eiliseen vrt to..la seudulle. yleensähän ennuste laskee sen sijaan et nousis, seuratkaapa
jälleen kerran ennysteet tippu 5c
10
296
Vastaukset
- Anonyymi
Kuuluu ilmastonmuutos propagandaan. Lämpötilat valehdellaan jatkuvasti huomattavasti lämpimämmäksi. Oikeasti on tulossa jääjausi ja sitä peitellään. Tänäänki täällä kemissä pilvistä, jäistä vesi sadetta ja korkeintaan plus 2-3 astetta.
- Anonyymi
Arvauksia toukokuun 2024 hellepäivien kokonaismäärälle? Tähän mennessä 6kpl mutta sääennusteiden mukaan niitä olisi tulossa lisää. Denialistien mukaan hellepäivien määrä on valehdeltu? Kuullostaa salaliittoteorialta.
- Anonyymi
Päivittäisten Ilmatieteen laitoksen mittaamien lämpötilojen arkistot löytyvät täältä, taulukossa mm. päivän alin ja ylin lämpötila.
https://kilotavu.com/fmi-tilastot.php
Varsin helppo havaita milloin helleraja on jossakin päin Suomea saavutettu. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Päivittäisten Ilmatieteen laitoksen mittaamien lämpötilojen arkistot löytyvät täältä, taulukossa mm. päivän alin ja ylin lämpötila.
https://kilotavu.com/fmi-tilastot.php
Varsin helppo havaita milloin helleraja on jossakin päin Suomea saavutettu.Mutta jos vihervasemmiston ilmastoagentit ovat väärentäneet ilmatieteenlatoksen tilastot? Mitä siihen sanot? Sojottavat teholaserilla mittauspömpeleihin, että lämpö nousee.
- Anonyymi
Niinhän nuo aina sanoo iltapäivälööpeissä ja muissa medioissa että mennyt kuukausi oli lämpimin vuosimiljooniin, eli täysin naurettavaa liioittelua, jo tuon pitäis kertoa valheellisuudesta. Säätilastoja voi ihan helposti valehdella ja muokata. Parhaiten päivän sään näkee itse kun menee ulos.
- Anonyymi
... eli salaliittoteoriasta siis kysymys. Kiitos ja näkemiin. Seuraavan trollin vuoro.
- Anonyymi
Kumma että pohjoistuuli on nykyisin lisääntynyt jatkuvasti pohjoustuulta ainakin täällä päin. Mistähän tuokin johtuu?
- Anonyymi
ei ole pitkiä itähelteitä 2006 viimeine kesä sellaine. ilmasto muuttuu epävakaammaks, tuulee kovasti vaikka hellettä.
- Anonyymi
nauttikaa keleistä eii tule toistuun yli 2vkn helleputki tänä vuonna enää
- Anonyymi
Edelleenkin ilmaston lämpenemis höpötyksiä valehdellaan härskisti. Oikeastihan ilmasto on kylmenemään päin voi tulla pian jopa uus jääkausi josta vaietaan tietenkin. Uutisesta juuri luin että tämän vuoden vihannessato ollut huono eikä kaikkia vihannekisia ole edes saatavilla johtuen liian kylmästä säästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937568
- 403622
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021846- 241060
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32943Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27911Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53807Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31732Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60729Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v26662