Wol-But 28.06

Anonyymi-ap

Taululla 0-35 puoliaikaan. Silti hyökkäys ei rullaa edelleenkään rennon tasapainoisesti, Hirvonen pelaa kuten backin pitää pelata, mutta ei saa peliaikaa. Eerolan viimeinen maali oli osoitus miten pallo pitää saada nopean rissun käsiin ja sitten alkaa tapahtua. No näin ei kuitenkaan pääosin pelata vaan, mä en tiedä mitä Gwinner edelleenkään tekee?? Ja potkupelit ovat täyttä kuraa. Pene poltettiin taas vaikka ei ollut mitään syytä päästää Kantosta selän taakse. Tämä sama levy toistaa itseään.

JVM

3

523

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lopputulos 0-63. Otetaan tähän loppuun parempia osioita, onnistuneet kopit Mikolle, Luukakselle ja Ngyuen tiputteluiden jälkeen teki upean maalin. Hyökkäys rullasi toisella jaksolla pikaisen paremmalla tatsilla. Puolustus oli tosi Solid ja se henki niistä onnistumisista huokuu katsomoon asti. Tota samaa mentaliteettia kun saadaan sinne hyökkäykseen vielä niin rupee näyttään jo fudikselta.

      JVM

    • Anonyymi

      Kiitos JVM, näitä on kiva lukea. Sääli että täällä ei muut lähde mukaan keskusteluun ja se uusi "viides neljännes" alusta on ihan kuollut.

      En kyllä ymmärrä miksi #3 pelasi niin isot minuutit. Muutenkin aiemmin olisi voinut vaihtaa nuoriso-osastoa kentälle

      • Anonyymi

        But peli ei ole kulkenut ja silloin on ehkä hyvä vetää selvässäkin pelissä loppuun asti, reeneissä ei saa sitä samaa perusasetelmaa kuin peleissä ( mm. pelinrakentajaa ei taklata jne., joka taas antaa väärän kuvan tasosta missä mennään). Porvoolla on isoja haasteita hyökkäyksen kanssa, Gwinner ei saa itsestään ulos samaa kuin reeneissä. Minun mielestä yhtä suuri haaste on etteivät osaa päättää kuka kantaa päävastuun pallon kannosta, 22, 28 ja 3 ovat eri tyyppisiä ja vaikka 3 on pääosin palloa kantanut niin tulos ei maarittele. Onhan se myös selvää, että Väinö jätti todella ison aukon takkelin paikalle (sekä juoksu- ja heittopeleihin), joka nyt tuntuu epävarmuutena ja toimimattomuutena.

        Juoksuun täytyy saada lähtöräjähtävyyttä ja pelinlukua, laittaisin juoksuvastuut enemmän 28,22 ja kuten olemme huomanneet kotimaisin rissu voimin pelatessa Mikko, Luukas Mickey saavat enemmän palloa, samoin 6 ja muut. Rissukalusto jäi täysin käyttämättä ensimmäisissä peleissä. Nyt on myös vastassa vahvoja frontteja, jokaisella downilla heitto/juoksu hämäysefekti pitäisi olla esillä, jolloin saadaan puolustus muutaman sadasosan miettimään liian kauan. Se mikä hävitään voimassa on voitettava juonikkuudella, se pitää vastustajan aina varpaisillaan.

        Palaset on saatava loksahtamaan kohdalleen, siitä tässä on kysymys, voittavasta itseensä uskovasta fudiksesta. Käsin kosketeltavana, mutta edelleen niin kaukana. Mikon loppuhaastattelusta voisi lukea jotain mitä ei sanottu, mutta olemus kertoi taas jotain mikä tuo lisää uskoa seuraavaan.



        JVM


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11175
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5318
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2555
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2246
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1771
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1664
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1256
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1066
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      102
      991
    Aihe