Hauskat löydöt salaattibaarista

Anonyymi-ap

Olen kiinnittänyt huomiota useamman kaupan salaattibaariin, josta otetaan itse salaattia.

Eräässä pienemmässä kaupassa löysin juustoastiasta tekokynnen. Kävin sanomassa ja asiaa pahoiteltiin, kynsi luvattiin poistaa. Kolmen päivän kuluttua sama lakattu kynsi oli kulhon pohjalla, kun salaattia hämmensi. En enää käynyt kaupassa.

Toinen löydös oli toisessa kaupassa 20 sentin kolikko. Seurasin kolikon elämää useamman viikon ajan aina käydessäni, mutta kukaan ei poiminut sitä talteen enkä yhtä kertaa enempää asiasta sanonut. Ilmeisesti uutta tavaraa vain kaadetaan vain päälle. Lopulta kolikko katosi, kun maustettua broileriakaan ei ollut saatavilla. Saman kaupan tonnikala-astiasta on löytynyt myös kynän tulppa ja iso takin harmaa nappi raasteastiassa. Joskus oli myös jonkinlainen kaupan "pyssymittari" salaatin seassa ja kassa vain totesi "ai siellä se on, kiitos, sitä etsittiinkin".

Kerran yhdessä kaupassa oli öljyisen märkä nankakantinen vihko nostettu tason päälle kuivamaan, ilmeisesti suoraan kulhosta.

Mitä teidän hauskin löydös salaattibaarista on?

1

378

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sormi

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      185
      3101
    2. 93
      1398
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      248
      1112
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      128
      1112
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      86
      965
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      94
      820
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      106
      688
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      55
      675
    9. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      106
      636
    10. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      582
    Aihe