssin, joka kiidätti miehen sairaalaan.
– Sairaalassa herättyäni kysyin hoitajalta, nytkö mä kuolen, Mustajärvi kertasi tilannetta vuonna 2009 Iltalehdelle.
Raittiiksi
Kohtauksen jälkeen Mustajärvi pisti korkin kiinni lopullisesti ja lähti vapaaehtoisesti alkoholisteille tarkoitettuun Minnesota-hoitoon Lapualle.
– Päätökseni oli, että minun pitää lopettaa tietynlainen sekoilu, tai mä kuolen. En pysty olemaan 24 tuntia vuorokaudessa sekaisin, koska tarvitsee tehdä muutakin tässä elämässä, kuin olla vaan sekaisin, Mustajärvi analysoi TV2:n dokumentissa päätöstään.
”
https://www.iltalehti.fi/viihde/a/2011122915012587
Tuossa aloitus etusivulla välillä uutismainos eli pate ja sen vaimo kirjoittanut kirjan eli ratinaan se päättyi niin sanoi että olisko ollut 2019 tai 2021 että meni mökille ja viina alkoi maistumaan ja popeda joutui perumaan keikkoja mutta rouva mustajärvi otti puhutteluun ja istutti paten keittiön pöydän viereen ja ukaasi tuli ja pate laittoi korkin kiinni ja loput keikat meni hyvin
En jaksanut tarkistaa. .mutta siis pelkkä kuolemakaan olisi riittänyt vaan raitis nainen joka huolehtii ja heiluttaa paten tahtipuikkoa omaan tahtii.🥰
Nainen se oli siis Paten suojelusenkeli.
https://tenor.com/fi/view/angel-sparkle-glowing-gif-16424691
Noin se menee kun ukaasi tulee niin mies uskoo naistaan ja kun ukaasi tulee niin nainen uskoo miestään eli jos meno yltyy niin viimeinen keino on kertoa kumppanille mitä puolisonsa tekee ja kumppani ottaa puhutteluun niin loppuu olemattomuus
ehkä nainen oli oikeassa, kun naiset rakastuu rentuun, koska heihin ei kyllästy koska päivät tuo yllätyksiä,
Aivan totta monella fiksulla naisella on kunnollinen Viinamies 🤔
Ökkö nää muuta osaa sanoa yä se on viinaa ja naisia
Jos nainen ei saa kunnon miestä niin se ottaa viinamiehen. Miehen se kuitenkin haluaa.
Niin no, jos vaihtoehtoina olisivat ainoastaan nainen tai viinamies, niin kyllähän silloin heterona tulisi otettua se viinamies. Mutta onneksi vaihtoehtona on myös olla ilman, se on p*skaa suhdetta parempi.