Bostonkakku tarjoilu

Miten bostonkakku tarjoillaan? Repiikö jokainen palan vai pitääkö olla veitsi vai leikataanko palat valmiiksi??
1479
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Repiikö jokainen palan vai pitääkö olla veitsi vai leikataanko palat valmiiksi??"

Voi tehdä tietysti oman valinnan mukaan tilaisuuden luonteen mukaan. Jos kyseessä on perheen ja pienen ystäväjoukon epämuodolliset illanistujaiset niin jokainen taittaa palan itselleen. Jos kyseessä on muodollisempi ja isompi juhla niin leikataan valmiiksi. Valmiiksi leikkaaminen tekee pullasta riittoisamman kun valmiiksi leikatut palat ovat pieniä ja siistejä. Valmiiksi leikkaaminen nopeuttaa myös tarjoulua jos se on noutopöytäperiaatteella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miten bostonkakku tarjoillaan? Repiikö jokainen palan vai pitääkö olla veitsi vai leikataanko palat valmiiksi??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu